Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Redakcja

Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania Forum

Recommended Posts

Dnia 27.11.2019 o 14:18, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Dyżurny to ja i Marcin. Marcin wraca w poniedziałek. Usuwam "z ręki" ataki spamerskie edytowane po chińsku, koreańsku etc. retro - 2 ręce tylko mam. To nie Facebook :)

Wiesz jak wyglądała sobota? Cały weekend chińskie mazgroły przed ekranem. To nie świadczy dobrze o moderatorach którzy kończą pracę w piątek i zaczynają w poniedziałek 

Przed chwilą, coolibeer napisał:

Wiesz jak wyglądała sobota? Cały weekend chińskie mazgroły przed ekranem. To nie świadczy dobrze o moderatorach którzy kończą pracę w piątek i zaczynają w poniedziałek 

W sobotę i niedzielę też zaglądam ;), a spamer zalogował się dziś o 3 w nocy i na to nie poradzę.

Pozdrawiam

Marcin

(nie jestem robotem... podaj numerek zapisany w obrazku albo podaj na którym z obrazków znajdują się ... gatki?)

1 minutę temu, MrTomo napisał:

Może trzeba po prostu dodać dodatkową weryfikację do rejestracji konta?

Dawałem. To było pytanie po polsku. Ominęli.

9 minut temu, Redakcja napisał:

spamer zalogował się dziś o 3 w nocy

Może wyłącz rejestrację w godzinach nocnych...? :)

5 minut temu, MrTomo napisał:

Może wyłącz rejestrację w godzinach nocnych...? :)

Stosowałem rejestrację po zatwierdzeniu przez moderatora, ale to rozwiązanie ma minus, bo wykluczam osoby, które po założeniu konta chcą od razu zadać pytanie (tak zwykle się dzieje). Przy dużej ilości spamów ma to sens. Teraz pojawia się jeden na kilka dni i uznaję, że takie rozwiązanie, czyli kasowanie ataku spamerskiego raz na jakiś czas to mniejsze zło.

Wierzcie mi, staram się ;)

5 minut temu, Redakcja napisał:

Wierzcie mi, staram się

Ja ci wierzę :14_relaxed: 

Denerwujący są, ale przynajmniej Redakcja ma co robić :yahoo:

A brzydkie posty wykasowałeś, ktore zgłosiłem?

Po zaznaczeniu nie jestem robotem

image.png.a5b9163136c971907980be12c83142fe.png

od razu robi się akceptacja

image.png.1a44c5e9872ab966da88ddecd1b01f30.png

A nie powinno być trochę trudniej?

Może w dalszym etapie o coś jeszcze prosi?

nie szedłem dalej.

Przed chwilą, zenek napisał:

Ja ci wierzę :14_relaxed: 

Denerwujący są, ale przynajmniej Redakcja ma co robić :yahoo:

A brzydkie posty wykasowałeś, ktore zgłosiłem?

In progres...

Przed chwilą, MrTomo napisał:

Po zaznaczeniu nie jestem robotem

image.png.a5b9163136c971907980be12c83142fe.png

od razu robi się akceptacja

image.png.1a44c5e9872ab966da88ddecd1b01f30.png

A nie powinno być trochę trudniej?

To CAPTHA Google i rozpoznaje, że nie jesteś robotem.

8 minut temu, Redakcja napisał:

Rozumiem, ale często to rozpoznanie jest trudniejsze.

Trzeba przepisać numer z obrazka (powiedzmy, że może jakimś ocr-em wyciągnąć te znaki) lub co trudniejsze wskazać konkretne puzzle  np. 4 z 9 

Wiesz o co chodzi

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)

5 minut temu, Redakcja napisał:

A można programowo tak ustawić, by tytuł postu musiał być po polsku? Bez dodatkowych ostrzeżeń. Albo tylko naszymi literami? 

Przed chwilą, zenek napisał:

A można programowo tak ustawić, by tytuł postu musiał być po polsku? Bez dodatkowych ostrzeżeń. Albo tylko naszymi literami? 

Nie.

