Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe elektryczne akumulacyjne


JarekSz

Recommended Posts

Witam,
Mój dom chcę posadowić na płycie fundamentowej oraz wykonać ogrzewanie elektryczne. W związku z tym mam do Państwa pytanie. Jak powinno być wykonane sterowanie podłogowym ogrzewaniem elektrycznym akumulacyjnym? Jedna firma proponuje umieszczenie czujników temperatury w warstwie posadzki, czujnika temperatury na zewnątrz budynku oraz montaż sterownika, który będzie analizował dane z czujników i włączał ogrzewanie na odpowiedni czas w drugiej taryfie. Druga firma proponuje zainstalować czujniki pomiaru temperatury powietrza w pomieszczeniach oraz montaż sterownika, który będzie włączał i wyłączał ogrzewanie również w drugiej taryfie energetycznej. Proszę o odpowiedź, które rozwiązanie jest bardziej zasadne.
Link do komentarza
Wydaje mi się, że drugie rozwiązanie będzie bardziej zasadne w tym przypadku.
Tylko czy będzie możliwość pominięcia tego sterownika i włączanie podłogówki w każdej chwili, bo przy lekkich mrozach takie coś da sobie rade, natomiast przy dużych ujemnych temperaturach podejrzewam że podłogówka będzie musiała zacząć pracować wcześniej niż będzie obowiązywała nocna taryfa.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Mój dom chcę posadowić na płycie fundamentowej


Nie zapomnij o wykonaniu uziomu fundamentowego.

https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/a/21605-instalacje-elektryczna-nalezy-zaczac-od-uziomu-fundamentowego

Cytat

Jedna firma proponuje umieszczenie czujników temperatury w warstwie posadzki, czujnika temperatury na zewnątrz budynku oraz montaż sterownika, który będzie analizował dane z czujników i włączał ogrzewanie na odpowiedni czas w drugiej taryfie. Druga firma proponuje zainstalować czujniki pomiaru temperatury powietrza w pomieszczeniach oraz montaż sterownika, który będzie włączał i wyłączał ogrzewanie również w drugiej taryfie energetycznej. Proszę o odpowiedź, które rozwiązanie jest bardziej zasadne.


Umieść czujniki w posadzce, ale w pomieszczeniach również, abyś miał możliwość rekonfiguracji systemu gdy zbierzesz doświadczenia.
Link do komentarza

"Nie zapomnij o wykonaniu uziomu fundamentowego. "

https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/a/21605-instalacje-elektryczna-nalezy-zaczac-od-uziomu-fundamentowego


A czy mógłbyś mi podpowiedzieć jak poprawnie wykonać uziom fundamentowy dla budynku posadowionego na płycie fundamentowej z izolacją 20cm od spodu? Którędy wprowadzić przewód uziemiający do budynku i czy konieczne jest wykonanie zwodu na dachu? Budynek jest parterowy o wysokości 6m, szerokości 14m i długości 19m. Edytowano przez JarekSz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...