Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Redakcja

Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania Forum

Recommended Posts

W tym temacie znajdziecie odpowiedzi na częste zadawane pytania odnośnie funkcji i zasad działania Forum.BudujemyDom.pl

1. Co to jest Aktyw Forum, jak działa, jak sprawdzić czy się jest na liście?
  2. Co to jest Forum Ekspertów?
  3. Jaką funkcję pelnią serduszka w postach i kiedy mam ich używać?
  4. Co to jest zakładka Aktywni na Forum?
  5. Kiedy tematy są zamykane?
  6. Po odpowiedzi w danym temacie nadal wkleja poprzednio napisany przeze mnie post. Jak się go pozbyć?
  7. Jak dodać zdjęcia do postu?
  8. Jak dodać filmy z YouTube?
  9. Jak zmienić kolor Forum?
  10. Jak ustawić avatar?
  11. Ile czasu można edytować post?
  12. Dlaczego skleja mi posty napisane po sobie?
  13. Jak ustawić powiadomienia wysyłane przez Forum?

Ad 1.  Co to jest Aktyw Forum i jak działa?

Aktyw Forum to program nagradzający aktywność w tematach merytorycznych, czyli FIRMOWE FORUM EKSPERCKIE, Przeczytałeś? - zabierz głos, Ceny, kalkulacje, kosztorysy, Budowa, remont, naprawy, Wnętrza - wykańczanie i urządzanie domu, Projekty domów, klany, blogi, kluby, FAQ - bestsellery, czyli tematy rozpalające dyskusje, KONSULTACJE REDAKCYJNE, Ogród. Aby do niego przystąpić wystarczy się zapisać https://forum.budujemydom.pl/aktyw-rejestracja/ Punkty będa dodawane automatycznie.

Jak sprawdzić czy się jest na liście Aktywu Forum? Są dwa warunki, aby znaleźć się na liście, widocznej pod nagrodami https://forum.budujemydom.pl/aktyw/. Należy się zapisać https://forum.budujemydom.pl/aktyw-rejestracja/ i napisać co najmniej 1 post w dziale merytorycznym. Swoje dane można zobaczyć lub poprawiać w ustawieniach https://forum.budujemydom.pl/settings/ w polu po prawej stronie Edytuj profil.

Dodatkowo, osoby zapisane do Aktywu Forum nie mają limitu dodawania zdjęć (ich ilości i wielkości), nie mają limitu ilości prywatnych wiadomości (PW), mogą zmieniać i dodawać sygnaturki.

Ad 2. Co to jest Forum Ekspertów?

Forum Ekspertów to dział, w którym eksperci z firm odpowiadają na Państwa pytania. Mogą oni dodawać linki do swoich stron, jeśli odpowiedź na pytanie tego wymaga. Profile ekspertów są oznaczone logo firmy oraz dodana jest sygnaturka z jej opisem. Każdy Ekspert ma swoje subforum.

Ad 3. Jaką funkcję pelnią serduszka w postach i kiedy mam ich używać?

Serduszka dodają Użytkownicy Forum, jeśli uznają, że wypowiedź jest pomocna. Serduszka zwiększają "reputację" Użytkownika i mają wpływ na ranking Aktywni na Forum. Jest to forma podziękowania za pomoc w tematach a dodawana przez Użytkowników Forum.

Ad 4. Co to jest zakładka Aktywni na Forum?

W zakładce Aktywni na Forum znajdują się Użytkownicy, którzy otrzymali najwięcej serduszek od innych Użytkowników Forum.

Ad 5. Kiedy tematy są zamykane?

Staramy się nie zamykać tematów. Jeśli tak się dzieje, jest wynikiem indywidualnej oceny administratora Forum.

Ad 6. Po odpowiedzi w danym temacie nadal wkleja poprzednio napisany przeze mnie post. Jak się go pozbyć?

Sposobem na usunięcie niechcianej odpowiedzi jest wykasowanie plików cookie z przeglądarki.

Ad 7. Jak dodać zdjęcia do postu?

Należy użyć opcji znajdującej się pod oknem odpowiedzi "Przeciągnij pliki do przesłania lub wybierz pliki... Wybierz pliki" lub dodać link do zdjęcia i użyć enter na klawiaturze.