3 minuty temu, MrTomo napisał:

Rozumiem, ale często to rozpoznanie jest trudniejsze.

Trzeba przepisać numer z obrazka (powiedzmy, że może jakimś ocr-em wyciągnąć te znaki) lub co trudniejsze wskazać konkretne puzzle  np. 4 z 9 

Wiesz o co chodzi

Wiem o co chodzi, ale to zabezpieczenie jest pokonywane bez trudu.

4 minuty temu, Redakcja napisał:

Wiem o co chodzi, ale to zabezpieczenie jest pokonywane bez trudu.

W takiej sytuacji faktycznie

25 minut temu, Redakcja napisał:

kasowanie ataku spamerskiego raz na jakiś czas to mniejsze zło.

Myślę, że pomogłoby gdyby rejestracja opierała się tylko "na zaloguj się korzystając z google", ale tego pewnie nie chcesz.

Wykasuj proszę moje posty, żeby nie zaśmiecać tego wątku.

5 minut temu, MrTomo napisał:

Myślę, że pomogłoby gdyby rejestracja opierała się tylko "na zaloguj się korzystając z google", ale tego pewnie nie chcesz.

Jak wiesz, to jedna z opcji. Gdybym ją zostawił jako jedyną, ograniczyłbym dostęp ludziom, którzy nie mają konta na Google lub nie chcą go podać - takich też lubimy :)

7 minut temu, MrTomo napisał:

To nie jest zaśmiecanie.

Tyle pytań zadajecie/ zadajemy, jakbyśmy sądzili, że tam w redakcji same lamery pracują... Uparty spamer wejdzie i na rządowe i inne najbardziej zabezpieczone zakątki sieci...

Jeśli to tak bardzo przeszkadza, to poprośmy o stanowisko super-moda do spraw specjalnych z mietłą do krzaczków i "dajmy" je zenkowi, bo jest"zawsze", albo Busterowi, czy joksowi, bo wcześnie wstają... i będzie weekendowe wspomaganie redakcji :icon_mrgreen:

12 minut temu, MrTomo napisał:

4 minuty temu, Redakcja napisał:

To nie jest zaśmiecanie.

WŁAŚNIE!!! To jest przykład merytorycznej dyskusji!

Wykasuj proszę moje posty, żeby nie zaśmiecać tego wątku.:icon_rolleyes::icon_rolleyes:

39 minut temu, uroboros napisał:

"dajmy" je.......albo Busterowi

w końcu byłbym pożyteczny dla świata :D

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Jeśli to tak bardzo przeszkadza, to poprośmy o stanowisko super-moda do spraw specjalnych z mietłą do krzaczków i "dajmy" je zenkowi, bo jest"zawsze", albo Busterowi, czy joksowi, bo wcześnie wstają... i będzie weekendowe wspomaganie redakcji :icon_mrgreen:

Sprytnie uroboros :takaemotka:  - @Redakcja pomyśli tak (wyobrażam sobie nawet tą scenę jak z pomysłowym Dobromirem: 

ThirdGlossyCutworm-size_restricted.gif

Pomysł może dobry. Ale Uroboros proponuje innych, bo to kromny, szczery Stach - ale przecież zenek to tak naprawdę wpada tu, rzuca kilka postów i wypada -  a tu jest potrzebny ktoś na stałe, zaufany, dojrzały emocjonalnie, kulturalny, biegły w edycji czcionek też :yahoo:i w interpunkcji oraz poprawności wszelakiej, rzeczywiście mający po odnowie już 5224 posty - a więc Tytan pracy na wielu tematach. Ktoż to może być?:yahoo: - Pan @uroboros!!!

I jako się rzekło - wrzuciłem i wypadam :tease2:

55 minut temu, Buster napisał:

w końcu byłbym pożyteczny dla świata :D

Bez przerwy jesteś pożyteczny :14_relaxed:

1 minutę temu, uroboros napisał:

Nawet nie wiem jak to skomentować :scratching:...

