Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
konwaliamajowa

Remont elewacji a ocieplenie ściany fundamentowej piwnicy

Recommended Posts

Będę remontować elewację domu-kostki, w taj chwili jest siding z 7cm styropianu, mam docieplić do 15 cm. Dom jest podpiwniczony (piwnica 2m wysokości, w zasadzie nie ma wilgoci w kilu miejscach jakieś drobne wysolenia) architekt zaproponował żeby ocieplenie wpuścić 0,5 w ziemię - docieplić ścianę fundamentową. Jeden wykonawca mówi, że ocieplenie ściany fundamentowej do 0,5m poniżej poziomu ziemi jest OK, drugi mówi, że jak już odkopywać to aż do ławy fundamentowej i ocieplać całą ścianę do ławy inaczej nie ma sensu. Poradźcie czy w ogóle wpuszczać ocieplenie w ziemię a jeśli tak to czy faktycznie do 0,5m poniżej gruntu czy całość ocieplać aż do ławy? Przyznam że koszty odkopania ścian, i docieplenia są dość wysokie i skoro piwnica nie będzie mieszkalna (siłownia) to wolałabym nie ruszać. Z drugiej strony skoro już robię elewację raz na dziesiąt lat to chciałabym porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach

Dokładnie tak jest!

Jeśli ma być porządnie - odkop do ław!

Tylko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - odkopywanie ścian kawałkami, po zaizolowaniu zasypanie i zagęszczenie gruntu i przechodzenie do następnych fragmentów ściany. To wydłuża czas remontu, ale zabezpiecza przed złożeniem się domu! A historia zna kilka takich przypadków, że wykonawca dla skrócenia czasu remontu odkopał cały dom dookoła i  pozbawił ściany piwnicy oporu (jaki stawiał grunt otaczający dom), naruszył równowagę statyczną budynku i ten się zawalił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stachu , nie strasz inwestorki.....to sporadyczne przypadki.....

i tak będą musieli majstry zacząć od odkopania ....więc jak odkopią i się zawali ..

znaczyć będzie że nie było co ocieplać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady - ocieplenie przeprowadza się w celu ochrony przed ucieczką ciepła z przestrzeni ogrzewanych, bo tylko wtedy uzyskać można wymierne korzyści ekonomiczne. W przypadku piwnicy nieogrzewanej ewentualne ocieplenie ścian zewnętrznych ma na celu ograniczenie przepływu ciepła w pionie (w przekroju muru) z pomieszczeń mieszkalnych do gruntu. Ponieważ najniższe temperatury gruntu występują przy jego powierzchni, to odczuwalną efektywność termoizolacji ścian piwnicy uzyskuje się przy ułożeniu jej na głębokości 0,5 - 1 m poniżej poziomu gruntu zależnie od wysokości cokołu domu.

W piwnicach nieogrzewanych konieczne jest ocieplenie stropu przez który uchodzi najwięcej ciepła, a w przypadku okazjonalnego korzystania z piwnicy (np. siłownia) użytkowane pomieszczenie można ocieplić od środka, co umożliwi szybkie jego nagrzanie.

 • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piwnica jest ogrzewana, mam dwa grzejniki wstawione jak robiłam gaz. Z tego widzę że lepiej ocieplać aż do ław albo wcale i pewnie na razie się zdecyduję na wcale, a może za kilka lat po prostu samo docieplenie piwnicy zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jaki paradoks ?, Kobieta daje Ci lek na trzy miesiące, a Ty nie bo ja chcę na pół roku. Roszczeniowa jesteś i tyle.   Heniu no nie wiem czy to e-recepta czy coś innego, w każdym razie jak wcześniej byłem kilka miechów temu to musiałem wyciągnąć kartotekę i czekać pod gabinetem. A teraz tak jak napisałem było, więc pomyślałem że to z powodu tej epidemii.   
  • Zgłosić oczywiście wystarczy i przepiszą. Ale. U mnie to tak pięknie nie wygląda. Nauczona doświadczeniem, że mojego leku nie ma już w aptekach i hurtowniach, poprosiłam o wypisanie 3 opakowań. Poświęciłam 2 godziny na obdzwonienie tych okolicznych i bardziej odległych aptek i okazało się, że jedna apteka dysponuje 5 opakowaniami. Pełna nadziej, tuż po pracy, pojechałam. Na miejscu okazało się, że pani farmaceutka może wydać mi jedno opakowanie, ponieważ  może mi wydać mi taką ilość leku, jaka wystarczy na max. 180 dni. Mówię, że mam zapisaną podwójną dawkę. Ona mi na to, że system przewiduje dawkę pojedynczą. Po krótkiej negocjacji zgodziła się wydać mi dwa opakowania. Po czym powiedziała, że po to ostatnie mogę przyjść, kiedy skończy mi się pierwsze opakowanie. Zapytałam, czy ona zdaje sobie sprawę z trudności ze znalezieniem w aptekach tego leku i jak już przyjdę, może okazać się, że oni go nie będą mieć na stanie? Powiedziała, że zdaje sobie sprawę, ale nie może wydać i koniec. Taki paradoks.
  • Nie jestem zły, tak wyszło,  dobrze że choć Retro  złapał dowcip.  http://lubliniecki.pl/powazna-sytuacja-w-koszecinie-pracownicy-i-podopieczni-odizolowani-w-budynku-dps-potrzebni-wolontariusze/
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...