Ad 8. Jak dodać filmy z YouTube?

Wystarczy wkleić link z YouTube. Wklejenie może się nie udać, jeśli właściciel filmu nie wyraził zgody na udostępnianie.

Ad 9. Jak zmienić kolor Forum?

Należy użyć opcji "Wybierz skórkę" w górnym pasku forum.

ClipBoard-1.jpg

Ad 10. Jak ustawić avatar?

Klikając na swój profil możemy ustawić zdjęcie profilowe, czyli avatar. Dodatkowo możemy zmienić zdjęcie tytułowe. Przedstawiam przykład mojego profilu z tymi ustawieniami.

ClipBoard-2.jpg

Ad 11. Ile czasu można edytować post?

Post można edytować przez godzinę od napisania.

Ad 12. Dlaczego skleja mi posty napisane po sobie?

Posty napisane jeden po drugim w ciągu 15 minut będą tworzyć jeden.

Ad 13. Jak ustawić powiadomienia wysyłane przez Forum?

Nalezy użyć opcji dostępnej w Ustawieniach konta https://forum.budujemydom.pl/notifications/options/

ClipBoard-3.jpg

Pozdrawiam
Marcin Szymanik

12 godzin temu, Redakcja napisał:

Co to jest Aktyw Forum i jak działa?

Jak sprawdzić, czy się jest zapisanym do Aktywu Forum?

Mnie sie zdaje, że jestem zapisany, mam posty (miałem) i tematy, a nie ma mnie na liście - z drugiej strony nie chce sie zapisywać powtórnie, żeby nie było błędów - rozumiem że na liście byłbym pod nazwa "zenek"? czy inną?

13 godzin temu, Redakcja napisał:

Jak dodać zdjęcia do postu?

z ostatniej chwili - dodałem do tematu dwie fotki i dałem je na prawo - ale jest problem z umiejscowieniem - inaczej to wygląda w widoku samej edycji, a inaczej z dodatkowymi polami bok postu - może lepiej edytować post na pełnej stronie - mniej miejsca, ale potem wygląda tak samo - wtedy latwiej opisać, że foto jest na lewo, udołu itd. - jeśli naturalnie się tak da.

6 godzin temu, zenek napisał:

Mnie sie zdaje, że jestem zapisany, mam posty (miałem) i tematy, a nie ma mnie na liście - z drugiej strony nie chce sie zapisywać powtórnie, żeby nie było błędów - rozumiem że na liście byłbym pod nazwa "zenek"? czy inną?

Mam tak samo...

9 godzin temu, zenek napisał:

2 godziny temu, Buster napisał:

Mam tak samo...

Są dwa warunki, aby znaleźć się na liście, widocznej pod nagrodami https://forum.budujemydom.pl/aktyw/. Należy się zapisać https://forum.budujemydom.pl/aktyw-rejestracja/ (żaden z Was nie jest zapisany) i napisać co najmniej 1 post w dziale merytorycznym. Swoje dane można zobaczyć lub poprawiać w ustawieniach https://forum.budujemydom.pl/settings/ w polu po prawej stronie Edytuj profil.

Sprawdzałem możliwość zapisania wielokrotnie, jeśli by się Wam jednak nie udało zapisać, proszę o sygnał.

8 godzin temu, zenek napisał:

z ostatniej chwili - dodałem do tematu dwie fotki i dałem je na prawo - ale jest problem z umiejscowieniem - inaczej to wygląda w widoku samej edycji, a inaczej z dodatkowymi polami bok postu - może lepiej edytować post na pełnej stronie - mniej miejsca, ale potem wygląda tak samo - wtedy latwiej opisać, że foto jest na lewo, udołu itd. - jeśli naturalnie się tak da.

Po wpisaniu postu masz możliwość podejrzenia go klikając na lupkę w edycji postu i ustawić obrazki zgodnie z preferencjami. Tylko tyle mogę doradzić w tym temacie.