Również, bo nie wydaje mi się, abym przeprowadzał konkurs na moderatora ;)

Przed chwilą, Redakcja napisał:

nie wydaje mi się, abym przeprowadzał konkurs na moderatora

Ktoś zaczyna dołki kopać pod kimś ??:scratching::D:takaemotka:

4 godziny temu, Redakcja napisał:
4 godziny temu, uroboros napisał:

Nawet nie wiem jak to skomentować :scratching:...

Również, bo nie wydaje mi się, abym przeprowadzał konkurs na moderatora ;)

Tak:yahoo::tease2::takaemotka:

6 minut temu, Redakcja napisał:

@zenek  gdyby była taka opcja, to bym zabrał Ci możliwość dodawania emotek :icon_rolleyes:

A pisałem, byś tego nie naprawiał.

1 minutę temu, Redakcja napisał:

@zenek  gdyby była taka opcja, to bym zabrał Ci możliwość dodawania emotek :icon_rolleyes:

A to twoje forum nie moje - masz prawo wprowadzić takie zasady :14_relaxed: 

chociaż ja bym zwracał uwagę raczej na chamstwo, nie na emotki - ale - nie moje forum..

Widzę, że @Redakcjaskasowała cytaty z fachowych stron nt. izolacji przeciwwilgociowej, na czym polega formuła tradycyjna "2 x papa na lepiku" i do czego służy lepik .

Do czego służą papy zgrzewalne i że izolacja ciężka może polegać na wielu warstwach izolacji - też wymazała.

Jak fachowcy oceniają porównanie izolację z pap i folii - też wymazała.

Zostawiła na końcu durny post @demo

Zostawiła też inne błędne wypowiedzi nt. izolacji przeciwwilgociowej.

:wallbash:

Z koniem kopać się nie będę i bawił w cytowanie i wymazowanie - bo za stary na to jestem i bić w mur glową nie będę.

W końcu to nie moje zadanie dbać o merytorykę i poziom informacji.

Skoro @Redakcja zostawiła na końcu post @demo - niech tak zostanie. Ja w tym temacie już nie napiszę .

W końcu - jako się rzekło -nie moje forum i nie moje porządki. :14_relaxed: 

To tak w tonie info do @Redakcja- bo pewnie ten post też zaraz zniknie i zostanie "jedynie słuszny" powyżej i ten #8 :zalamka:.

@Redakcja teraz nie sama prostuje - jeśli uzna za stosowne - te wiadomości!? A jak nie  - to niech zostanie :14_relaxed:

18 godzin temu, retrofood napisał:

Z forum, było nie było technicznego, zrobiło się przedszkole.

Nie - z tematu z wątkiem o izolacji zrobiła się dezinformacja, zamiast informacji. Oczywiście to moje subiektywne zdanie!

Grunt to  postawić na swoim. Redakcja zrobiła miejsce - więc do dzieła.

Ja się wyłączam z tego tematu definitywnie - teraz śmiało możecie opisać temat bez zenka.

Chociaż wydaje się, że teraz temat uważacie za wyczerpany i fachowo przez was opisany :14_relaxed: w końcu nie ma już wpisów zenka  i jego cytatów z innych fachowych stron :takaemotka: 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

14 minut temu, zenek napisał:

Widzę, że @Redakcjaskasowała cytaty z fachowych stron nt. izolacji przeciwwilgociowej, na czym polega formuła tradycyjna "2 x papa na lepiku" i do czego służy lepik .

Zeniu - załóż odpowiedni wątek i wklej tam te cytaty.

Będą na właściwym miejscu.

Pewnie gdyby taki wątek był, Amin tam by je przeniósł.

Przynajmniej tak funkcjonują inne fora

6 minut temu, zenek napisał:

Nie - z tematu z wątkiem o izolacji zrobiła się dezinformacja, zamiast informacji. Oczywiście to moje subiektywne zdanie!

Również maczałeś w tym palce

21 minut temu, zenek napisał:

Do czego służą papy zgrzewalne i że izolacja ciężka może polegać na wielu warstwach izolacji - też wymazała.

Słusznie wymazała, bo sytuacja opisana w poście pytacza nie potrzebuje ciężkiej izolacji na co zwróciłem uwagę w - również wymazanym - poście.

