Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
sobieraj987

Zima i PRZECHOWYWANIE ELEKTROARZEDZI W GARAZU

Recommended Posts

witam posiadam garaż blaszany nie jest ocieplony tylko sufit ociepliłem steropianem aby nie skraplała sie z niego woda . Przechowuje tam mnóstwo elektronarzedzi typu wiertarka wkretarka szlifierka ukosnica piła spalinowa kompresor itp jest w nim niska temperatura zimą i moje pytanie brzmi czy szkodzi to elektronarzedzia dodam ze narzedzia sa czyste zadbane zawsze czyszczone po pracy i każde przechowane jest w swojej walizce osobno i lezy na swojej polce. Akumulatory zabieram oczywiscie do domu , jak wy sobie radzicie zima w swoi nie ogrzewanym garazu typu blaszak szopa zabieracie narzedzia do domu na okres zimy . Garaz jest szczelny nic nie kapie itp

12 godzin temu, sobieraj987 napisał:
witam posiadam garaż blaszany nie jest ocieplony tylko sufit ociepliłem steropianem aby nie skraplała sie z niego woda . Przechowuje tam mnóstwo elektronarzedzi typu wiertarka wkretarka szlifierka ukosnica piła spalinowa kompresor itp jest w nim niska temperatura zimą i moje pytanie brzmi czy szkodzi to elektronarzedzia dodam ze narzedzia sa czyste zadbane zawsze czyszczone po pracy i każde przechowane jest w swojej walizce osobno i lezy na swojej polce. Akumulatory zabieram oczywiscie do domu , jak wy sobie radzicie zima w swoi nie ogrzewanym garazu typu blaszak szopa zabieracie narzedzia do domu na okres zimy . Garaz jest szczelny nic nie kapie itp

\Mam podobnie, tylko u mnie dachu blaszaka niczym nie ocieplałem i wkurza mnie ta woda co się skrapla. Ale już wiosna planuje przeprowadzkę do murowanego bo jestem na ukończeniu upragnionego i najważniejszego budynku na działce:icon_biggrin:

Nic z narzędziami się nie będzie złego działo, tylko musisz wiedzieć jak będziesz chciał je używać teraz zimą to muszą najpierw dojść do siebie w temperaturze pokojowej przed uruchomieniem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Może doprecyzuję ja sprawa wygląda dokładnie. Nie ma murku ogniowego. Jest ściana rozgraniczająca poszczególne posesje i dachy łączą się prawie na jednym poziomie. Kiedyś to był budynek komunalny i remontowali te dachy jak chcieli. Po wykupieniu jednego segmentu w kamienicy postanowiłem wyremontować dach i to zrobiłem.  Jest to dach dwuspadowy. Po jednej stronie ekipa wjechała 50 cm na dach sąsiedniej posesji bo tak było zrobione opierzenie za czasów ZGK, na krokwi sąsiedniej posesji. Drugie łączenie po tej samej stronie, ale na drugim spadzie wykonano na murze rozdzielającym posesje i wykonano opierzenie. Po drugiej stronie stare opierzenie, łączenie dachów było wykonane na  krokwi po mojej stronie, która jest 30 cm od ściany rozgraniczającej posesje i ekipa zakończyła remont na tej krokwi pozostawiając 30 cm starego dachu??? Właściciel firmy twierdzi, że nie można zakończyć dachu na murze rozgraniczającym bo dachy muszą się łączyć na krokwi. Albo po mojej stronie, albo po stronie sąsiada. Wydaje mi się to dziwne.
    • Witam, Moje pytanie jest troche inne, chodzi o fakt czy zwyczajnie zmiesci nam sie dom, ktory juz mamy wypatrzony( projekt nizej) Dom ma wymiary okolo 19x 15m. Sama działka natomiast ma okolo 8 arów budowlanych (+ okolo 40 arow rolnych,(( na to chwile brak mozliwosci przekrztlcenia, wiec odrazu odpada wykorzystanie rolnej na ta chwile)) Czy dom ktory checmy koniecznie umiescic na tej dzialce zmiesci isie?( Uwzgledniajac studnie szambo i inne media konieczne na budowlanej) Nie ukrywam iz chcemy to zrobic  jak najszybciej wiec opcje sadowe lub pisemne wolimy uniknac. Dodam iz na zalaczaonym  rysunku polorzenia dzialki, jest droga obok i nad budynkiem gospodarczym do jednej dzialki 524 ,525 i obok drugiej sasiadujacej. Nasza  ma byc ta wieksza 525. Zrzut z góry Zdjecie Ogólne DANE OGÓLNE Pow. użytkowa191,1 m2 Pow. garażu40,91 m2 Pow. zabudowy *197,92 m2 Pow. podłóg (bez garażu)209,23 m2 Powierzchnia całkowita336,46 m2 Kubatura brutto1025 m3 Wysokość w kalenicy7,4 m Powierzchnia dachu289 m2 Kąt nachylenia dachu35 stopni   https://www.fotosik.pl/zdjecie/03722b09800516f7    
    • hihi - a to dopiero filozofia - otóż murek - taki ogniowy (graniczny) na dachu, jaki by nie był (łącznie zkominem) - jest elementem dachu, jest przecież kryty, ofasowaniem zazwyczaj, a czasem np. dachówką - i jest czasem wspolny, czasem nie dla sąsiednich dachów. A więc łączy dachy, jest swoistym "zwornikiem" dachów sąsiednich a zarazem ich częścią. Podobnie jak jaskółka, okno dachowe, czy np wyłaz albo cokolwiek na dachu! To też części dachu.   Jak jest projekt dachu, to murki ogniowe, attyki itp są jego częścią - miły Panie bajbaga  - nie ma co dzielić włosa na czworo 
    • Można.     Można - jeśli mur rozgraniczający posesje nie jest murem oddzielenia ppoż, a w przypadku zabudowy jednorodzinnej (w tym w szeregowej) tak może być.   Jednak: to sugeruje, że ta zabudowa jest wielorodzinną, tak więc wymagane jest oddzielenie ppoż - i nijak nie da się na niej wykonać łączenia dachów (bo wystaje ponad dach).
    • Rzecz skandaliczna i niebezpieczna. Do tego nie trzeba nawet znajomości przepisów budowlanych, wystarczy minimum myślenia.
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi