Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Redakcja

Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania Forum

Recommended Posts

1 minutę temu, bajbaga napisał:

Podpowiem, aby było mniej szukania.

Post (w tym temacie) # 242 (ukryty).

Jego treść już spowodowała/zakwalifikowała do moderacji.

Połączyło mi posty, już znalazłem. Tym słowem było "GUNB". Już usunąłem z listy niepożądanych słów. Jeszcze raz przepraszam.

31 minut temu, Redakcja napisał:

Tym słowem było "GUNB". Już usunąłem z listy niepożądanych słów

Być może niepotrzebnie, bo to co nieraz wypisuje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, często o "spam" się "ociera" - tak jak w rzeczonym temacie i załączniku, pisze, że okna mogą zostać, a dalej dodaje, że nie do nich należy interpretacja przepisów.  :D

37 minut temu, bajbaga napisał:

Zmiany na Forum widzę, grafika, kolorystyka, nowe emoji - pozytywnie oceniam :127_older_man:

Mieliśmy aktualizację, jeszcze odrobinę będziemy zmieniać. Możliwe, że nie wszystko działa tak jak powinno. Pracujemy...

Nooo... nowe emotki... a po co ich tyle??? sa nie do ogarnięcia... nigdy nie odczuwałem braku... flagi... nooo, są SUPER NIEZBĘDNE :zalamka:...

rozwijają się i rozwijają... bez sensu!!!

Dajcie chociaż te stare na samej górze i chociaż ze dwa paski w Recently Used  bo przecież kto tam będzie studiował nową zawartość i je wstawiał???

Wszystko przedłuża rozwijanie sie stronki... bez sensu...

Moim zdaniem - oczywiście...

56 minut temu, bajbaga napisał:

grafika, kolorystyka,

nie zauważyłem żadnej zmiany... było dobrze...

Zacząłem oglądać foruma...

35 minut temu, Redakcja napisał:

Pracujemy...

Lupka nie znika - pojawiła się z otwarciem strony...

AAALUPKA.thumb.jpg.0efe68834dd3ebce095b68e4a225a813.jpg

Lupka to doopka, na wpisywane literki się czeka, do emotek nie mogę się dostać...

Forum ma widocznie uczyć cierpliwości i pokory...

U mnie śmiga bez problemów.✈️

Może zbyt dużo ciasteczek zachomikowałeś ?

Ps. Ale (chyba) nie pokazuje ilości uczestników anonimowych - ja od wczoraj cały czas widzę 0

Ps.2. I taki np. @joks mimo że jest na popierdółkowie, to przegląda stronę główną - dziwne, rozdwaja się ?

Ileż nowych emotek widzę tu 🍀🐷👵😈👾☠️😜 🥐🍩 🎂🍰🌈 😍 :141_dancer::82_heart_eyes_cat::77_alien::71_smiling_imp::27_sunglasses:🔞💊(prozac? :hahaha2:)

Git .... pozostale zmiany ogarnę .... albo nie :icon_lol:

Ano Ok. Ja mam jednak pytanie. Czy Redakcja nie zmieniła w razie siedziby? Bo mam wrażenie, ze forum przeniesiono na ul. Mysią i cenzura ma się jeszcze lepiej niż za komuny. Mury pewnie tak nasiąkły tamtą atmosferą.

Dołączam sie do kolegi Stasia. Mam wrażenie, że ktoś kroi moje posty i to  nie w całości tylko wycina zdanie a reszta zostaje i nie  żadnej adnotacji aby post był edytowany czy moderowany. Chodzi mi o takie zdanie gdzie napisałem "Chcesz być mądrzejszy od kury" i to wcale nie kontekście aby kogoś urazić czy obrazić.

Czy pozostali też zauważyli podobne objawy?

8 godzin temu, retrofood napisał:

Ano Ok. Ja mam jednak pytanie. Czy Redakcja nie zmieniła w razie siedziby? Bo mam wrażenie, ze forum przeniesiono na ul. Mysią i cenzura ma się jeszcze lepiej niż za komuny. Mury pewnie tak nasiąkły tamtą atmosferą.