8 minut temu, MrTomo napisał:

załóż odpowiedni wątek i wklej tam te cytaty.

a w odpowiednim wątku dodaj link do swojej twórczości - chętni i ci, którym informacja taka będzie potrzebna podziękują ci za to! Twoja twórczość zostanie tu na wieki! Nikt je nie wymaże!

Kilka razy i kilku userów doradzało ci takie rozwiązania w przeszłości - zrób tak!

32 minuty temu, zenek napisał:

@Redakcja teraz nie sama prostuje - jeśli uzna za stosowne - te wiadomości!? A jak nie  - to niech zostanie 

Może Redakcja rozumie o co chodzi, bo mój rozumek jakoś nie...

50 minut temu, zenek napisał:

Zostawiła na końcu durny post @demo

Prowokowanie, jątrzenie i obrażanie to twoja specjalność niestety i nie potrafisz się powstrzymać.

25 minut temu, uroboros napisał:

a w odpowiednim wątku dodaj link do swojej twórczości - chętni i ci, którym informacja taka będzie potrzebna podziękują ci za to! Twoja twórczość zostanie tu na wieki! Nikt je nie wymaże!

Panowie ale po co by miał to robić ?, każdy kto ma dwie ręce, czy nawet jedną, sam potrafi znaleźć te jego mądrości skopiowane z netu. No naprawdę nie oceniajmy nieznajomych ludzi tak nisko.

1 minutę temu, demo napisał:

Panowie ale po co by miał to robić ?

Ano po to, żeby miał co robić...

Żeby ON miał co robić!

1 godzinę temu, zenek napisał:

Grunt to  postawić na swoim. Redakcja zrobiła miejsce - więc do dzieła.

Ja się wyłączam z tego tematu definitywnie - teraz śmiało możecie opisać temat bez zenka.

Chociaż wydaje się, że teraz temat uważacie za wyczerpany i fachowo przez was opisany :14_relaxed: w końcu nie ma już wpisów zenka  i jego cytatów z innych fachowych stron :takaemotka: 

Czy ten człowiek przestanie wszędzie śmiecić i opluwać bezkarnie ludzi wokół? Czy Redakcji naprawdę zależy, żeby to forum umarło?

On nie śmieci, tylko rozpowszechnia PRAWDZIWĄ wiedzę i nie opluwa ludzi wokół, tylko wyraża swoją opinię...

Rzadko się angażuję w przepychanki i pstrykania po nosie, ale to już nie jest smutne.

To się stało żenujące i dodatkowo mało smaczne.

Coś trzeba z tym zrobić, bo z punktu widzenia nowego użytkownika, po przeczytaniu kilku wpisów w temacie ma prawo się spłoszyć i spierdzielać.

Wcale mu się nie będę dziwił. :(

Mam oczywiście jeden pomysł.

Poustawiajcie sobie w opcjach "ignoruj"

Chociaż na 2 tygodnie.

Niech każdy kto uważa za słuszne ignorowanie jakiegoś z użytkowników - zrobi to.

Zobaczymy jaki będzie efekt

Tak na próbę.

Co Wy na to?

40 minut temu, bobiczek napisał:

Co Wy na to?

No nie wiem...

Nie praktykowałem ignora, acz się trochę boję... jakiejś kontroli/podglądu trzeba by mieć... jak się rozhula...

51 minut temu, bobiczek napisał:

Coś trzeba z tym zrobić, bo z punktu widzenia nowego użytkownika, po przeczytaniu kilku wpisów w temacie ma prawo się spłoszyć i spierdzielać.

Bez przesady proszę, ludzie teraz nie są znowu tacy strachliwi.

Ignor jak dla mnie to trochę słaby pomysł, bo to taka kapitulacja przed naporem zła. 

1 godzinę temu, uroboros napisał:

On nie śmieci, tylko rozpowszechnia PRAWDZIWĄ wiedzę i nie opluwa ludzi wokół, tylko wyraża swoją opinię...

