Skocz do zawartości

książka serwisowa alarmu albo protokół


Recommended Posts

Cześć, jestem tu nowa. :)  Chyba trafiłam do właściwego działu z moim zapytaniem. Przede mną zawarcie ubezpieczenia na dom. Mam w nim system alarmowy i zastanawiam się czy powinnam posiadać książkę serwisową (czy jak to poprawnie nazwać :)) gdzie będą odnotowywane wszystkie kontrole systemu i awarie? Jeśli tak to skąd mam taką księgę wziąć? 

Czy moze wystarczy zaświadczenie od firmy zewnętrznej porzeprowadzającej kontrolę? Macie w tym temacie jakieś doświadczenie? 

Link do komentarza

Fakt, procentowo to sporo, ale kwotowo .........

Sprawdź w polisie (warunkach ubezpieczenia) jakie są wymagania co do alarmu i kiedy ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności, jakie są ograniczenie odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Z drugiej strony - jeśli alarm jest z monitoringiem "ochroniarzy", to , w przypadku nieprawidłowości, zadziała polisa "ochroniarzy".  

 

Ps. Wylicz, bo może być i tak, że koszt corocznej konserwacji/przeglądu instalacji alarmowej, przewyższa koszt tej zniżki. 

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Masz racje z tą kwotą i przeglądem. Przegląd wystarczy chyba raz do roku.

Sprawdziłam w ogólnych warunkach ubezpieczenia i o ksiązce serwisowej czy w ogóle o konserwacji systemu nie ma mowy. Jedyne, że jakby nie był sprawny a jest zgłoszony to wtedy mogą odmówić wypłaty odszkodowania lub jego części. Mam alarm bez interwencji firmy ochroniarskiej. Wystarczy mi dobry alarm i aplikacja mobilna do obsługi. :) Chyba, że się mylę?

A wracając do tej nieszczęsnej konserwacji systemu, to dzwoniłam do nich żeby celowo dopytać czy to jest wymóg, to twierdzą, że nie, ale może się przydać. Bądź tu mądry... 

Link do komentarza
18 minut temu, bajbaga napisał:

Ps. Wylicz, bo może być i tak, że koszt corocznej konserwacji/przeglądu instalacji alarmowej, przewyższa koszt tej zniżki. 

Ale swoją drogą, należałoby mieć pewność, że ten alarm - w razie czego - jest sprawny i odpowiednio zadziała, czyli ktoś musi konserwować i sprawdzać jego działanie... I jeśli będzie to udokumentowane, to przyda się do polisy...

Ps. Czy awatar - to Twoje zdjęcie prawdziwe? :$

Pytanie oczywiście do pani_ani, nie do bajbagi :icon_mrgreen:

Link do komentarza
2 minuty temu, stach napisał:

Ale swoją drogą, należałoby mieć pewność, że ten alarm - w razie czego - jest sprawny i odpowiednio zadziała, czyli ktoś musi konserwować i sprawdzać jego działanie... I jeśli będzie to udokumentowane, to przyda się do polisy...

I tak i nie - przegląd/konserwacja nie gwarantuje, że w okresie między nim do usterki nie dojdzie, a instalatorzy nie mają obowiązkowego OC.

Ubezpieczyciela interesuje tylko fakt, czy w danym momencie alarm zadziałał, czy też nie zadziałał.

Jak nie zadziałał, to znaczenie ma tylko ewentualny regres na instalatora/firmę.

 

Ps. Sprawność instalacji użytkownik sam może sobie sprawdzić - bez problemów.

Link do komentarza

No właśnie przecież mogę dziś zrobić przegląd systemu a za 2 miesiące ktoś się włamie i jeśli wtedy system nie zadziała to co? Mam się z nimi po sądach ciągać bo miałam zaświadczenie, że jest sprawny a będę się tłumaczyć czemu nie zadziałał... ciekawe jak to w praktyce wygląda. W końcu ludzie mają alarmy w domach :)

Link do komentarza

albo gdyby włamywacz go uszkodził... w każdym razie trzeba udowodnić, że alarm był sprawny. Tak sobie teraz myślę, że po to jest to połączenie z firmą ochroniarską po to by udowodnić, że alarm powiadomił patrol. A ciekawe co w sytuacji gdy zapomnimy załączyć alarm bo wychodzimy w pośpiechu i wtedy by się przytrafiło coś niedobrego? 

Link do komentarza
10 minut temu, pani_ania napisał:

 ciekawe jak to w praktyce wygląda. W końcu ludzie mają alarmy w domach :)

Dokładnie tak jak w poście #8. 

 

7 minut temu, MrTomo napisał:

Hm, a wydawałoby się, że ubezpiecza się właśnie na wypadek gdyby nie zadziałał?

I tak i nie.

Bez zniżki za posiadanie alarmu - tak.

Ze zniżką - różnie może być -  patrz #8

 

Ps. Ubezpieczenie to tylko "likwidacja" skutków zdarzenia.

Alarm to ochrona (często złudna) i "straszak" dla obszczymurów.

5 minut temu, pani_ania napisał:

 A ciekawe co w sytuacji gdy zapomnimy załączyć alarm bo wychodzimy w pośpiechu i wtedy by się przytrafiło coś niedobrego? 

Alarm nie zadziałał - nie jest istotne dlaczego.

Link do komentarza

Miałem alarm przez pierwsze dwa lata od nabycia domu.

Konserwację (a raczej wymianę baterii) miałem raz, żadnego specjalnego protokołu ani książki serwisowej sobie nie przypominam.

Pan z obsługi stwierdził, że bateria jest do wymiany i przyjechał wymienić. Zapomniał przy tym chyba powiadomić ekipę i przy okazji miałem nalot brygady lotnej. To chociaż sprawdziłem jak szybko się pojawiają. :D

Link do komentarza
11 minut temu, pani_ania napisał:

czyli żaden z Was nie spotkał się z książką serwisową czy protokołem albo zaświadczeniem po konserwacji systemu?

 

Przy alarmie bez monitoringu - nie.

Przy alarmie z monitoringiem - zawsze, bo tego wymaga ubezpieczyciel firmy ochroniarskiej (oni mają tak, czy siak bieżący podgląd na sprawność instalacji alarmowej i na bieżąco likwidują ewentualne usterki).

Ale zapisy o ewentualnych naprawach/konserwacjach, znajdują się w dokumentacji firmy ochroniarskiej, bo to im jest potrzebne - wymóg ich ubezpieczyciela.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...