Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Izolacja w domu energooszczędnym


Recommended Posts

  • 6 miesiące temu...
Gość Erwin
Przydatny, rzeczowy artykuł. Warto dodać że przy wyborze styropianu koniecznie trzeba sprawdzić wiarygodność deklarowanych przez producentów parametrów np. poprzez rekomendacje ITB
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • okna - wydaje mi się, że od dłuższego czasu stosuje się okna większe, niż wymagana powierzchnia do oświetlenia pomieszczenia (zdaje się 1/8 pow.). A więc jeśli nawet będzie trochę schowane - nic się zazwyczaj nie stanie. Ważniejsza sprawa to izolacyjność okna - bo okno to jednak mostek. I tu można szukać dodatków (oprócz samego okna) - rolet zewn. i wewn., oraz np. cięższe zasłony (b skuteczne). 
  • styropian - dodatkowa warstwa styropianu jest tylko częścią ocieplenia - styropian, klej, mocowanie, klej+siatka, tynk i robocizna. A więc dodanie np. 10cm stropianu nie jest zasadniczym podrożeniem ceny ocieplenia, a zwiększa zasadniczo ocieplenie.
  • ciągle nie wiadomo, jakie bedą koszty gazu, elektryki - ale raczej będą mocno rosły. wnioski nasuwają się same. 
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...

Obserwując rozwój technologii budowlanych, można powiedzieć że grubość stosowanych warstw izolacji stale rośnie. Jeśli chodzi o styropian grafitowy, maksymalna grubość wynosi obecnie 30 cm, choć zazwyczaj takimi płytami ociepla się ściany domów pasywnych. Montaż grubych płyt styropianowych nie jest aż tak bardzo wymagający, należy dobrać odpowiednio długie kołki montażowe i zachować zalecenia producenta, czyli obowiązkowo kleić płyty punktowo i obwodowo. Dobrze, jeśli w konstrukcji płyty zastosowano odpowiednie rozwiązania, np. na płytach ETIXX Knauf Therm zastosowano specjalne rowki i fazowania, które dodatkowo zwiększają sczepność płyty z murem. Jeśli chodzi o kwestię zmniejszonej emisji światła dziennego wskutek szerokich ościeży, wyjściem jest projektowanie większych przeszkleń niż standardowo, już teraz na porządku dziennym są sięgające od podłogi do sufitu drzwi tarasowe. Żeby jednak nie wytworzyć efektu „piekarnika” warto zadbać o odpowiednie, niskoemisyjne zestawy szybowe, z gazem szlachetnym w przestrzeni międzyszybowej i pokryte powłokami z gazów szlachetnych.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...