Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

drzwi w kasecie wewnątrz ściany


Recommended Posts

Cześć, w miejscu starych drzwi między pokojami ma wylądować kaseta z drzwiami suwanymi schowanymi w ścianie, nowa wielka dziura już jest, kaseta do góry będzie zabudowana gk i ściana nad kasetą też g-k. Zgodnie z instrukcją kaseta powinna być podwieszona do profilu ua, który chciałbym zawiesić kątownikami do ścian, z jadnej strony ściana nośna bloku z wielkiej płyty, więc problemu raczej nie ma, kotwy do betonu i po temacie, niestety z drugiej strony jest ściana działowa wzdłuż której montowana jest kaseta, i tu mam problem, jak dać tam kątownik, żeby nie rozłupać ściany... ściana z jakiejś białej kredowo gipsowej cegły o grubości 8cm. Boję się że jak dam kotwy do betonu, to rozsadzą ścianę, nawet jakby je wpuścić głeboko i w osi symetrii ściany, i kotwy różnej długości, to nadal się boję że te 8cm tej cegły nie wytrzyma tego rozpierania, czy się mylę?

Ewentualnie jeszcze myślałem żeby dać długie otwory w tej ścianie i zatopić w jakiejś zaprawie pręty nagwintowane, a później tylko się do nich przykręcić?

Macie jakiś sposób patent pomysł?

będzie jeszcze do poruszenia temat wykończenia tej kasety z jednej strony ściany (większość będzie schowana za zabudowaną szafą, a na resztę jakieś ćwierć wałki czy coś), bo będzie szerzej o prawie 2 cm, ale to chyba założę temat w dziale o wykończeniach

p.s. jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie. Edytowano przez walimango (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...