Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Płaska blacha na rąbek stojący - z pokryciem od początku mieliśmy niefart!


Recommended Posts

Panele mocno zawiodły nas pod względem funkcjonalnym. Podczas silnych wiatrów wpadają w wibracje i hałasują do tego stopnia, że przeszkadzają we śnie. Podczas pierwszej wichury w nowym domu mieliśmy z żoną wrażenie, że wiatr zrywa pokrycie, a my odlecimy razem z nim. Nie ubarwiamy - łomot blachy jest okropny i stanowi poważny defekt użytkowy. Ale to nie wszystko... - mówi Konrad, Członek Klubu Budujących Dom, który dach układał w 2011 r.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/20807-plaska-blacha-na-rabek-stojacy-z-pokryciem-od-poczatku-mielismy-niefart
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata
Też mam taki dach ,silniejszy wiatr powoduje że w domu czujemy sie jak na wojnie,straszny hałas.Oczywiscie nikt nie jest winny,producent na fachowców,fachowcy na blache,a my nie możemy spać.
  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na mojej budowie , dach pokryty blachą ruuki na rąbek stojący z przetłoczeniami-łaty co 25cm, na zewnatrz silny wiatr chodz bywają silniejesze, efekt tej kompilacji -hałas na poddaszu uniemozliwiajacy spokojne spanie, chodz izolacja jest wykonana w kompilacji piana na całosci  plus wełna pod podłogą stryszku, hałas jest nie do zniesienia, odradzam montaz tej blachy w miejscach w których panuja silne podmuchy wiatru, w moim przypadku wiatr hula sobie bez przeszkód ok 1km . Widać gołym okiem od zewnątrz ja ta blacha faluje pod naporem wiatru.Bede musiał zalesic troszkę teren :) moze pomoze za x-lat, chyba ze ktoś ma jakiś inny szybszy pomysł na wyciszenie tego potwora:)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodnie temu...

Łaty bije się szersze niż standardowe 5 cm - najlepiej od 8cm w górę i gęściej. Uzyskujemy ażurową konstrukcję. Bezpośrednio pod otwory montażowe w panelu można rozciągnąć paski cienkiej pianki. Nie można dokręcać do oporu, bo tworzą się naprężenia.

Prawdopodobnie problemem jest montaż pokrycia przez ekipę, która nie ma doświadczenia w panelu na rąbek. Kolejną ważną kwestią jest jak najdokładniejsze wyrównanie połaci. Każde nierówności odbijają się na "pracy" blachy w zamku.

Wszystko zebrane razem tworzy ogólny efekt. A co do czekania na blachę 2 miesiące... Pozostawię to bez komentarza :) Nigdy nie spotkałem się z takim terminem. Max 3 tygodnie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...