Co by nie powiedzieć to cwaniak z niego jest naprawdę wyjątkowy. Nie udał się myk z wywieraniem presji na administrację forum, więc zmienił taktykę i wczoraj mocno merdał do Ciebie ogonkiem żeby przeciągnąć na swoją stronę.

Nie wiem, ale chyba się nie udało, więc zaczął dzień od pretensji do moderatora.

A tłumaczone było tyle że moderator ma zawsze rację nawet jak jej nie ma. :icon_biggrin:

Normalnie jak ten drugi roszczeniowy.........,moje mądre skasowali a te głupie innych zostawili.

46 minut temu, uroboros napisał:

No nie wiem...

Nie praktykowałem ignora, acz się trochę boję... jakiejś kontroli/podglądu trzeba by mieć... jak się rozhula...

Czego się boisz? Jeśli kogoś ignorujesz, to nie widzisz jego postów w tematach. Gorzej, bo ich początki widzisz na stronie głównej, po prawej stronie (najnowsze posty) i i tak drażnią, ale już mniej, bo nie widać całej epistoły. 

No dobra nie widzisz, ale jak sam uczestniczysz w dyskusji, a ludzie odpowiadają na posty tego ignorowanego, to sam nie wiesz o co chodzi w dyskusji bo nie zawsze też są cytaty. A jak są to i tak je widzisz.

Dla mnie to trochę takie skazywanie samego siebie na karę i utrudnianie sobie pisana.

Jak już ktoś tak chce to samodyscyplina i nie odpowiadać w ogóle.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Po kolei:

4 godziny temu, MrTomo napisał:
4 godziny temu, zenek napisał:

Zeniu - załóż odpowiedni wątek i wklej tam te cytaty.

Będą na właściwym miejscu.

Były na właściwym miejscu. Nie napotkaly akceptacji i został skasowane łącznie z dzisiejszym - Redakcja zostawiła zostawiła tekst z którym polemizowałem, czyli dema. Widocznie też tak sądzi. Powinniście sie cieszyć, a tu słyszę wypłakiwania. 

A ja nie bedę tracił czasu na forsowanie swoich racji - napisałem, zacytowałem innych - czuję się świetnie.

4 godziny temu, uroboros napisał:

Może Redakcja rozumie o co chodzi, bo mój rozumek jakoś nie...

Dwa proste zdania - spróbuj, na pewno zrozumiesz - ale Redakcja wie więcej o jeden post, który skreśliła:14_relaxed:

3 godziny temu, retrofood napisał:

Czy ten człowiek przestanie wszędzie śmiecić i opluwać bezkarnie ludzi wokół? Czy Redakcji naprawdę zależy, żeby to forum umarło?

Sam stosujesz półsłówka i półzdania, wg ciebie lapidarne i cięte - skierowane do wielu tematodawców - poniżające ich i deprymujące. Nie dziwne, że uciekają.

@Redakcja - a ilu jest nowych stałych forumowiczów - jak sie który pojawi ze zdaniem polemicznym do grupy wszechwiedzących - momentalnie jest hejtowany, wyśmiany, mieszany z błotem!

Poniżanie drugich to taka twoja wspólna cecha twoja cecha, @retrofood z demo. A paru innych - cicha akceptacja tej nędzy.

2 godziny temu, uroboros napisał:

Tak. Opartą m. in. o wyśmiane przez was cytaty z dobrych źródeł wiedzy.

2 godziny temu, bobiczek napisał:

Poustawiajcie sobie w opcjach "ignoruj"

Nie wiem, na czym to polega - ale ignorowanie jest tożsame w 90% z lekceważeniem. Raczej słaba cecha.

Poza tym jak się odnieść do tematu, gdy się nie widzi wszystkich postów - to może na tym polega?

55 minut temu, demo napisał:

Ignor jak dla mnie to trochę słaby pomysł, bo to taka kapitulacja przed naporem zła. 

:zalamka:  :takaemotka: I kto to mowi - robi sie wesoło!

wczoraj mocno merdał do Ciebie ogonkiem żeby przeciągnąć na swoją stronę.

