Skocz do zawartości

Adaptacja stodoły


Recommended Posts

witam proszę zerknijcie na projekt i wypowiedzcie się czy jest to opłacalne i jakie koszty się z tą adaptacją wiążą , czy może bardziej opłaca się postawić nowy budynek? Nie wiem już sama co mam robić.......może ktoś z was przerabiał już takie cudo i będzie w stanie wspomóc mnie dobrą radą. Dodaje kilka fotek dla ułatwienia :-)
dwa pierwsze zdjęcia to stodoła w stanie obecny .

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Dwa kolejne to po adaptacji

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez roza89_17 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Czy się opłaca to zależy w jakim stanie obecnie jest ta stodoła.
Na rysunki nie widać stanu rzeczywistego, ale pamiętaj że taka przebudowa kosztuje prawie dwa razy więcej niż postawienie nowego.
Link do komentarza
Sorki, umknął mi ten temat jakoś.
Z opisu wnioskuję, że stan jest dobry, zresztą co mi wnioskować jeżeli masz zrobiona ekspertyzę przez fachowca. icon_smile.gif
Jedynie co mogę doradzić, że koszt będzie na pewno wyższy aniżeli budowa od podstaw, bo budując nowy dom pomimo że musisz kupić materiał na mury (w przypadku stodoły wydaje Ci się że koszta ścian odejdą) to i tak zaoszczędzisz na czasie i na przeróbkach/ dopasowywaniu do istniejących już ścian.
Pisząc o kosztach mam na myśli wynajęcie jakiegoś wykonawcy. Jeżeli będziecie to robić metoda gospodarczą i własnymi siłami to oczywiście koszta będą mniejsze.
Trudno jednoznacznie wyliczyć, musisz sama podjąć decyzję co wg Ciebie bardziej się opłaca.
Czy robisz za swoje czy za kredyt, czy czas Cię goni bo nie masz gdzie mieszkać czy możesz poczekać.

Kiedyś stary murarz powiedział mi tak (bo też chciałem coś kupić do remontu) - stary dom to jest jak stara baba, ubierzesz ją w nowe ciuchy, wymalujesz, ale w środku i tak będzie stara icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Sorki, umknął mi ten temat jakoś.
Z opisu wnioskuję, że stan jest dobry, zresztą co mi wnioskować jeżeli masz zrobiona ekspertyzę przez fachowca. icon_smile.gif
Jedynie co mogę doradzić, że koszt będzie na pewno wyższy aniżeli budowa od podstaw, bo budując nowy dom pomimo że musisz kupić materiał na mury (w przypadku stodoły wydaje Ci się że koszta ścian odejdą) to i tak zaoszczędzisz na czasie i na przeróbkach/ dopasowywaniu do istniejących już ścian.
Pisząc o kosztach mam na myśli wynajęcie jakiegoś wykonawcy. Jeżeli będziecie to robić metoda gospodarczą i własnymi siłami to oczywiście koszta będą mniejsze.
Trudno jednoznacznie wyliczyć, musisz sama podjąć decyzję co wg Ciebie bardziej się opłaca.
Czy robisz za swoje czy za kredyt, czy czas Cię goni bo nie masz gdzie mieszkać czy możesz poczekać.

Kiedyś stary murarz powiedział mi tak (bo też chciałem coś kupić do remontu) - stary dom to jest jak stara baba, ubierzesz ją w nowe ciuchy, wymalujesz, ale w środku i tak będzie stara icon_biggrin.gif




witam icon_wink.gif w sumie masz rację z tą "starą babą" , projekt mam gotowy już od kilku dobrych lat ale jakoś nie jestem do końca przekonana czy to się opłaca . Może lepiej zburzyć do zera i postawić na starych fundamentach nowy budynek - tylko takie wyjście wchodzi w grę bo mam za małą powierzchnie działki żeby budować coś nowiusieńkiego . Mam 8 arów a zagospodarowanie przestrzenne wymaga 10
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...