Hmmmm , więc nie tylko ja mam odczucie że ,,Źle się dzieje w państwie Duńskim ''?

10 godzin temu, retrofood napisał:

Gorzej. Tu nie ma moderatorów. Sami Admini.

O ile dobrze pamiętam to za starego forum była lista i było kilka osób z Redakcji którzy byli moderatorami poszczególnych działów. 

A  nie pamiętam kolegi Ireneusza zwanego IRBIS :) 

10 minut temu, mhtyl napisał:

O ile dobrze pamiętam to za starego forum była lista i było kilka osób z Redakcji którzy byli moderatorami poszczególnych działów. 

A  nie pamiętam kolegi Ireneusza zwanego IRBIS :) 

To dotyczyło działów specjalistycznych i tylko niektórych.

8 minut temu, retrofood napisał:

To dotyczyło działów specjalistycznych i tylko niektórych.

A kto wie jak jest po nowemu. Nie wiadomo kto, czym  zarządza.

Dnia 25.08.2018 o 22:30, retrofood napisał:

Dzień dobry :)

podpowiem Ci, które słowo było kluczowe - "gwałciciel". Niestety był czas, że ktoś wpisywał w komentarzach o właścicielu jednej z firm per "gwałciciel" i to był sposób na zatrzymanie tych wpisów. Analogiczna sytuacja, w której znalazł się @bajbaga ze skrótem "GNUB".

Dnia 25.08.2018 o 22:38, mhtyl napisał:

Dołączam sie do kolegi Stasia. Mam wrażenie, że ktoś kroi moje posty i to  nie w całości tylko wycina zdanie a reszta zostaje i nie  żadnej adnotacji aby post był edytowany czy moderowany. Chodzi mi o takie zdanie gdzie napisałem "Chcesz być mądrzejszy od kury" i to wcale nie kontekście aby kogoś urazić czy obrazić.

Czy pozostali też zauważyli podobne objawy?

@mhtyl zacząłeś dodawać posty negatywnie nacechowane i na początek postanowiłem tę złą emocjonalność wygładzić ;)

Pozdrawiam

Marcin

9 minut temu, Redakcja napisał:

@mhtyl zacząłeś dodawać posty negatywnie nacechowane i na początek postanowiłem tę złą emocjonalność wygładzić ;)

Pozdrawiam

Marcin

Dobry

Uważasz, że ten tekst był obraźliwy? Brzmiał mój post mni więcej tak na odpowiedź tą

Cytat

Chcesz być mądrzejszy od kuru ? :) 

Ja osobiście nie spotkałem się z ledami aby było można zastosować ściemniacz do ich sterowania.

Najlepszym rozwiązaniem będzie jak oddasz ten żyrandol i kupisz inny na zwykle żarówki, wtedy bez problemu zastosujesz ściemniacz.

I tak zapytam z ciekawości gdzie tu negatywne nacechowanie? widzę ze ulegasz pogłoskom innych co  mnie nie znoszą na tym forum a sami nic nie lepsi są ode mnie.

Moim skromnym zdaniem coś  ostatnio mijasz się z prawdą w ocenie sytuacji, ja jak bylem tak jestem taki sam, jedynie zacząłem pisać tylko w tematycznych działach i tematach.

Miłego  dnia :) 

Dnia 31.08.2018 o 21:09, retrofood napisał:

no i kolejny post mi ukryło.

To przez tego "gwałciciela" :icon_rolleyes: Wolałbym nadal nie zdejmować cenzury na to słowo. Liczę, że na Forum BD można sprawnie dyskutować. Przywróciłem numerację w Panelu dyskusyjnym.

Pozdrawiam

Marcin

Mam pytanie, jak to możliwe że ktoś  jako nie zalogowany, znaczy sie piszący z pozycji gościa na forum może zakładać tematy?