Brawo - typowy słownik dema. Brakuje jeszcze pierdoły, fekaliowca itp określeń ulubionych przez @demo. Żenujące.

zaczął dzień od pretensji do moderatora.

A tłumaczone było tyle że moderator ma zawsze rację nawet jak jej nie ma. :icon_biggrin:

Normalnie jak ten drugi roszczeniowy.........,moje mądre skasowali a te głupie innych zostawili.

Odwrotnie. Moje mądre z mądrymi cytatami skasowali :14_relaxed:

A skoro tak zrobili - to znaczy podzielili twoje zdanie - a moje nie. Powinieneś być zadowolony.

Ja sie czuję świetnie :14_relaxed: i nie zamierzam tam nic znowu powtarzać. 

22 minuty temu, zenek napisał:

- czuję się świetnie.

:zalamka:  :takaemotka: I kto to mowi - robi sie wesoło!

Ja sie czuję świetnie :14_relaxed: i

No nie wiem......., takie powtarzanie tego "czuję się świetnie" rodzi we mnie wątpliwości.

Jak więcej osób mówi że coś jest nie tak, to może warto to przemyśleć, nawet pomimo wewnętrznego przekonania o swojej wspaniałej nieomylności i wyjątkowej przebiegłości.

21 godzin temu, retrofood napisał:

tak drażnią, ale już mniej,

A @uroboros tak:

" 1 godzinę temu, zenek napisał:

Bardzo śmieszne - na takie porady oczekują tematodawcy - na pewno ściągną tu tłumnie - jak to na kabaret 

Uroboros:

"A już najbardziej potrzebny tutaj jest ten twój post podsumowujący "

No to gdzie to pisać - tu???:wallbash: bo podsumowujący mój wpis był wyżej - odpowiedź na temat.

No to masz:

image.thumb.png.2c20b46d0b1ab34ed96023a85e772de2.png

O - brawo - ledwo zdążyłem z dowodem przestępstwa :takaemotka:  bo już go Redakcja usunęła - Super!

Jeśli można prosić @Redakcja , to mój odnośny post też można z tamtego tematu wywalić, bo teraz już nie jest potrzebny :14_relaxed:

a tu drugi filozof chłopski:

????

A nie, już chyba Redakcja wymazała wykwit elokwencji bajbagi z tematu nt. przemieszczania sie Slowian po błotach :takaemotka: - sorry, utwardzenia placu pod samochód na działce. I dobrze.

Właśnie takie durne posty ludzi odstręczają - bo uważają że ktoś ma ich za durni. 

A jednak nie wymazana filozofia bajbagi odnośnie twardzenia działki:

image.thumb.png.9d90996f082586116405bcdaade771ec.pngimage.thumb.png.9d90996f082586116405bcdaade771ec.png

i dialog:

image.thumb.png.097f736f6a33b579f0c2b470d94de0c1.png

i podsumowanie celne i zacęcające tematodawcę do datku na kabaret:

image.thumb.png.0c0928403b3e5d8e83fb6dddd93c6059.png

To tak a propos - dlaczego forum umiera, kto pisze głupoty i nie na temat, kto spiprza tematy, i kto odstręcza nowych forumowiczów.

Zeniu, wyluzuj - tak się śpieszysz, żeby nie zgubić wątku i wszystko naopowiadać, że aż zjadasz literki :zalamka:

Dalej uważasz, że potrzebny był ten wpis:

Bardzo śmieszne - na takie porady oczekują tematodawcy - na pewno ściągną tu tłumnie - jak to na kabaret 

- był merytoryczny?

1 minutę temu, uroboros napisał:

Dalej uważasz, że potrzebny był ten wpis:

- był merytoryczny

Tak. W kontekście waszych wypłakiwań o stan forum i szukanie winnych. Pieprzycie infantylne farmazony. Zamiast konkretów.

Jak ktoś sieo coś pyta, to chce mieć odpowiedź, a nie przemądrzałego ramola stekającego wątpliwe żarciki.

A ty zamiast mnie to pouczaj kolegów filozofow - miałeś możliwość, nie zauważyłem takich uwag. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...