Skocz do zawartości

linie średniego napięcia


Recommended Posts

chcę kupić działkę ale po obu stronach granicy działki stoją słupy elektryczne średniego napięcia na jednym ze słupów jest sześć przewodów natomiast po drugiej stronie działki jest słup z trzema przewodami. Dom stałby pośrodku tych linii. Czy postawienie budynku na takiej działce jest możliwe i czy mieszkanie w takich warunkach jest szkodliwe. Odległość między liniami na pocdzątku działki wynosi około 35 metrów i zmniejsza się do 20 metrów. W dniu 21.05.2007 byłem w zakładzie energetycznym i dowiedziałem się że napięcie na tych słupach wynosi 15 kv po rozmowie powiedziano mi że te napięcie jest praktycznie nie szkodliwe. Proszę o poradę na forum. Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji proszę o odpisanie. Dom stałby pomiędzy liniami średniego napięcia. Cena działki jest atrakcyjna. Miejsce jest spokojne i ciche zdala od drogi. Proszę o odpisanie czy warto taką działkę kupić.
Link do komentarza
Oddziaływanie linii elektroenergetycznych znajdujących się w takiej odległości z pewnością nie stwarza zagrożenia dla mieszkańców. W sprawie możliwości zabudowy należy skonsultować się z architektem, gdyż muszą być zachowane odpowiednie odległości budynku od sieci elektrycznej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...