Przykład 

Just wanted to say Hi!

Przez Gość klearskyn33, 3 minuty temu w Aukcja prac dzieci z Ogniska Marymont! 

Jest to już z tego co pamiętam i zaobserwowałem trzeci taki spam, ostatnio dwa były w języku rosyjskim, obecnie w angielskim.

Jak pamiętam to nikt nie zalogowany nie mógł zakładać tematu na forum a tu proszę, czyżby ktoś zostawił otwartą furtkę dla spamerów?

16 godzin temu, mhtyl napisał:

Mam pytanie, jak to możliwe że ktoś  jako nie zalogowany, znaczy sie piszący z pozycji gościa na forum może zakładać tematy?

Jak pamiętam to nikt nie zalogowany nie mógł zakładać tematu na forum a tu proszę, czyżby ktoś zostawił otwartą furtkę dla spamerów? 

Daliśmy możliwość licytowania (pisania) osobom niezalogowanym, aby mogły uczestniczyć w Aukcji prac dzieci z Ogniska Marymont. Dziś zamykamy furtkę :)

Pozdrawiam

Marcin

1 godzinę temu, Redakcja napisał:

Daliśmy możliwość licytowania (pisania) osobom niezalogowanym, aby mogły uczestniczyć w Aukcji prac dzieci z Ogniska Marymont. Dziś zamykamy furtkę :)

Pozdrawiam

Marcin

Ok, zauważyłem :)( znaczy się to zauważyłem że niezalogowani pisali i licytowali)Tylko, że do tej pory niezalogowani i mogli i mogą pisać w odpowiednich działach, wystarczyło temat aukcji utworzyć w odpowiednim dziale i było by ok. 

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)

Przed chwilą, mhtyl napisał:

Ok, zauważyłem :) Tylko, że do tej pory niezalogowani i mogli i mogą pisać w odpowiednich działach, wystarczyło temat aukcji utworzyć w odpowiednim dziale i było by ok. 

To nie tak działa. Niezalogowani mogą pisać tylko poprzez komentarze pod artykułami.

Dnia 21.12.2018 o 08:18, Redakcja napisał:

Pozdrawiam

Marcin

Chyba ta furtka jest niedomknięta i przez szparę się przedostają, tym razem temat założył gość monika159 w dziale remonty,modernizacje, przebudowa.

Dnia 26.01.2019 o 12:20, mhtyl napisał:

Chyba ta furtka jest niedomknięta i przez szparę się przedostają, tym razem temat założył gość monika159 w dziale remonty,modernizacje, przebudowa.

monika159 poprosiła o usunięcie konta, dlatego jest "gościem".

Pozdrawiam

Marcin

9 godzin temu, Redakcja napisał:

monika159 poprosiła o usunięcie konta, dlatego jest "gościem".

Pozdrawiam

Marcin

To po co został temat? Ludzie zaczęli udzielać porad a odzewu nie będzie.

Dziwne, ktoś zakłada temat a za chwilę likwiduje konto.

Szanowna Redakcjo!

Próbowałem wrzucić rysunek w dyskusji i dostałem komunikat:

Możesz jedynie przesłać 10,24 kb

Czy to jest już koniec moich zdolności ilustracyjnych na forumie?

Czy też mogę prosić o powiększenie moich możliwości do przesyłania zdjęć i rysunków?

Jeśli mogę, to proszę!

U mnie wczoraj zauważyłem, że gdy chciałem zacytować czyjąś wypowiedź np kolego A a ta miała w swoim poście cytat kogoś innego np kolegi B to wklejało mi sie dwa cytaty kolegi A i B gdzie zawsze wklejał sie cytat A. Dzisiaj już tego problemu nie zauważyłem.

Dzisiaj z kolei po udzieleniu odpowiedzi,odpowiedź się nie pokazała, jakby coś ja zżarło a po chwili się pojawiała.

