Skocz do zawartości

Nowa odsłona Forum Budujemy Dom


Recommended Posts

Moi Drodzy icon_mrgreen.gif

W czwartek, 15 grudnia planujemy zamknąć Forum na kilka godzin w celu uruchomienia nowej odsłony. To ważna chwila, gdyż to pierwsza modernizacja Forum Budujemy Dom od założenia, czyli od 2004 roku.

Oprócz nowej szaty graficznej czeka na Was wiele ciekawych funkcjonalności. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące nowych opcji. Oto kilka zmian w nowym Forum:
  • Loginem jest nazwa wyświetlana lub e-mail Użytkownika;
  • Prywatne Wiadomości są zorganizowane na wzór komunikatorów typu Messenger, gdzie podmiotem jest uczestnik dyskusji, a nie temat rozmowy;
  • Dostępny jest kalendarz urodzin;
  • Nie ma opcji numerowania postów.

Już dziś zapraszam do wejścia na nowe Forum pod adresem http://forum2.budujemydom.pl/ i zalogowanie (oczywiście docelowo, będziemy korzystać z adresu https://forum.budujemydom.pl/). Proszę o informacje czy Waszym zdaniem wszystkie posty, PW, zdjęcia zostały przeniesione.

Czekam na pytania.
Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
Mam pewne wątpliwości co do Regulaminu:

Cytat

§ 2.Zasady korzystania z Forum

7. Administrator daje ostrzeżenia za niestosowne zachowanie za pośrednictwem Prywatnej Wiadomości (PW). Za pierwszym ostrzeżeniem konto będzie zablokowane na 7 dni, za drugim na 14 dni. Trzecie ostrzeżenie powoduje zablokowanie konta na stałe.



Ten zapis umożliwia zablokowanie tylko danego konta - a nie użytkownika/uczestnika/osoby.
Taka osoba będzie mogła założyć nowe konto - w zgodzie z Regulaminem.
Link do komentarza
Cytat

Mam pewne wątpliwości co do Regulaminu:



Ten zapis umożliwia zablokowanie tylko danego konta - a nie użytkownika/uczestnika/osoby.
Taka osoba będzie mogła założyć nowe konto - w zgodzie z Regulaminem.


Rozwiązaniem jest zapis:
2.Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na łamach Forum treści sprzecznych z prawem. W szczególności niedozwolone jest:
- używania wielu kont przez tę samą osobę.
Link do komentarza
Wiedziałem icon_lol.gif

Jest niejasność - czy zablokowanie konta nie powoduje, że dany uczestnik ma "prawną" możliwość założenia nowego konta, bo zablokowanie, uniemożliwiło mu użytkowanie konta zablokowanego.
W efekcie będzie używał tylko jednego - tego nowego.

Ps. Rozwiązaniem może być zapis:

- używanie/posiadanie wielu kont przez tę samą osobę.

zlikwidowałem wpis - zbyt asekuracyjny. icon_redface.gif Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wiedziałem icon_lol.gif

Jest niejasność - czy zablokowanie konta nie powoduje, że dany uczestnik ma "prawną" możliwość założenia nowego konta, bo zablokowanie, uniemożliwiło mu użytkowanie konta zablokowanego.
W efekcie będzie używał tylko jednego - tego nowego.

Ps. Rozwiązaniem może być zapis:

- używanie/posiadanie wielu kont przez tę samą osobę.


Zmieniłem.
Link do komentarza
Cytat

Na Nowym Forum na stronie głównej nie widzę okienka z ostatnimi pomocnymi postami tak jak było to w starym.


System reputacji w nowym skrypcie Forum nie pozwala na pokazanie pomocnych postów. Natomiast jest ciekawe rozwiązanie pokazujące polubione posty w profilu użytkownika. Warto się zapoznać z opcjami, które oferuje nowy profil.
Link do komentarza
W komputerze jest jak jest, nowa zmiana, przyjdzie się jakoś przyzwyczaić, ale...

