Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Wiktor2

granica

Recommended Posts

Mam kilka pytań dotyczących ogrodzenia oraz odległości od niego. W Internecie panuje na ten temat kompletne zamieszanie i wiele informacji pp prostu sobie przeczy.
- Jaka może być minimalna wysokość ogrodzenia miedzy dwiema działkami budowlanymi i jakie przepisy to określają.
- Co z nieszczęsnymi roślinami przy płocie? Wiem, ze nie ma szczegółoeych przepisóe, ale jeśli sąsiad posadzi iglaki tak, że opierają się o mój płot i wyginają go, to mam z nim iść do śądu?
- Co z odległością od płotu takich obiektóe jak garaże z blachy?
- Czy garaż blaszany jest w końcu obiektem wymagającym pozwolenia na budowę, czy nie? Na różnych stronach różnie się o tym pisze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepisy nie regulują wymagań dotyczących ogrodzeń między nieruchomościami do wysokości 2,2 m - ogrodzenie nie jest też wymagane. Zgodnie z kodeksem cywilnym gałęzie i korzenie przechodzące na działkę sąsiednią stają się własnością jej posiadacza można je więc usunąć. Pojecie "mój płot" dotyczy sytuacji gdy w całości znajduje się on na terenie posesji - ogrodzenia w granicy zgodnie z domniemaniem należą do obu właścicieli. Interpretacja kwalifikacji obiektu "garaż blaszany" nie jest jednoznaczna bo może być on uznany za budynek gospodarczy lub obiekt tymczasowy. Przy powierzchni do 25 m2 nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, a jedynie zgłoszenie zamiaru jego postawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka jaet podstawa prawna tego, że płot między posesjami nie jest konieczny? Na jaki przepis można się powoływać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A jaka jaet podstawa prawna tego, że płot między posesjami nie jest konieczny? Na jaki przepis można się powoływać?Czytam i znajduję odpowiedź:

Cytat

Przepisy nie regulują wymagań dotyczących ogrodzeń między nieruchomościami do wysokości 2,2 m - ogrodzenie nie jest też wymagane.Bo chyba to co nie zakazane to dozwolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sławomir: niby masz rację, ale nie jestem przekonany, że jak powiem, iż przepisy nie nakazują mi budowy płotu, więc go nie stawiam, to urzędnik zinterpretuje to tak samo (w urzedach niewiele się zmienilo przez ostatnie 20 lat icon_mrgreen.gif ). A sąsiad-pieniacz może polecieć do sądu i... i po co mi to?! Dlatego wolałbym jakis konkret w postaci przepisu - byłbym po prostu spokojniejszy (lata tresury w rozmaitych urzędach zrobiły swoje icon_mrgreen.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • ja rozmawiam z Ekspertem, z nim sie nie policzkuję, więc nie wiem skąd ta uwaga. Dyscyplinuj urobosa, który nadal się skupia na mnie, nie na tematach. Fobia?   To zrozumiałe. a ja odniosłem sie do zdania:   Wg mojej obserwacji na podłożu papy dachowej zgrzewalnej dobrej jakości mech nie tyllko zawilgocił powierzchnię, ale też nieusuwany niszczył ją wrastając stopniowo, tworzył też powierzchnię ziemi (z obumarłych roślin). To samo mówił mi sąsiad z gontem bitumicznym. Myślę, że przy dachówce cementowe, a tym bardziej goncie drewnianym wnikanie korzonkow w podłoże jest jeszcze łatwiejsze. Blacha ma o wiele większą odporność na taką penetrację, a zabezpieczona, pewnie całkowitą,  prócz odbarwienia.   Dlatego zapytałem Eksperta o te podłoża?
  • Ekspert się wypowiedział!!! Dodał do mojej wypowiedzi podziękowanie i widać uznał, że nic więcej nie warto zenkowi dopisywać!!! Tego zdania nie doczytało się naszemu dyskutantowi   Ja ręki do policzkowania nie podnoszę...
  • to akurat jest bzdura na resorach.  Im mniejszy i cieplejszy dom (a kanadyjczyki należą do grupy cieplejszych) - tym mniejszy sens ma w ogóle myślenie o PC. W twoim przypadku, szczególnie jeśli ma być tanio - trzeba wziąść pod uwagę kable grzejne w wylewce lub zwykłe konkwektory jak w przypadku domu gawła. Oczywiście, od samego początku prawdopodobnie trzeba będzie dać PV na dach - ale to ze względu, że inaczej nie będziesz w stanie wyjść ze wskaźnikami narzuconymi przez Warunki Techniczne. To bardzo utrudnia budowanie domów ogrzewanych tylko prądem. Trzeba stosować różne myki i sztuczki ;)
  • Gość Radek
   Polecam zapoznać się z ofertą od Bowim - ja mam właśnie wszelkie zbrojenia od nich i wiem że są solidne.
  • Stal zbrojeniową oferują składy budowlane i hurtownie, a także bezpośrednio jej producenci. Można kupić odpowiednio pocięte pręty, a nawet zamówić gotowe szkielety zbrojeniowe, na przykład do wieńca stropowego. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/821-gdzie-kupic-stal-do-zbrojenia-stropu
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...