Nie wiem czy to u mnie coś szwankuje czy to na forumie.

14 godzin temu, mhtyl napisał:

To po co został temat? Ludzie zaczęli udzielać porad a odzewu nie będzie.

Dziwne, ktoś zakłada temat a za chwilę likwiduje konto.

Zostawiłem temat, bo pojawiły się odpowiedzi, może temat będzie przydatny dla innych Forumowiczów.

13 godzin temu, uroboros napisał:

Szanowna Redakcjo!

Próbowałem wrzucić rysunek w dyskusji i dostałem komunikat:

Możesz jedynie przesłać 10,24 kb

Czy to jest już koniec moich zdolności ilustracyjnych na forumie?

Czy też mogę prosić o powiększenie moich możliwości do przesyłania zdjęć i rysunków?

Jeśli mogę, to proszę!

Proszę, zapisz się do Aktywu Forum. Osoby w tej grupie nie mają ograniczeń co do wielkości i ilości przesłanych plików.

11 godzin temu, mhtyl napisał:

U mnie wczoraj zauważyłem, że gdy chciałem zacytować czyjąś wypowiedź np kolego A a ta miała w swoim poście cytat kogoś innego np kolegi B to wklejało mi sie dwa cytaty kolegi A i B gdzie zawsze wklejał sie cytat A. Dzisiaj już tego problemu nie zauważyłem.

Dzisiaj z kolei po udzieleniu odpowiedzi,odpowiedź się nie pokazała, jakby coś ja zżarło a po chwili się pojawiała.

Nie wiem czy to u mnie coś szwankuje czy to na forumie.

Nie aktualizowaliśmy od dawna Forum, więc nie powinno być problemów (często po aktualizacjach wychodzą błędy).

Pozdrawiam

Marcin

Kilka razy od piątku do dzisiaj pojawia mi się taki komunikat gdy chcę otworzyć jakis temat

Cytat

An error occurred (500 Error)

We're sorry, but a temporary technical error has occurred which means we cannot display this site right now. 

MySQL server has gone away

You can try again by clicking the button below, or try again later. 

Try again

po kolejnym odświeżeniu strony, temat wchodzi, ale wcześniej nic takiego nie miałem. 

Czy u innych użytkowników też takie coś się pojawia?

55 minut temu, mhtyl napisał:

Tak

W dodatku kiedyś pod napisami na dole strony pojawiały się dodatkowe informacje.

Chodzi mi o "Następny nieprzeczytany temat" i pod spodem (tam gdzie jest czerwona kreska) był napisany tytuł wątku.

Podobnie z "Przejdź do listy tematów". Pod spodem był napisany tytuł grupy tematów, do których prowadzi ten przycisk.

obraz.png

Edytowano przez łosiek (zobacz historię edycji)

Dnia 17.03.2019 o 21:56, mhtyl napisał:

Kilka razy od piątku do dzisiaj pojawia mi się taki komunikat gdy chcę otworzyć jakis temat

Cytat

We're sorry, but a temporary technical error has occurred which means we cannot display this site right now. 

MySQL server has gone away

Try again

po kolejnym odświeżeniu strony, temat wchodzi, ale wcześniej nic takiego nie miałem. 

Chce zakomunikować, że problem powrócił, wczoraj raz a dzisiaj już trzeci raz po próbie otwarcia nowego tematu albo strony takie coś się pojawia.

Cytat

Connection refused

Try again

Dzisiaj z rana dwa razy miałem problem z łączeniem się z forum. Po przejściu z jednego tematu do drugiego wyświetlił mi się znany obraz.

Cytat

Connection refused

Try again

No i przy okazji problem z numeracją postów po napisaniu który był szczegółowo i opisywany wcześniej, istnieje nadal.

Dlaczego przy wchodzeniu do dowolnego wątku z... podstrony DZISIEJSZE POSTY odsyła mnie do ostatniego dodanego postu, tak, jak tego oczekuję, zaś przy zamiarze wejścia na "popierdułkowo", kieruje mnie do PIERWSZEGO POSTU WĄTKU/TEMATU i mam:

Witam , mam na imie Daga .