Jak w telefonie wchodzę na foruma tego nowego to widzę... co?, ano to:

DSC01446.jpg



czyli listę wszystkich ekspertów, potem przewijam ze trzy ekrany, a gdzież tam - osiem, dziewięć ekranów i dopiero mam OSTATNIE POSTY i dalej TEMATY i galeria zdjęć...

A w starym mam:

DSC01446.jpg



powiększam ekran i już mam!!! - wchodzę na OSTATNIE POSTY, te wyrzucone teraz POMOCNE POSTY, potem TEMATY, no i reszta... jeśli są mi potrzebni - czyli eksperci...

Moim zdanie wszystko jest postawione na głowie - w końcu forum jest dla forumowiczów... a nie dla - no właśnie...

Ponadto pod postem w starym forumie był guzik GÓRA ze strzałeczką skierowaną ku górze - będzie mi go brakowało, bo nie widzę nic podobnego - szczególnie w telefonicznym podglądzie aby zmienić stronę, czy wątek przez ten guziczek wracałem na samą górę i tam robiłem co mi było trzeba...
Link do komentarza
Cytat

W komputerze jest jak jest, nowa zmiana, przyjdzie się jakoś przyzwyczaić, ale...

Jak w telefonie wchodzę na foruma tego nowego to widzę... co?, ano to:

[attachment=26456:NOWY.jpg]

czyli listę wszystkich ekspertów, potem przewijam ze trzy ekrany, a gdzież tam - osiem, dziewięć ekranów i dopiero mam OSTATNIE POSTY i dalej TEMATY i galeria zdjęć...

A w starym mam:

[attachment=26457:STARY.jpg]

powiększam ekran i już mam!!! - wchodzę na OSTATNIE POSTY, te wyrzucone teraz POMOCNE POSTY, potem TEMATY, no i reszta... jeśli są mi potrzebni - czyli eksperci...

Moim zdanie wszystko jest postawione na głowie - w końcu forum jest dla forumowiczów... a nie dla - no właśnie...


Stare Forum nie dostosowywało się do rozdzielczości ekranu. W nowym, wszystkie kolumny z prawej strony będą widoczne w dolnej części przeglądarki. Ta funkcja ułatwi korzystanie z Forum osobom korzystającym z urzadzeń mobilnych.
Link do komentarza
Jeszcze jedna uwaga czy raczej zapytanie. W swoim profilu na nowym forum nie mogę znaleźć znajomych .
Czy jest taka opcja w nowym forum czy jej też nie ma.
Nie mogę też dopatrzyć okienka na wzór starego forum "Użytkownicy" aby po wpisaniu nazwy użytkownika można było go bez problemu znaleźć.
Link do komentarza
Cytat

na razie się przyczaimy......


na razie piszemy/piszemy/piszemy
czaić to się będziemy jak nastanie nowe.
fakt jest faktem że człowiek obawia się zmian.
jak coś działa , to nie kichać ma działać dalej
choć z drugiej strony
jak coś co jest dobre i ma zostać poprawione
to zawsze jest spaskudzone
nie od dziś wiadomo że lepsze jest wrogiem dobrego,
Link do komentarza
Cytat

Moim zdanie wszystko jest postawione na głowie - w końcu forum jest dla forumowiczów... a nie dla - no właśnie...


W sumie to nie bardzo wiadomo po co te zmiany, no niby padł jakiś argument że dla mobilnych będzie łatwiej; już widzę te niewidoczne tłumy mobilnych. icon_lol.gif Jak dla mnie to są zmiany na gorsze, a sama szata graficzna jakaś beznadziejnie odczłowieczona i nijaka. icon_evil.gif
Teraz są modne takie zmiany dla samych zmian, bo co było złego w starym systemie ?.

