Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Redakcja

Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania Forum

Recommended Posts

7 minut temu, uroboros napisał:

ODDAJCIE NAM EMOTIKONY RECENTLY USED!!!

A po co?

Bo są wygodne do recentylnego używania! I nie gania się ich - tych emotek - po kątach... Tak było przed noworoczną WIELKĄ AKTUALIZACJĄ!

EMOTKI!!!  WRÓĆCIE!!!

34 minuty temu, uroboros napisał:

Tak było przed noworoczną WIELKĄ AKTUALIZACJĄ!

Nie było żadnej aktualizacji ;) Sprawdziłem ustawienia w panelu administracyjnym i ponownie je zapisałem. Chyba pomogło, sprawdź proszę.

:scratching:Ciekawe... Pokazują się te używane na bieżąco...9_9:icon_rolleyes:

Ciekawe, ciekawe...

Niniejszym publikuję ten post w celu sprawdzenia :)

I co?:yahoo: SĄ!!!:zalamka: Zobaczymy czy na długo :scratching:

:bezradny: Przelazłem na inny wątek, a one, te emotki, w tym czasie/działaniu gdzieś wsiąkły :zalamka:

40 minut temu, Redakcja napisał:

Chyba pomogło, sprawdź proszę.

Chyba nie...:wallbash:

:zalamka:

Schowek-1.jpg

I faktycznie znika po jakimś czasie.

Poszukam w ustawieniach, ale nie mam pomysłu, co powoduje tak krótkie utrzymywanie się ostatnio wybieranych emotek.

:scratching:

recently {przysł.}

PL

ostatnio, niedawno, od niedawna, ostatnimi czasy, w ostatnich czasach

:icon_rolleyes:

O.o

Są te emotki, które TERAZ używam... a były te, których ZWYKLE, CZĘSTO, W WIELU POSTACH I TEMATACH używałem i czekały cierpliwie, pod ręką, aż znowu będą mi potrzebne w pełnej gotowości... nie chowały mi się po kątach :bezradny:

Były przyjazne... z naciskiem na BYŁY...:/

4 minuty temu, uroboros napisał:

Były przyjazne... z naciskiem na BYŁY...:/

No cóż... zostały nagle odwołane, nie one jedyne. Trzeba się z tym pogodzić. :icon_biggrin:

W ogóle coś było grzebane w forumie...

Inaczej wygląda rozwinięta strona z DZISIEJSZYMI POSTAMI...

No, chyba, że milenijny wirus obudził się po dwudziestu latach...

28 minut temu, uroboros napisał:

W ogóle coś było grzebane w forumie...

Inaczej wygląda rozwinięta strona z DZISIEJSZYMI POSTAMI...

No, chyba, że milenijny wirus obudził się po dwudziestu latach...

Widok strony z dzisiejszymi postami to wynik moich działań, ale panel administracyjny faktycznie coś wariuje. Odezwę się, kiedy uda mi się ustawić stronę.

3 godziny temu, Redakcja napisał:

Widok strony z dzisiejszymi postami to wynik moich działań, ale panel administracyjny faktycznie coś wariuje. Odezwę się, kiedy uda mi się ustawić stronę.

:zalamka:

No i emotikonków nie bęęędzieeee...... :takaemotka:

Co by nam sie w Nowy Roku dazyło, rostomili...  co by.... :tease2:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

4 godziny temu, Redakcja napisał:

Widok strony z dzisiejszymi postami to wynik moich działań

I TO NIBY MA BYĆ LEPIEJ???

:wallbash::zalamka:O.o:bandit:

1 minutę temu, uroboros napisał:

I TO NIBY MA BYĆ LEPIEJ???

Czekam na aktualizację ze strony producenta oprogramowania. W przyszłym tygodniu jest szansa na poprawienie mankamentów.

4 godziny temu, Redakcja napisał:

Widok strony z dzisiejszymi postami to wynik moich działań,

:ih::ih::ih:

Przywróć stary widok stronki, bo nie mogę się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

2 minuty temu, mhtyl napisał:

:ih::ih::ih:

Przywróć stary widok stronki, bo nie mogę się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Przywróciłem, a posty ja zjadam ;)

Uwaga: tym razem zadaję pytanie do Admina:

Czy coś się wyjaśniło z tymi emotkami?

U mnie też zniknęły z podręcznej biblioteki??

11 godzin temu, MrTomo napisał:

Uwaga: tym razem zadaję pytanie do Admina:

Czy coś się wyjaśniło z tymi emotkami?