Nowa tu jestem ..... ale mam dużo dobrych chęci .... icon_biggrin.gif
i widze sporo dobrych chęci po stronie Redakcji ...
dziś prośba o hyde park .... i proszę ... m ówis z-masz-jest .....
za co bardzo dziekuje w imieniu swoim i innych

Żeby dostać się do ostatniego dodanego postu, muszę tam wejść przez "chmurkę" z numerem/ilością wszystkich postów w wątku

174 552 odpowiedzi

umieszczoną pod cytatem/pierwszymi słowami tegoż ostatniego postu...

Ot, taka ciekawostka...:scratching:

A z podstrony DZISIEJSZE POSTY wchodzę na wszystkie, no prawie wszystkie - z JEDNYM wyjątkiem -   wątki po kliknięciu na temat wątku  - tak dla ścisłości...

I mój post ma numer #251, po poście mhtyla z numerem #296 :509:

Screenshot_20190615-171241.thumb.png.f1ff0082ee5ffad3d4e642aa2e9ea2b5.png

Pojawił się kolejny problem. Po napisaniu odpowiedzi w jakimś tam temacie i po kliknięciu  w okienko "Odpowiedź"  zmienia się  w "zapisywanie" ale treść odpowiedzi pomimo że ukazała się w temacie w oknie "dodaj odpowiedź" dale widnieje i można klikac dalej w okienko "odpowiedź".

Natomiast dzisiaj przed chwila napisałem odpowiedź w temacie Czy zamontować podziemny zbiornik na deszczówkę i jaka powinna być jego pojemność? i po kilkunastu próbach dodania mojej odpowiedzi nic się nie dzieje, znaczy się klikam w okienko "odpowiedź" zmienia się na "zapisuję" po czym dalej zmienia się "odpowiedź" a odpowiedzi nie ma w temacie. Zaczyna być to frustrujące, szczególnie gdy trochę czasu poświeciłem aby napisać tego posta.

Tak brzmiał napisany post w tamtym temacie który sie nie pojawił jako odpowiedź.

Cytat

Biorąc pod uwagę koszty inwestycyjne, instalacja zbierania wody deszczowej zwróci się po wielu dziesiątkach lat.

Jest to bałamutne stwierdzenie bo napisane zbyt ogólnikowo. Jeżeli ktoś ma 2-4 ar trawnika to taka inwestycja będzie zwracać sie wieki, natomiast jak ktoś ma dużej powierzchni trawnik i w dodatku jeszcze jakiś ogródek warzywny to taka inwestycja jest strzałem w dziesiątkę i taka osoba nie musi czekać kilkadziesiąt lat aby koszt inwestycji sie zwrócił.

Natomiast co do samej ceny wody za m3 to redaktor z BD piszący ten artykuł zapomniał że jeszcze w większości dolicza się cenę ścieków, no chyba że ktoś ma pod-licznik ale to już osobny temat bo nie każdy może takie pod-licznik posiadać.

I jako ciekawostkę dodam, że zbiornik  o poj 1 m3 przy średnio ulewnym deszczu zapełnia się z dachu o powierzchni 70 m2 w ciągu około godziny.

Cytat

Korzystniejszym rozwiązaniem będzie budowa własnego ujęcia wody (studni), z której można będzie korzystać w nieograniczony sposób przy niewielkich kosztach eksploatacyjnych.

Z całym szacunkiem ale redaktor nie ma nawet zielonego pojęcia o tym o czym pisze, skoro uważa że wykonanie własnego ujęcia wody studni będzie tańsze od wykonania/wkopania zbiornika 2-4 m3 w ziemię.

Cytat

Dlatego powinno pomagać w tym miasto, skoro coraz więcej utwardzonej pow. i coraz gwałtowniejsze deszcze skłaniają do zatrzymywania wody okresowo w miejscu, zamiast nagłego obciążania kanalizacji burzowej miejskiej?