5 godzin temu, Redakcja napisał:

Są dwa warunki, aby znaleźć się na liście, widocznej pod nagrodami https://forum.budujemydom.pl/aktyw/. Należy się zapisać https://forum.budujemydom.pl/aktyw-rejestracja/ (żaden z Was nie jest zapisany) i napisać co najmniej 1 post w dziale merytorycznym. Swoje dane można zobaczyć lub poprawiać w ustawieniach https://forum.budujemydom.pl/settings/ w polu po prawej stronie Edytuj profil.

Sprawdzałem możliwość zapisania wielokrotnie, jeśli by się Wam jednak nie udało zapisać, proszę o sygnał.

wwydaje mi się że zapisałem się kilka dni temu, ale zrobiłem to przed chwilą jeszcze raz - i wyglądało  to tak samo - to co teraz mam się szukać na liście? - to mała propozycja - może powinno być jakieś potwierdzenie na maila, link zwrotny - jakk to bywa na innych witrynach - bo tu znika kwestionariusz - może przynajmniej potwierdzenie, np: już jesteś zapisany, albo od teraz jesteś zapisany, lbo nie zapiszemy cię bo jesteś brzydki:icon_biggrin:

Z zaproszenia skorzystałem.Wprawdzie nie ma mnie na liście aktywu (może po paru chwilach będę) ale przeczytałem takie coś :  MASZ NIEWYSTARCZAJĄCĄ ILOŚĆ PUNKTÓW, ABY ZAMÓWIĆ NAGRODĘ!

Więc chyba jest ok:)

ja mam problem tez z fotkami z serwerów zewnętrznych. Chciałem dodać ok 10zdjęć. Kiedyś nie byłoby z tym żadnego problemu teraz jest to normalna rzeźba.  każda fotka po kolei.

Wklejam link do zdjęcia, podaje mi czy chce mieć fotkę w postaci linku. Jak zaakceptuję to już nie będzie można wrócić do wyświetlania fotki. A jak mam 10 fotek zaczyna być to bardzo kłopotliwe. Musze poustawiać rozszerzenia itp.

Dnia 29.12.2016 o 09:52, Redakcja napisał:

wwydaje mi się że zapisałem się kilka dni temu, ale zrobiłem to przed chwilą jeszcze raz - i wyglądało  to tak samo - to co teraz mam się szukać na liście? - to mała propozycja - może powinno być jakieś potwierdzenie na maila, link zwrotny - jakk to bywa na innych witrynach - bo tu znika kwestionariusz - może przynajmniej potwierdzenie, np: już jesteś zapisany, albo od teraz jesteś zapisany, lbo nie zapiszemy cię bo jesteś brzydki:icon_biggrin:

2 minuty temu, zenek napisał:

dostałem wyjaśnienie, by się zapisać - zapisałem się, postow mam 88, kilka tematów - w tym część "budowlanych" - i dalej się nie widzę na liście

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)

Zauważyłem, że brakuje określenia płci użytkownika, niby taka drobnostka ale uważam że bardzo ułatwiła by komunikację między uczestnikami.

To teraz ja z pytankiem przychodzę; mam nadzieję, że w dobrym miejscu.

Zmieniłam sobie kolory forum. Czy to standard, że po wylogowaniu i powrocie na stronę mam kolory fabryczne?

No i powiadomień mi nie pokazuje. To znaczy jak jestem zalogowana, to przychodzą. Jednak kiedy nie było mnie 2 dni i weszłam na forum, to pomimo odpowiedzi w wątkach, powiadomień nie miałam.

Co do zmiany koloru tez tak miałem i jeszcze kilku kolegów ale od jakiegoś czasu jak informatyk coś pozmieniał się ustabilizowało.

Widocznie musi  przejrzeć Cię jakiś dobry informatyk i wszystko poustawiać:icon_mrgreen:

Multicytowanie działa ale z jednej strony, przy cytowaniu z różnych stron zeruje. Czy coś źle robię, czy też tak to działa ?.

19 minut temu, demo napisał:

Multicytowanie działa ale z jednej strony, przy cytowaniu z różnych stron zeruje. Czy coś źle robię, czy też tak to działa ?.

Co to znaczy, że zeruje?

To znaczy że tracą się inne wcześniej zacytowane posty z innej strony.

