Skocz do zawartości

Ochrona jabłoni przed chorobami grzybicznymi


emars

Recommended Posts

Na grzyba, na kędzierzawość, najlepiej kiedy opadną liście solidnie popsikaj Miedzianem 50. Ale tak żeby aż kapało z gałęzi i pnia, intensywnie.
Wiosną wcześnie, jeszcze przed pąkami popraw Sylitem.
Ja tak robię, zmieniam preparat jesienią i wiosną żeby mieć pewność co do skutecznego działania (podobno lepiej jest potraktować zamiennie innym wiosną i innym jesienią)
Jeśli nie preferujesz chemii możesz spróbować wywarami.
Też psikam i jest skutecznie. Wywar robię jeden z czosnku a jeden z leśnego skrzypu i pryskam naprzemiennie wiosną.
Rododendron który miał wciąz brązowe plamy na liściach, strasznie się cieszy z tego popsikiwania i brąz z liści pogubił. Również moja brzoskwinia swoją kędzierzawość zgubiła, dzięki tym ekologicznym opryskom.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Najlepiej zastosować jakieś środki grzybobójrze. Stosuje się je powszechnie, bo bez tego trudno byłoby mówić o plonach. Stosuje się je zarówno zapobiegawczo jak i wtedy gdy choroba już postępuje. My w naszym sadzie używamy środka Kapłan 80 WG który sprawuje się całkiem dobrze. W sensie efektywnośc jest naprawdę dobra, bliska 100%. Stosujemy zapobiegawczo, aby nie dopuścić do rozwoju choroby. NIe wiem czy można tutaj linak wrzucić, jeżeli nie to dam w formie tekstowej generiks.pl/?portfolio=srodki-ochrony-roslin - znajdziesz tam jego specyfikację oraz informacje na temat stosowania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...