Skocz do zawartości

Skropliny wody w wentylacji


Recommended Posts

Witam
Mam problem z jedną wentylacją a mianowicie jedna przy kominie jest wymurowana z bloczka wentylacyjnego i jest ok natomiast druga jest tylko z bloczka wentylacyjnego wyciągnięta nad strop i dalej puszczona rurami pcv az do kominka na dachu i problem pojawił się gdy zrobiło się zimno w rurze znajduje sie ciepłe powietrze wyciagane z budynku natomiast pomieszczenie w którym na strychu idzie wentylacja jest zimne i skrapla się woda w rurze w zwiazku z różnicą temperatur i scieka po rurze na doł i na scianie widać zaciek. Macie jakiś sposób na to czy rozwalać te rury i ile sie da wymurować z bloczka wentylacyjnego i tylko na długość połączenia kominka z wentylacją użyć jakichś rur?
Link do komentarza
Cytat

Odcinek kanału przebiegający przez strefę nieogrzewaną trzeba ocieplić. Może też być konieczne założenie zbieracza skroplin dopasowanego do przebiegu instalacji np. w postaci trójnika na podłączeniu rur pvc.



Czyli tam gdzie wentylacja będzie wymurowana z bloczka wentylacyjnego ocieple styropianem tylko jaka grubosć? a tam gdzie rury pcv zrobie pojemnik na skropliny trójnik w poziomie trzecim nie uzywanym wyjsciem w doł co bedzie pełniło funkcję zbieracza skroplin i moze dodatkowo rury owinąć wełną?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...

Wracam do tematu gdyż zrobiłem połączenie wentylacji która kończyła się w stropie z kominkiem dachowym z rury  wentylacyjnej  oceplanej jak tutaj  https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwia9fGY-MLXAhUI7BQKHX1dDN4QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.contakt.pl%2Frura-termoflex-150mm10metrw-250c-p-4482.html&psig=AOvVaw2j0Yqw-aD7yGahu6nmAIPY&ust=1510916264457658

 

 

 

Jak narazie brak skroplin w wentylacji czekam dużych mrozów wtedy wszystko się wyjaśni i potwierdzi na 100 %

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

 

Aha o to chodzi. Powinno być dobrze. Rury podwiesiłem pod odeskowanie dachu takze nie powinny się zwiesić. Rury idą do kominka pod kątem ok 37 stopni.

Na Dno wentylacji poukładałem warstwy reczniczków papierowych ułatwi mi to zaobserwować skropliny. jeśli przy większych mrozach będą suche znaczy że będzie ok a jeśli będą mokre to główkowanie rozpocznie się od nowa.( Mam nadzięję że nie będzie to konieczne :-)  )

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...