Stosując multicytowanie możesz dodawać cytaty z różnych stron, ale ważna jest kolejność zaznaczania. Pochodź po różnych tematach i zaznaczaj plusy i zobaczysz, jak to działa. W ostatnim temacie będziesz miał wszystkie cytaty.

ClipBoard-1.jpg

Bardzo dziękuję, robiłem to jednak źle, bo po każdym zaznaczeniu plusa klikałem też "cytuj post" i działa to ale na jednej i tej samej stronie, po przejściu na inną już czyści poprzednie cytaty.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Ja z szybką reklamacją. Numery stron działają jak im się przypomni. To samo z powiadomieniami, raz są... chociaż chyba częściej ich nie ma.

Jeszcze taka ciekawostka. Odpalam forum na 3 urządzeniach; telefon, laptop, komp. stacjonarny. W każdym z nich mam ustawione logowanie automatyczne. Tak się jakoś dziwnie dzieje, że logowanie jest zapamiętane, ale ustawienia skórek już nie. Gdy długo korzystam z jednego urządzenia, to skórkę mam, jaką wybrałam. Gdy przesiadam się na inne urządzenie, skórka jest automatyczna- niebieska.

Napisz proszę, na jakim urządzeniu i przeglądarce nie widać lub znikają numery stron.

Odnośnie skórek, sprawdzę i dam znać.

Pozdrawiam
Marcin

Gość Razmes

Mi na komputerze też po chwili od załadowania się strony znika numeracja postów. A skórki już sobie nawet odpuściłem, pozostaje szara i przygnębiająca szarość...

28 minut temu, Redakcja napisał:

Napisz proszę, na jakim urządzeniu i przeglądarce nie widać lub znikają numery stron.

Odnośnie skórek, sprawdzę i dam znać.

Pozdrawiam
Marcin

Przeglądarki Mozilla i Opera. Urządzenia chyba nie mają większego znaczenia, bo wchodziłam na forum chyba z 7 różnych i nie widać różnicy.

Na Chrome też po napisaniu posta numeracja znika.

Trzeba odświeżyć stronę aby znów się pokazała.

Znika od nowego wpisu - poprzednie są numerowane.

Gość Razmes

Numeracja znika na Mozilli /win10.

Ze skórkami to tylko na komputerze przez tydzień udało się utrzymać wybraną szatę. Na Windows Phone 10 nie zmieniło wcale, czyli to nie przypisuje szaty do profilu, tylko do urządzenia? Cookies?

6 minut temu, bajbaga napisał:

Na Chrome też po napisaniu posta numeracja znika.

Trzeba odświeżyć stronę aby znów się pokazała.

To potrafię wytłumaczyć, a przynajmniej postaram się ;) Strona Forum jest generowana bez przeładowania całej strony dzięki AJAX , natomiast numery postów nie są w ten sposób generowane. Dopiero po odświeżeniu strony możliwe jest pojawienie numeracji.

Odnośnie kolorów jeszcze się odezwę...

Kolory Forum są zapisywane w cookie, więc są indywidualne dla każdej przeglądarki. Dopóki nie wyczyścicie ciasteczek, to kolory Forum nie powinny się zmienić co najmniej rok... Sprawdzam czy tak jest... odezwę się za rok :64_zipper_mouth:

z kolorami tez miałem problem....po kilku nieudanych próbach, przywróciłem te domyślne, bo te najmniej mnie wkurzają ;)

1 godzinę temu, aaaa napisał:

z kolorami tez miałem problem....po kilku nieudanych próbach, przywróciłem te domyślne, bo te najmniej mnie wkurzają ;)

Ja uwielbiam betoniarkę i z nazwy i z wizji ;) Tak łatwo się nie poddam. Generalnie wszystkie nazwy skórek bardzo mi się podobają. Na wiosnę planuję jajoszczypiorny zastosować :icon_cool:

Gość Razmes
7 minut temu, solange63 napisał:

Na wiosnę planuję jajoszczypiorny zastosować :icon_cool:

ewentualnie jajoszczypiący... :icon_cool:

ogólnie wydaje mi się, że forum chwilę dłużej się wczytuje. W czasie ładowania jest standardowa szata, by na koniec wskoczyć na właściwą. No i właśnie gdy ktoś czasami wyczyści historię łącznie z ciasteczkami, to trzeba od nowa ustawiać...