U mnie też zniknęły z podręcznej biblioteki??

Odezwę się po wprowadzeniu aktualizacji, myślę że w tym tygodniu.

Problemy z emotkami i układem "dzisiejszych postów" powinny być rozwiązane :) Znaczy, u mnie działa ;)

Pozdrawiam

Marcin

41 minut temu, Redakcja napisał:

układem "dzisiejszych postów"

nie musisz się już zajmować, bo - przynajmniej u mnie - jest jak było, czyli dobrze :icon_mrgreen:

Natomiast co do emotek - wydaje mi się, że do każdej emotki potrzebny jest opis, co taka emotki oznacza, bo jak widzę, to, niestety, nie każdy user dobrze interpretuje ich znaczenie :zalamka:...

:icon_rolleyes: Hmmm... wydaje mi się, że EMOTIKONY RECENTLY USED wróciły... :| nie wiem co robiliście, ale zbierają się tam gdzie trzeba, w ilości dokładnie takiej jak trzeba... ciekawe czy już na zawsze :scratching:

:takaemotka::yahoo::tease2:

7 godzin temu, uroboros napisał:

Hmmm... wydaje mi się, że EMOTIKONY RECENTLY USED wróciły..

Sprawdzam :14_relaxed: jest

Zobaczymy czy inne się też "zadomowią"

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

5 godzin temu, Elfir napisał:

Z jakiegoś konkretnego powodu zniknął temat o kosztach ogrzewania gazem?

Też zauważyłem że zniknął.

A tytuł tematu?

Może ten:

Dnia 10.01.2020 o 16:05, Elfir napisał:

Czy to był temat w komentarzach? Jeśli tak, to prawdopodobnie usunąłem wypowiedź spamera i Twoją.

Pozdrawiam

Marcin

Nie pamiętam czy to był wątek czy komentarze. Ale usunięto dwa moje wpisy. Przede mną wypowiadała się osoba z Redakcji (jako Budujemy Dom) i chyba bobiczek.

4 godziny temu, Elfir napisał:

Nie pamiętam czy to był wątek czy komentarze. Ale usunięto dwa moje wpisy. Przede mną wypowiadała się osoba z Redakcji (jako Budujemy Dom) i chyba bobiczek.

Elfir, nie tylko Tobie kasuje się tu posty, tak więc nie przejmuj się i się nie odzywaj bo zaraz zlecą się tu propagatorzy nowoczesnej odsłony forum i Ci nawtykają że sie upominasz o skasowane posty. Pamiętaj słowo Admina jest święte i niepodważalne, ja się już o tym przekonałem.

Dwa wpisy w te czy wewte, nie warto się upominać aptekarze.:icon_mrgreen:

Były tam choć jakie złote myśli czy wzory na wyznaczanie liczb pierwszych ?.xD

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

nikogo nie obraziłam w postach, nie używałam wulgaryzmów, opisywałam jedynie zużycie gazu w moim domu i zimową pogodę w Poznaniu. 

Jaki był konkretny powód?

Nie pamiętam czy to był wątek czy komentarze. Ale usunięto dwa moje wpisy.

Nie liczyłem ile moich postów chociażby z tego wątku usunięto dzisiejszym sprzątaniem, a ile wcześnieszymi - i tutaj i na innych wątkach - sprzątaniami...

Przepraszam za konieczność użycia mietły po mojej "działalności"... ale jakoś to tak wychodzi... czasem "samo się pisze"...:bezradny:

A pamiętasz z grubsza o co w tych postach chodziło? Może nie warto było ich pisać...

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Pamiętaj słowo Admina jest święte i niepodważalne

Całkowicie z tobą się zgadzam!

To credo, takie motto powinno poprzedzać regulamin naszego foruma!

Ooooo! pamiętasz o co chodziło!!!

52 minuty temu, Redakcja napisał:

Zapewniam, że bez powodu nie usuwam wpisów

uroboros - oczywiście nie chodzi o jakieś wielkie prawdy tam ujawnione.  

Czyszczenie pyskówek jest oczywiste. I faktycznie tam trudno bawić się w wyłuskiwanie informacji spomiędzy inwektyw, wiec wszystko leci do kosza. 

Tylko o to, że to była zupełnie zwyczajna dyskusja.

