Skocz do zawartości

Jak urządzić pokój dla bliźniaków?


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

jestem samotnym ojcem, który wychowuje dwóch chłopców bliźniaków. Ostatnio udało mi się przeprowadzić remont jednego większego pokoju, który chciałabym zaadoptować jako ich wspólny. Poszukuję ciekawych mebli, najlepiej w jak najbardziej oszczędnym wydaniu - zajmujące mało miejsca.

Interesują mnie tylko stabilne meble, które raz skręcę i będę pewny, że moje dzieci będą mogły bezpiecznie z nich korzystać.

Proszę o propozycje. :)

Link do komentarza

Jak duży jest ten pokój, w jakim wieku są chłopcy, jak bardzo ograniczony jesteś kasą?

Wiem o co pytam, jako że jestem ojcem bliźniaczek, dorosłych już, ale przeszedłem przez to... :zalamka::icon_confused:

Jakiś szkic układu ścian, okna,drzwi, grzejnika w pokoju.

Większość mebli robiłem sam.

Link do komentarza

Zrób szkic odręcznie, zrób telefonem zdjęcie i wstaw - zajmie Ci to góra 5 min:icon_rolleyes:.

Tylko zrób to na papierze w kratkę, kratka to 5, albo 10 cm, dość dokładnie, aby zachować proporcje...

Baz tego szkicu to tylko wróż Maciej Ci pozostaje :icon_confused::bezradny:

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Mi podobają się obie propozycje z fotografii. Jeśli jednak chodzi o opcje oszczędne, to polecam albo koczować na jakieś promocje, które się czasami zdarzają i można upolować coś ekstra, albo rzeczywiście poszukać w komisach czy na portalach ogłoszeniowych. Na tych ostatnich to nawet czasami wystawiają rzeczy za darmo i to całkiem niezłe.

Link do komentarza

Bliźnięta zazwyczaj potrafią i lubią przebywać razem. Jeśli więc chodzi o podział przestrzeni pokoju, warto wydzielić wspólne strefy – snu, nauki, zabawy.

W pokoju bliźniąt, wszystko jest podwójne – łóżko, biurko, szafki... Aby zaoszczędzić miejsce, zamontujmy łóżko piętrowe albo dwa łóżka, których górna część służy do spania, a na dole jest przestrzeń na biurko, półki itp. W takim przypadku trzeba jednak pomyśleć o dobrym oświetleniu tej przestrzeni.

Zamiast dwóch oddzielnych biurek, można zamontować jeden dłuższy blat – będzie bardziej nowocześnie.

Pamiętajmy, że najbardziej uniwersalne i ponadczasowe są meble o prostych liniach, bez ozdobników.

Link do komentarza
Gość stach
2 godziny temu, Budujemy Dom - otoczenie domu napisał:

Bliźnięta zazwyczaj potrafią i lubią przebywać razem.

To uwaga taka teoretyczna, czy też z doświadczenia życiowego :icon_eek::icon_confused:...?

Ja mam inne doświadczenia...

Jestem ojcem jednojajowych bliźniaczek - córek już dorosłych. Jak skarżyłem się znajomym, że się tłuką między sobą, kłócą o byle bzdurę, to jeden starszy ode mnie ojciec bliźniaków powiedział, że po ukończeniu przez nich 25 lat zaczną się lubić i nie będą się tłuc... Sprawdziło się to z dokładnością ok. jednego roku...

To są rozważania na inny temat, ale to jest samo życie.

Chyba, że to chodzi o to ZAZWYCZAJ ...

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...