Dlaczego nie ma dalej zakładki "Moje tematy" oraz listy kto i w jakim temacie otrzymał reputację.

Chciałem odkopać swój stary temat i albo nie umiem znaleźć takiej zakładki albo jej w ogóle nie ma. W starym forum było "Moje tematy" klikałem i pojawiały się wszystkie założone przeze mnie tematy.

Niektóre funkcje działają jak chcą, raz z opóźnieniem, raz na czasie a nieraz to już tragedia. Przykład? lista reputacji, niekiedy pokazuje wyniki z przed trzech dni (jako ostatnie) aktualne np dzisiaj jest 4.02 a wyniki pokazywane są z dnia 1.02 to jest z opóźnieniem i tak nie powinno być, przeważnie są pokazywane z ostatniego dnia, czyli dzisiaj 4.02. pokazywane są z 3.02. i to uważam za normalne.

A teraz jeszcze problem z tą literą "ą"

Kuleje też licznik postów, lepiej żeby go nie było niż jest bo za przeproszeniem o kant ... robić. Jeżeli chcę dowiedzieć się o nr postu i muszę odświeżać stronę, a nieraz to odświeżanie trwa wieki to ja dziękuję.

Następny problem, chore jest podawanie czasu napisania postów, jak dla mnie nic mi nie mówi zaglądając na napisanego posta , że został on napisany 15 gdz czy 20 gdz temu albo napisano wczoraj o 12,44 albo że został napisany w środę o gdz 18,50, brakuje konkretnej daty albo podane jest że posty zostały napisane np  19.01 jest napisanych kilka postów, ale nie jest podane przy każdym poście o której godzinę były napisane poszczególne posty. jest totalny galimatias związany z datą i godziną napisania posta.

Jak się włącza formatowanie tekstu? Kiedyś pojawiał się komunikat, że wklejam tekst sformatowany, ale mogę to usunąć, klikając w coś tam. Nie robiłem tego, bo sformatowany lepiej się czyta.

Teraz formatowanie po wklejeniu znika, żadnego komunikatu nie ma by przywrócić, przycisków też nie ma.  Ki diabeł?

Kolejne niedociągnięcia, klikając w okno "Przeglądaj" nie wyświetla mi się okienko z "Aktywni na Forum", dopiero po kilku odświeżeniach okienko jest widoczne.

Kolejny chyba błąd to liczba  napisanych postów, klikając w oknoAktywni na Forum" i klikając np "Czołowi Aktywiści"  pod każdym userem widnieje liczba napisanych postów np

mhtyl

ZAWARTOŚĆ

21342

bajbaga

ZAWARTOŚĆ

16344

natomiast  w klikając w "Najwyżej Oceniani" i klikając w "MOST POSTS" wynik jest zupełnie inny np

mhtyl

20996

bajbaga

16204

O co chodzi z tą "zawartością" i "postami" czy to jedno i to samo?

Klikając w podokno "NAJWYŻEJ OCENIANA TREŚĆ" wyniki są takie np

mhtyl

ZAWARTOŚĆ

21342

bajbaga

ZAWARTOŚĆ

16344

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)

Dnia 4.02.2017 o 12:44, mhtyl napisał:

Dlaczego nie ma dalej zakładki "Moje tematy" oraz listy kto i w jakim temacie otrzymał reputację.

Około miesiąca temu ustawiłem na nowo opcje wyszukiwania. Za chwilę dodam "moje tematy"

Jeżeli chcę dowiedzieć się o nr postu i muszę odświeżać stronę, a nieraz to odświeżanie trwa wieki to ja dziękuję.

Dopiero po odświeżeniu strony możliwe jest pojawienie numeracji. Pisałem o tym w poście nr 33 ;)

chore jest podawanie czasu napisania postów

Też mi się nie podoba. Postaram się to zmienić.

Dnia 4.02.2017 o 22:38, retrofood napisał:

Jak się włącza formatowanie tekstu?