Miasto czy gmina ma to w pompie czy Ty będziesz zbierał deszczówkę czy nie, ba nawet im nie na rękę abyś zbierał deszczówkę bo wtedy nie będą mogli ściągnąć z Ciebie podatku od terenów utwardzonych i dachu.

I dodam, że ten post nosi nr 251 a nie powinien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

niestety, z numeracją postów nasz informatyk sobie nie poradził :bezradny:

Zarówno błąd 500 oraz problemy z zapisaniem informacji świadczą o chwilowym braku połączenia z serwerem. Daj znać, jeśli sytuacja będzie się powtarzać.

Pozdrawiam

Marcin

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Tapety są dobrym rozwiązaniem ,jeżeli chcemy szybo i w miarę czysto wykończyć mieszkanie. tapety ścienne nowoczesne są coraz bardziej popularne i wydaje mi się, że nie bez przyczyny. Jeszcze pare lat i mało które mieszkanie będzie malowanie. Większość moich znajomych ma wytapetowane mieszkania i bardzo fajnie, żywo i przyjemnie to wygląda.
    • Gość Aniela Ludwiczak
      Takim nadrzędnym błędem jest wynajęcie amatora do montażu okien. Dla przykładu, zarówno ja i mój mąż, jak i przyjaciółka moja z mężem kupiliśmy okna na prawdę wysokiej jakości z firmy Oknoplast. Liczyliśmy się z tym, że inwestujemy w okna na lata więc montaż musi być dobrze wykonany i tak zatrudniliśmy do tego firmę, która fachowo zajmuje się montaże okien, drzwi itd. U nas wszystko okej, okna działają jak należy. Natomiast mąż mojej koleżanki zadecydował, że nie będą przepłacać i sam zamontuje te okna. Zrobił to tragicznie, posługując się tylko filmikami z internetu. I co? Zawiało pare razy mocniej, troche chłodniejsze dni dały im w kość i przyszli pokornie po namiary na Panów od naszego montażu w celu poprawienia jego błędów. Mnie by było szkoda tracić czas i nerwy na montaż samodzielnie skoro nie mam o tym wiedzy szczególnie, że zarówno my jak i oni zainwestowaliśmy w na prawdę dobre, ciepłe okna więc montaż jest kluczową sprawą i mamy okna na lata. No ale Polaczkowość z nich wyszła. Nie róbcie tak. Pozdrowienia!
    • Remontujesz dom? Jeśli przy tej okazji wymieniasz okna zwróć uwagę na 12 najczęstszych błędów popełnianych podczas ich wymiany. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/18329-12-najczestszych-bledow-podczas-wymiany-okien
    • Gość Edward Janiszewski
      Bardzo przydatny artykuł. Chciałem się odnieść do tego, że podstawą udanej wymiany okien jest wybor szczelnych i ciepłych produktów. To jest 100% racji. Mega ważna sprawa. Nie warto szukać okien po marketach czy najtańszych możliwych producentach bo nie będą to okna wysokiej jakości. Ja mam od 7 lat okna z Oknoplast i uważam to za doskonały wybór. Okna są bardzo szczelne, przetestowane przez 7 lat, nie mam się do czego doczepić. Wybraliśmy doświadczonego producenta i w 100% spełnił on nasze oczekiwania.
    • Jeśli wyroby stolarki otworowej w mieszkaniu są wysłużone, to najpewniej nadszedł czas na ich wymianę. Gdy inwestor mieszka w budynku wielorodzinnym, może w związku z tym podlegać regulacjom spółdzielni bądź wspólnoty mieszkaniowej. Przy wymianie drzwi i okien, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/okna-i-drzwi/baza-wiedzy/okna/15256-wymiana-okien-i-drzwi-w-budynku-wielorodzinnym-co-warto-wiedziec
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...