Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

System dystrybucji gorącego powietrza

Recommended Posts

System DGP może zaprojektować jedynie fachowiec. Także rozprowadzenie instalacji należy powierzyć specjalizującym się w tym firmom. Nie oznacza to jednak, że nie możemy dowiedzieć się, jak wygląda instalacja od środka i jakie elementy są zalecane przy jej rozprowadzaniu. Przyjrzyjmy się zatem z bliska instalacji kominka z DGP od początku.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/11684-system-dystrybucji-goracego-powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten, który ...
Banały i półprawdy, aby zachęcić dyletantów do czytania, a wiedza merytoryczna
nawet nie "liźnięta". Od kiedy to na przykład podłączenie do wkładu rury zasilającej
w powietrze zewnętrzne pozwala go sklasyfikować jako "z zamkniętą komorą spalania".
Nie wiem czy autor opracowania słyszał o czerpniach które montuje się na początku,
ale montowanie kratki wentylacyjnej w tym miejscu uznałbym za błąd - zwykle ograniczają one
ilość pobieranego powietrza. W niektórych przypadkach warto zapobiegliwie zwiększyć średnicę
czerpni,aby rzeczywista powierzchnia pobierania powietrza odpowiadała przekrojowi rury doprowadzającej powietrze.
Zastosowanie szczelnej przepustnicy (nie, nie takiej z uszczelką z pianki, która jest zniekształcona już na etapie montażu - tylko EPDM) jest konieczne zawsze!
Można spokojnie powiedzieć, że to warunek aby kominek zamiast dogrzewać dom stał się miejscem
najzimniejszym (kiedy z niego nie korzystamy, a przepływające zimne powietrze obniża temperaturę w okolice zewnętrznej).
Montażu kratek wylotowych przy podłodze należy unikać - możliwość poparzenia użytkownika strumieniem gorącego powietrza!

To tak na szybko - znowu się rozpisałem ...
Pozdrawiam Redakcję i Towarzystwo z niebytu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten, który ...
Mała korekta: warunek aby kominek zamiast dogrzewać dom "nie" stał się miejscem
najzimniejszym ... i tak dalej.

Widzę, że tęsknicie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten, który ...
Fajnie, że komuś się chciało... ale chyba jeszcze musi nad tym popracować ;-)

Aż tak boicie się swojej bylejakości że blokujecie mi nawet możliwość anonimowego recenzowania kiedy czytam te bzdury? To świadczy o Was. Jak widać nie rejestruję nowego konta - nic na siłę, ale blokować banitom komentarze pod artykułem... Tego jeszcze nie było i nie do końca wychodzi :-). Dobrze - już sobie idę podłączać kominek. Zdjęć nie będzie - tu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

[b]System DGP może zaprojektować jedynie fachowiec. Także rozprowadzenie instalacji należy powierzyć specjalizującym się w tym firmom.Też się mogę nie zgodzić.
Swoje zrobiłem spontanicznie i niedrogo.
Zwykłe rury poowijałem wełną grubą i drutem wiązałkowym.
Schowane w stropie pod ociepleniem.
Dmuchawa z "Dospelu" - trójniki i wio.
Hula, działa, dmucha , rozprowadza super ciepełko.
Bez specjalisty , fachowca, projektanta.
Miałem lżej, bo poddasze nieużytkowe, więc pozostawało pole do popisu.
Błąd? - mam, a jakże.
Jeden z kanałów był za bardzo oddalony od najdalej położonego pomieszczenia, trzeba było zadławić wcześniej inne (te pobliskie) i pewnie funkcjonalność byłaby zdecydowanie poprawiana, ale w tym roku spróbuję przydławić na anemostatach te najbliższe pomieszczenia (do tej pory były wszystkie otwarte na maxa)
Anemostaty w suficie z płyt G-K - brudzi się z czasem, ale to normalne
Nie trzeba kupować drogich ocieplanych rur. Można zrobić chyba jak u mnie i będzie skutecznie.
Zaznaczam że nie chcę aby zabrzmiało że ja akurat zrobiłem tak i tak trzeba
Chcę tylko wspomnieć, że można samemu, bez dodatkowych kosztów i też się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
  • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
  • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • A jaki to program w Warszawie był na 30%?    Ps. z tymi pomiarami dachów bez wizji lokalnej to się słyszy wielokrotnie. Wizja lokalna to podstawa! No i warto również wymagać pomiarów końcowych, kamera termowizyjna to też pomoc w diagnozowaniu uszkodzeń, a szanujące się firmy powinny takie usługi oferować  
  • Mam Botament DM92, którym smarowalem ściany piwnicy ale wydaje mi się to drogie rozwiązanie gdybym stosował na całość podłogi. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...