Formatować można w samym poście. Zauważyłem, że posty często są przeklejane z Worda z oryginalnym formatowaniem i przez to robi się bałagan. Dlatego wyłączyłem tę opcję.

22 godziny temu, mhtyl napisał:

klikając w okno "Przeglądaj" nie wyświetla mi się okienko z "Aktywni na Forum", dopiero po kilku odświeżeniach okienko jest widoczne.

Tu nie wiem w czym problem, bo lista rozwijana pojawia się zawsze po najechaniu kursorem.

22 godziny temu, mhtyl napisał:

Kolejny chyba błąd to liczba  napisanych postów, klikając w oknoAktywni na Forum" i klikając np "Czołowi Aktywiści"  pod każdym userem widnieje liczba napisanych postów

Ustawiłem tę opcję, ale nie sprawdzałem poprawności działania. Dzięki za informację. Dam znać, co ustaliłem.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik

Dnia 5.02.2017 o 11:10, mhtyl napisał:

Kolejne niedociągnięcia, klikając w okno "Przeglądaj" nie wyświetla mi się okienko z "Aktywni na Forum", dopiero po kilku odświeżeniach okienko jest widoczne.

Dodałem przekierowanie.

Kolejny chyba błąd to liczba  napisanych postów, klikając w oknoAktywni na Forum" i klikając np "Czołowi Aktywiści"  pod każdym userem widnieje liczba napisanych postów np

Liczba postów jest różna, bo w "Czołowych aktywistach" zlicza z miesiąca, a w "Najwyżej oceniani" od kiedy reputacja (wcześniej plusy) jest dodawana.

O co chodzi z tą "zawartością" i "postami" czy to jedno i to samo?

Zmieniłem tłumaczenie.

Dnia 6.02.2017 o 14:38, Redakcja napisał:

numer z dzieleniem postu - cytatu na części enterem

bardzo mi się podoba

jeżeli tak miało być to ktoś nieźle to wykombinował

jeśli zaś wyszło tak samo przy okazji

to i tak BRAWO WY

tylko może postarajcie się tego przez przypadek nie zepsuć

Klikam "Aktywność" i tam mam "dzisiejsze posty" z tej opcji korzystam, ale czasem przeglądam w telefonie bez logowania i ta opcja zniknęła, jak się nie zaloguję to nie ma "dzisiejszych postów"
sprawdziłem, tak jest i na smartfonie i na kompie, a było na 100%,
kto zepsuł????
przyznać się i naprawić proszę

Pozdrawiam

i już nie będzie tak, żeby wygodnie było???

nie można powrócić do wersji "z przed zepsucia"?

pozdrawiam

Napisany post jest widoczny na stronie głównej, po 4 - 5 minutach.:zalamka:

I coś jeszcze zauważyłem.

Ktoś kradnie czas.

W poście jest informacja, że np. napisano 5 minut temu, a na stronie głównej, że napisano 2 minuty temu.

Złodziejowi czasu - zdecydowane NIE. :icon_rolleyes:

Ja to już dawno zauważyłem, ale zwróć uwagę na czas napisanych postów np 12 gdz temu, 17 gdz temu, po upływie chyba doby pojawia się że post został napisany np w czwartek o 23:02  (ale w który czwartek to było to już trzeba się domyślać) ,  a jak mija jakiś czas (nie wiem jaki bo ciężko to wyłapać) to wychodzi że np w danym dniu gdy w temacie było napisanych 10 postów każdy post ma podaną jedną datę bez godziny np te 10 postów napisano 02.02. bez podania roku!!!! To jest chore, bo nawet gdyby chciało się jak to nieraz bywało udowodnić kto kiedy coś napisał to jak? trzeba brać kalendarz w rękę , kalkulator i liczyć ile godzin temu  aby dokładnie podać godzinę napisania posta i to jeszcze jest wątpiące aby dobrze wyliczyć.

Dnia 10.02.2017 o 21:25, TINEK napisał:

i już nie będzie tak, żeby wygodnie było???

nie można powrócić do wersji "z przed zepsucia"?

pozdrawiam

a jednak jest, działa, cieszę się i dziękuję :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się