A gdzie jest zakładka "Moje duskusje" hy ?
Brak numeracji postów to oczywista wada
no nic mi się nie podoba i jestem na NIE. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Hm zmiany platformy pewno są konieczne , ale czasami powodują że użytkownicy nie są w stanie się zmusić do nowej szty graficznej. Tak mam np z Muratorem nie sposób tam jest cokolwiek znaleźć.

Co do nowego forum to zdecydowanie szaro rozmyty kolor czcionki jest dla mnie nie do przyjęcia. Reszta chyba nie jest taka zła, ale muszę się zastanowić czy zaakceptować nowy regulamin i Forum, czy raczej podziękować.
Link do komentarza
Zauważyłem jeszcze jedną nieścisłość.
Na stronie głównej nowego forum
Cytat

Dylematy w wyborze listw p…
Przez mhtyl 17 listopada

chodzi o to że nie jestem autorem owego tematu a słowo "przez" sugeruje że tak jest.
Powinno być ostatni napisany post przez ... albo powinien widnieć nick autora danego tematu, w tym przypadku jest nim Gros.
Link do komentarza
I taka prośba na marginesie, bo zauważyłem że na nowym forum jest już nowe przeliczenie postów i moja prośba z tym związana, proszę przyjrzeć się licznikom napisanych postów ze starego i z nowego forum (choćby z listy Top20 użytkowników w ogóle ) jak zauważyłem to dalej zostało to zliczanie przeprowadzone nieudolnie. Nowy system, nowe forum a już byki.
Link do komentarza
Cytat

O i widzę, że ilość punktów się nie zgadza, w nagrodach brakuje kitów AVT i nie widzę nigdzie "Gorące prośby o porady".


Punktów nie sprawdzałem ale co do postów to rozumiem, że nastąpiło ponowne przeliczenie i odjęto posty które wcześniej Redakcja wycielą, ale nie rozumiem że jednym zabrała jakąś tam ilość a innym dodała, tak mają większą ilość na nowym forum niż na starym.
I pytanie, czy w okresie od ostatniego zliczenia postów które nastąpiło 7.03.2016 i licznik cofnął mi się do 18600 postów (teraz mam 20500) a w nowym forum licznik mój pokazuje 19946 postów, różnica wynosi 554 posty. Biorą pod uwagę, że mam średnią 9 postów na dzień czy w przeciągu prawie ośmiu miesięcy na trzaskałem aż ponad 550 bzdurnych postów? Coś mi się wydaje że to gruba przesada.
Pomocne porady tzw plusiki też na nowym się zmniejszyły icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Zachowajcie spokój - dane zaprezentowane na nowym forum są sprzed tygodnia mniej-więcej i nie uaktualniane - jak się wstawi aktualne dane - mam taka nadzieję - wszystko będzie się zgadzało, a indywidualne wątpliwości wyjaśni i ewentualnie poprawi nasz dobry Administrator icon_biggrin.gif

Cytat

O i widzę, że ilość punktów się nie zgadza, w nagrodach brakuje kitów AVT i nie widzę nigdzie "Gorące prośby o porady".



I nagrody są inne, i płyty są "droższe" o 10 punktów...
Link do komentarza
Zauważyłem, że wszystko praktycznie jest nieaktualne, znaczy się cofnięte w czasie ale nie zmienia to faktu że ma prawidłowości choćby w tym podliczeniu postów bo jak wytłumaczy się, że tydzień temu ktoś miał więcej postów na nowym niż dzisiaj na ma na starym icon_razz.gif
Zapewne jeszcze po wprowadzeniu nowego forum będą robione szlify do precyzujące forum, bo jeszcze nie zdarzyło się tak aby czegoś nie było można poprawić/ulepszyć po wprowadzeniu w życie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

a w nowym zamiast polubień miały być pomocne porady i pomocne porady techniczne z tego co pamiętam


Niestety system reputacji nie pozawala na wyłączenie jej z działów niemerytorycznych, tak jak działo się to w starym Forum. Natomiast punkty z Aktywu Forum nadal są liczone z merytorycznych.