Ktoś napisał, ze nie wierzy w moje zużycia gazu, bo on płaci dużo więcej. Budujemy dom odpisał, ze dziwi go wysokość zużycia "ktosia", bo on tyle nie płacił za nieogrzewana kamienicę. A mniei zapytał o temperatury w Poznaniu. Ja napisałam dlaczego mam takie małe zużycie i jakie są inne koszta grzania gazem. Opisałam też, że od 5 lat nie mam zimy i kwitną mi w styczniu kwiaty w ogrodzie. Bobiczek spytał się mnie czy płukanie instalacji robię co roku.  A ja opisałam ze na razie tylko raz.

Nie było tam żadnych kontrowersji, żadnych wyzwisk, żadnych negatywnych emocji. Jedynie wkleiłam zdjęcia kwiatków za pomocą tagów [ img 

Dlatego mnie to dziwi.

Zapytałam, bo może polityka forum zabrania umieszczania zdjęć w tagach a jedynie poprzez opcję "wstaw" i dlatego poszło do kosza?

Gdyby to był powód to przynajmniej bym wiedziałabym, że nie mogę tak robić.

A tak nie bardzo wiem, kto i jak złamał regulamin, żeby móc unikać takich sytuacji.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)

1 godzinę temu, Elfir napisał:

Czytałem, potwierdzam była zwyczajna i kwiatki jak to one bywają, ładniusie takie.:icon_biggrin:

Ale wygląda na to że stracił się cały temat, bo to nie to co wskazywał zzzzzen on.

Więc pewnie niechcący, taki wypadeczek przy pracy.:icon_idea:

3 godziny temu, Elfir napisał:

Ktoś napisał, ze nie wierzy w moje zużycia gazu, bo on płaci dużo więcej. Budujemy dom odpisał, ze dziwi go wysokość zużycia "ktosia", bo on tyle nie płacił za nieogrzewana kamienicę. A mniei zapytał o temperatury w Poznaniu. Ja napisałam dlaczego mam takie małe zużycie i jakie są inne koszta grzania gazem. Opisałam też, że od 5 lat nie mam zimy i kwitną mi w styczniu kwiaty w ogrodzie. Bobiczek spytał się mnie czy płukanie instalacji robię co roku.  A ja opisałam ze na razie tylko raz.

Powiem Ci że nie ma sensu się tłumaczyć, nic tym tłumaczeniem tu nie ugrasz. Ja kiedyś w temacie o kryciu dachu też broniłem swoich racji w sposób merytoryczny i przedstawiałem kontrargumenty gościowi (staremu użytkownikowi tego forum) co zarzucał mi że piszę bzdury i każdy mój post tłumaczący że on nie ma racji był kasowany, dopiero jak expert się wypowiedzi  i potwierdził moje słowa wszystko się unormowało.

Z drugiej strony co się dziwisz że posty merytoryczne są kasowane a niektóre pyskówki i obrażające posty pozostają na forum, nie wiem po co chyba dla potomnych albo aby zwiększyć frekwencję.

A w temacie o którym piszesz to o ile dobrze pamiętam też tam zabierałem głos, gdzieś na początku tematu  i był to temat dość liczny w posty a założył go jakiś użytkownik.

Tylko ja chciałam wiedzieć, co było nie tak w tych wpisach, żeby więcej wątków przypadkiem nie zniknęło na forum, tylko dlatego, że tam napiszę :)

Zacznę być aktywna w tematach i bach! Połowa forum wyczyszczona. Nie chcę wam tego robić :)

4 minuty temu, Elfir napisał:

Tylko ja chciałam wiedzieć, co było nie tak w tych wpisach,

Nie dowiesz się. Admin tak zadecydował i tyle w temacie. Ja tez próbowałem się dowiedzieć i uwierz mi pomimo wytłumaczenia ze strony Redakcji wiem mniej niż przed.

7 minut temu, Elfir napisał:

Zacznę być aktywna w tematach i bach! Połowa forum wyczyszczona. Nie chcę wam tego robić :)

Bo piszesz merytorycznie, zacznij pisać o wszystkim bo tu nie biuro informacji budowlanych i nie trzeba sztywno trzymać się wątku, im więcej nie na temat tym lepiej. ( to nie moje słowa, żebyś nie pomyślała że ja mam taki światopogląd)

Może tę luźną wymianę swoich "światopoglądów" przeniesiesz do korespondencji prywatnej, bo chyba mało kogo obchodzi ciąg dalszy tego dziamdziania.  ;) 

1 godzinę temu, Elfir napisał:

Tylko ja chciałam wiedzieć, co było nie tak w tych wpisach, żeby więcej wątków przypadkiem nie zniknęło na forum, tylko dlatego, że tam napiszę

Wydaje mi się, że szybciej dostaniesz odpowiedzi na tego typu pytania w prywatnej wiadomości... Ja osobiście, gdybym był administratorem, nie odpowiedziałbym na ogólnym forum i zadawanie takich pytań w wątku dostępnym nawet bez logowania jest delikatnie mówiąc - niegrzeczne...

