Skocz do zawartości

problem podłogówka i grzejnik


Recommended Posts

DSC01446.jpg

Bardzo proszę o pomoc. Jestem od dwóch miesięcy szczęśliwą posiadaczką domu. Niestety już zaczęły się problemy z ogrzewaniem podłogowym. 1. najpierw dogrzewa pętle położone bliżej pieca kondensacyjnego, a następnie te położone dalej. 2. w każdym pokoju mam termostat temperatury. 3. problem pojawia się gdy grzeją tylko 2 lub 1 pętla wówczas mimo zadanych na piecu 40C temperatura nabija 60C. Podłoga jest strasznie gorąca.
Mój wykonawca wmawia mi że w moim piecu jest wszystko co miesza i pompuje itd. Mi jednak coś się nie zgadza. Piec kondensacyjny" termet ecocondens gold 25", 9 pętli i kaloryfer łazienkowy na jednej belce. Co trzeba zrobić by wszystko działało poprawnie.

DSC01446.jpg

Edytowano przez majeranka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Błąd,że w każdym pokoju są sterowniki,wyrzucona kasa w błoto bo kocioł będzie taktowal albo właśnie tak glupial.
Do kondensata nie potrzeba mieszacza,na kotle powinno być ustawienie krzywej grzewczej lub temp.zasilania zatem musisz się pobawić ustawieniami,temp.zasilania przy dzisiejszej pogodzie powinna być max.30st.C
Źle wyregulowana podlogowka,reguluje się raz na rotametrach i to powinno wystarczyć.

Na początku zmniejszyć krzywą grzewczą i to mocno.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...