Skocz do zawartości

Ustawienie ogrz. podłogowego i grzejników


Recommended Posts

Witam

Mam problem z ogrzewaniem. Ale po kolei.
Ogrzewanie mam stworzone z pieca Vaillant Ecotec plus(zdjęcie w załączniku)...
Na parterze mam ogrzewanie podłogowe(+w pokoju gościnnym grzejnik), na górze łazienka podłogowe+grzejniki w pokojach. I tutaj zaczyna się problem. Ustawiona na pogodynce temperatura to 22,5st i sprawdza się to idealnie - natomiast w pokojach (przy termostatach odkręconych na maksa) mam ok 20st. Nie wiem jak ustawić (i gdzie) rozdzielacz, żeby na grzejniki podawał większą temperaturę.
Jeżeli są jakieś braki w informacjach to sory - ale jestem całkowitym laikiem.
W załączniku kilka zdjęć rozdzielaczy (dolnego i górnego)

Proszę o pomoc!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Informacji rzeczywiście niewiele, a działanie układu zależy jak są one zasilane. Powinno być:
  • rozdzielacz górny podłączony bezpośrednio do kotła,
  • temp. zasilania grzejników taka jak na wyjściu z kotła
  • różnica temp. gna grzejniku zasilanie-powrót nie większa niż 10 st. C
  • zmiana charakterystyki reg. pogodowego.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Informacji rzeczywiście niewiele, a działanie układu zależy jak są one zasilane. Powinno być:

  • rozdzielacz górny podłączony bezpośrednio do kotła,
  • temp. zasilania grzejników taka jak na wyjściu z kotła
  • różnica temp. gna grzejniku zasilanie-powrót nie większa niż 10 st. C
  • zmiana charakterystyki reg. pogodowego.



Witam

Dziękuję za odpowiedź.
Ad.1 Czy rozdzielacz górny jest podłączony bezpośrednio od kotła to nie wiem (ale postaram się to zweryfikować u ludzi którzy to "budowali")
Ad. 2 Tutaj powstaje pytanie - na piecu mam ustawioną temp 65 stopni - natomiast na manometrze (mam nadzieję że to tak się nazywa) pokazuje się temp ~ok 38 stopni. I z tego co zaobserwowałem taka też się pojawia na grzejnikach.
I tutaj moje pytanie - czy nie powinienem mieć dwóch obiegów - na podłogówkę i grzejniki? Bo na pogodynce mam ustawiony 1.
Ad. 3. Tutaj jest ok
Ad. 4 Zmiana charakterystyki jako późniejszą możliwość zostawiam.

Jeszcze raz przepraszam za amatorskie podejście - ale właśnie taką wiedzę mam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No i chyba tak będzie najlepiej icon_smile.gif

Dziękuję bardzo za pomoc icon_smile.gif


Zastanawia Mnie jedno skoro uparłeś się na instalację mieszaną to dlaczego nie poszedłeś dalej i masz wbudowane zwykłe rozdzielacze do ogrzewania podłogowego. Wiedz że istnieją tzw. rozdzielacze dwufunkcyjne przeznaczone właśnie do takich instalacji jaką posiadasz. Ina pewno mając taki dwufunkcyjny rozdzielacz nie miałbyś problemów z precyzyjnymi nastawami temperatur na ogrzewanie podłogowe jak i na grzejniki.Być może Twój instalator ma jakiś inny patent.
Link do komentarza
Cytat

Zastanawia Mnie jedno skoro uparłeś się na instalację mieszaną to dlaczego nie poszedłeś dalej i masz wbudowane zwykłe rozdzielacze do ogrzewania podłogowego. Wiedz że istnieją tzw. rozdzielacze dwufunkcyjne przeznaczone właśnie do takich instalacji jaką posiadasz. Ina pewno mając taki dwufunkcyjny rozdzielacz nie miałbyś problemów z precyzyjnymi nastawami temperatur na ogrzewanie podłogowe jak i na grzejniki.Być może Twój instalator ma jakiś inny patent.



Jak już pewnie wcześniej zauważyłeś - ja tylko byłem zlecającym wykonanie usługi - tak mi zaproponowano - tak zrobili ... i teraz muszę kombinować icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...