Skocz do zawartości

Zwykłe meble (nie)łazienkowe w łazience


Recommended Posts

Stoję przed dylematem.Wykańczamy drugą łazienkę i muszę pomyśleć o meblach do niej.Dużo nie potrzebuję:szafka pod zlew i komoda. Tylko nie mogę znaleźć w meblach łazienkowych tego co by mi pasowało rozmiarowo....Koszt mebli na zamówienie z mdf  to kilka tys. Tak byłoby najprościej.....Ale jesteśmy już wykończeni finansowo...Udało mi się dopasować meble kuchenne, które po niewielkich zmianach idealnie pasowałyby mi do łazienki.Łazienka jest spora, wentylowana, z oknem.Meble stałyby na metalowych nogach.Czy meble z płyty laminowanej (konkretnie Ikea) przetrwają  w takich warunkach?

Link do komentarza

Sądzę, że przetrwają spokojnie, przecież nie wszystkie meble łazienkowe są robione z litego drewna.

A z drugiej strony łazienka to nie sauna więc aż tak bardzo wilgotno w niej nie jest jak co niektórzy opisują.

Link do komentarza

Wydaje mi się również że przy rozsądnym użytkowaniu (nie będę przecież stały w wodzie) nie powinno im się nic stać.Mąż straszy mnie puchnięciem płyty i odklejaniem się laminatu.Ale wydaje mi się że musiałby panować tam ekstremalne warunki aby do tego doszło... Łazienkę po kąpieli wentylujemy do momentu aż znika rosa z szyby okna i płytek na ścianach.

Link do komentarza

A na meble kuchenne to nieraz, nie dwa woda czy inne płyny są wylewane, świadomie lub mniej świadomie:icon_biggrin: i meble kuchenne wytrzymują.

Na pewno wytrzymają aż uzbierasz na nowe meble łazienkowe:D

Link do komentarza
7 godzin temu, Czapi napisał:

Udało mi się dopasować meble kuchenne, które po niewielkich zmianach idealnie pasowałyby mi do łazienki.Łazienka jest spora, wentylowana, z oknem.Meble stałyby na metalowych nogach.Czy meble z płyty laminowanej (konkretnie Ikea) przetrwają  w takich warunkach?

W laminacie wytrzymają, oklejone tylko papierkiem raczej nie. Dobry pomysł z nogami.

Można też polakierować lakierem bezbarwnym elementy słabo zabezpieczone (skrzynka+plecy).  W plecach mebli powinny być otwory wentylacyjne. 

Link do komentarza
6 godzin temu, Czapi napisał:

Mąż straszy mnie puchnięciem płyty i odklejaniem się laminatu.Ale wydaje mi się że musiałby panować tam ekstremalne warunki aby do tego doszło .

Niekoniecznie muszą panować ekstremalne warunki w łazience żeby doprowadzić do puchnięcia płyt.

Moje meble łazienkowe zaczynają się już niestety rozwarstwiać. Kupiłem je 5 lat temu, 3 lata temu reklamowałem w nich podobną wadę i w ramach gwarancji wymieniono mi meble na nowe, wolne od wad. Od tego czasu obchodzimy się z blatem bardzo delikatnie, tzn. po każdym myciu wyciera się ewentualne nacieki, co zresztą w niczym nie pomogło, bo płyta rozwarstwia się znowu. Łazienka nie jest wilgotna.

Następny blat będzie już z drewna

IMG_20161220_180725.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Trochę to taka loteria. U innych taka płyta wytrzyma, u innych nie. Jeśli te meble nie były jakieś strasznie drogie to ewentualne uszkodzenia od wilgoci będą mniej przerażały niż takie wady w drogich zestawach :)  Jeśli w łazience jest dobra wentylacja to płyta laminowana powinna wytrzymać. 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

I wskaże większą wilgoć w łazience, ale co to zmienia? Meble łazienkowe i zwykłe są robione tak samo. Postaw sobie półkę z pokoju w łazience i zobacz czy coś się z nią stanie. Podstawa do dobra wentylacja, jeżeli komuś paruje np. lustro to już znaczy, że ma poważny problem z nią i musi zabrać się za gruntowną przebudowę łazienki.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...