A taka forma zadawania pytań bardziej wygląda na sposób wyżalenia się, albo wzniecenia "dyskusji", która ma doprowadzić do... rozróby :bezradny:

26 minut temu, uroboros napisał:

Ja osobiście, gdybym był administratorem, nie odpowiedziałbym na ogólnym forum 

I tak jest na każdym forum, każdym. A w większości za taką upierdliwość wylatuje się z forum na zawsze.

26 minut temu, uroboros napisał:

A taka forma zadawania pytań bardziej wygląda na sposób wyżalenia się, albo wzniecenia "dyskusji", która ma doprowadzić do... rozróby :bezradny:

No niestety tak to wygląda.

Jemu się wydaje że ktoś mu tu robi na złość a inni się podlizują moderatorom. Moich wpisów było tyle kasowanych że głowa boli i nawet nie pomyślałem żeby pytać za co.

Szkodzi tylko sobie i nie jest w stanie zrozumieć dobrych rad.

Ja nie wiem, ale on chyba uważa że jest kimś lepszym i jemu więcej wolno, bo dużo pisze i robi ruch na forum.

Wszystko do kosza, dobranoc.

37 minut temu, uroboros napisał:

Tylko po co wówczas takie tematy jak ten? :)

Dnia 28.12.2016 o 12:12, Redakcja napisał:

W tym temacie znajdziecie odpowiedzi na częste zadawane pytania odnośnie funkcji i zasad działania Forum.BudujemyDom.pl

1. Co to jest Aktyw Forum, jak działa, jak sprawdzić czy się jest na liście?
  2. Co to jest Forum Ekspertów?
  3. Jaką funkcję pelnią serduszka w postach i kiedy mam ich używać?
  4. Co to jest zakładka Aktywni na Forum?
  5. Kiedy tematy są zamykane?
  6. Po odpowiedzi w danym temacie nadal wkleja poprzednio napisany przeze mnie post. Jak się go pozbyć?
  7. Jak dodać zdjęcia do postu?
  8. Jak dodać filmy z YouTube?
  9. Jak zmienić kolor Forum?
  10. Jak ustawić avatar?
  11. Ile czasu można edytować post?
  12. Dlaczego skleja mi posty napisane po sobie?
  13. Jak ustawić powiadomienia wysyłane przez Forum?

I tyle...

17 godzin temu, Elfir napisał:

nikogo nie obraziłam w postach, nie używałam wulgaryzmów, opisywałam jedynie zużycie gazu w moim domu i zimową pogodę w Poznaniu. 

Jaki był konkretny powód?

Możesz mnie łamać kołem, ale nie pamiętam tego tematu i nie potrafię się wytłumaczyć z wykasowania tych konkretnych postów. Staram się prowadzić Forum rzetelnie i kasować (jeśli sytuacja tego wymaga) posty z rozsądkiem ;)

Pozdrawiam

Marcin

1 minutę temu, Elfir napisał:

chodziło o pkt 5 :)

Raczej nie zamykam tematów. Temat "Porozmawiajmy " zamknąłem, bo emocje powodowały, że rozmówcy zaczęli się wzajemnie obrażać. Celem tego tematu było oczyszczenie atmosfery na Forum a nie stworzenie kolejnego miejsca do obrzucania się wyzwiskami.

3 godziny temu, Redakcja napisał:

Temat "Porozmawiajmy " zamknąłem, bo emocje powodowały, że rozmówcy zaczęli się wzajemnie obrażać.

Obawiam się że następny w kolejce z podobnych powodów, to temat "Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania forum" :)

Dnia 14.01.2020 o 13:27, bobiczek napisał:

Obawiam się że następny w kolejce z podobnych powodów, to temat "Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania forum" :)

E tam, za tydzień można będzie i tamten otworzyć. To jak z beczką. Spuść gaz i będzie cisza.

Czy tego chińskiego automatu co tak syfi krzaczkami na forum nie da się na stałe zablokować ??:|

52 minuty temu, joks napisał:

Czy tego chińskiego automatu co tak syfi krzaczkami na forum nie da się na stałe zablokować ??:|

Niestety, nie mam skutecznego sposobu pozbycia się tych spamów. Próbowaliśmy różnych możliwości np. wykluczania IP całych państw i też ominęli tę zaporę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...