Cytat

Jeszcze jedna uwaga czy raczej zapytanie. W swoim profilu na nowym forum nie mogę znaleźć znajomych .
Czy jest taka opcja w nowym forum czy jej też nie ma.
Nie mogę też dopatrzyć okienka na wzór starego forum "Użytkownicy" aby po wpisaniu nazwy użytkownika można było go bez problemu znaleźć.


Dane o znajomych nie zostały przeniesione. Odnośnie Użytkowników, to na pewno jest, tylko muszę ją odnaleźć i wyświetlić. Będę spisywał Wasze uwagi i dodawał w miarę możliwości po uruchomienu nowego Forum.

Cytat

W sumie to nie bardzo wiadomo po co te zmiany, no niby padł jakiś argument że dla mobilnych będzie łatwiej; już widzę te niewidoczne tłumy mobilnych. icon_lol.gif Jak dla mnie to są zmiany na gorsze, a sama szata graficzna jakaś beznadziejnie odczłowieczona i nijaka. icon_evil.gif
Teraz są modne takie zmiany dla samych zmian, bo co było złego w starym systemie ?.

A gdzie jest zakładka "Moje duskusje" hy ?
Brak numeracji postów to oczywista wada
no nic mi się nie podoba i jestem na NIE.


Stary skrypt był niewydajny pod względem optymalizacji wyszukań w Google i nie jest to zmiana dla zmiany, a mobilne wyszukiwania to ponad 30%.

Cytat

Szata graficzna biorąc pod uwagę kolor niebieski z szarym, rzekłbym że lodowata.


Kolory można zmieniać, jest 10 ustawień kolorystycznych - do wyboru, do koloru icon_biggrin.gif

Cytat

I taka prośba na marginesie, bo zauważyłem że na nowym forum jest już nowe przeliczenie postów i moja prośba z tym związana, proszę przyjrzeć się licznikom napisanych postów ze starego i z nowego forum (choćby z listy Top20 użytkowników w ogóle ) jak zauważyłem to dalej zostało to zliczanie przeprowadzone nieudolnie. Nowy system, nowe forum a już byki.




Cytat

Dziś już 15 więc nie wiem czy warto mi tu skrobać ale: albo ja coś robię nie tak albo funkcja "nowe posty" w tej szacie graficznej wypluwa zupełnie co innego niż opcja "nowe posty" w nowej odsłonie.
[attachment=26458:stare.jpg]

[attachment=26459:nowe.jpg]


Posty są zliczone ze stanu na poniedziałek, 12 grudnia, stąd nie ma nowych postów i są różnice w zliczaniu.

Cytat

O i widzę, że ilość punktów się nie zgadza, w nagrodach brakuje kitów AVT i nie widzę nigdzie "Gorące prośby o porady".


KITY będą, wprowadzę je jeszcze w tym roku.

Cytat

Punktów nie sprawdzałem ale co do postów to rozumiem, że nastąpiło ponowne przeliczenie i odjęto posty które wcześniej Redakcja wycielą, ale nie rozumiem że jednym zabrała jakąś tam ilość a innym dodała, tak mają większą ilość na nowym forum niż na starym.
I pytanie, czy w okresie od ostatniego zliczenia postów które nastąpiło 7.03.2016 i licznik cofnął mi się do 18600 postów (teraz mam 20500) a w nowym forum licznik mój pokazuje 19946 postów, różnica wynosi 554 posty. Biorą pod uwagę, że mam średnią 9 postów na dzień czy w przeciągu prawie ośmiu miesięcy na trzaskałem aż ponad 550 bzdurnych postów? Coś mi się wydaje że to gruba przesada.
Pomocne porady tzw plusiki też na nowym się zmniejszyły icon_biggrin.gif


Myślę, że to możliwe, że wyciąłem tyle Twoich postów.

Ten temat też zostanie przeniesiony, więc uwagi i propozycje, co do funkcjionalności nadal będzie można tu zgłaszać.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik

Za chwilę ruszamy... icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...