Skocz do zawartości

Ubytki w betonie komórkowym po murowaniu czym to uzupełnić


Recommended Posts

Nie widzę tych szczelin jakie one duże, ale do uzupełnień świetnie nadaje się mieszanka kleju z pyłem z pustaków taki co się wytwarza przy przecinaniu lub szlifowaniu tarką ręczną.
Mieszasz go w proporcji prawie pół na pół (pyłu trochę mniej) i tak rozrobioną masą uzupełniasz ubytki.
Link do komentarza
Cytat

a co myślisz o zaprawie do uzupełniania ubytków w BK firmy Yutong. Można to zastoswać? Szczeliny ok 0,5 cm - błędy wykonawców - ręce opadają

matoda którą opisałeś jest sprawdzona? próbowałeś tego?


Ytong a nie Yutong ,zaprawa do cienkich spoin murarskich.
Nadaje się jak najbardziej.
Link do komentarza
Możesz też kupić zaprawę Ytong do uzupełniania ubytków, tylko cenowo nie wiem czy się będzie opłacało bo worek tzw kleju Ytonga 25 kg kosztuje około 25 zł, natomiast ta zaprawa do uzupełniania ubytków też w worku 25 kg kosztuje ponad 80 zł.
Tak więc chyba bardziej opłacalny jest sposób jaki Ci podałem. Jeżeli nie masz tego pyłu to musisz się zabrać do roboty, kupić tarkę i trzeć beton komórkowy na niej. Jeżeli użyjesz tego ciepłego tzn od grubości 36 wzwyż to jego się leciutko trze bo jest miękki.
Zaprawa po rozrobieniu nie powinna być zbyt gęsta bo ciężko będzie Ci powciskać w te szczeliny.
Link do komentarza
Ostrożnie na palce...

A może pianką poliuretanową, niskorozprężną... tak sobie myślę...
Bo NA PEWNO nie zaprawą cementową, czy inną klejową - miałem w ścianie taką dziurę w bloczkach w ścianie zewnętrznej i w zimie kondensowała para wodna, wręcz lało się po ścianie... po ociepleniu budynku styropianem, mostek znikł, no przynajmniej przestał być widoczny...
Link do komentarza
Cytat

Skąd masz taki sposób. Znasz kogoś kto tak robił? Tak tylko pytam


Ja tak robiłem, a sposób ten kiedyś ktoś mi mówił, że tak się robi. Nie wiem czy czasami na stronie Ytonga w poradniku o tym nie pisali.


Można i tez pianka psiknąć do środka jak doradza stach a potem zakleić mieszanką.
Link do komentarza
Niewykluczone, że przy mieszance methylowej w niektórych miejscach konieczne będzie poszerzanie szczeliny na tyle, żeby ta "pasta" dała się w nią wepchnąć - ale sposób wydaje mi się bardzo sensowny i skuteczny icon_biggrin.gif
A połączona metoda "psiukanie i zaciepanie" może być szybszą i skuteczniejszą - to "zaciepanie" odizoluje piankę od działań atmosfery, a pianka wypełni szczelinę najszczelniej icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Nie wiem jakie to ma znaczenie icon_confused.gif... ale nie mam co ukrywać...

Firmę zalegalizowałem w 1991 roku, "na szaro" działałem od 1976 roku, a w 2013, po udarze zamknąłem działalność...

A w kwestii formalnej to stachu, a nie Stachu icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...