Skocz do zawartości

Grzanie podłogi podczas układania gresu


Brum

Recommended Posts

Witam,

w salonie mam właśnie układany gres a za oknami zrobiło się zimno a ja tam mieszkam. Wyłączyłem grzanie podłogi w większości pomieszczeń (m.in. łazienki) bo przez salon idą tam rurki. Generalnie jak grzałem to na podłogę szło maksymalnie ze 25 stopni.
Czy dużym błędem było by delikatne włączyć ogrzewania do np. 20 stopni, by mi się chałupa nie schłodziła i dało się tam żyć?
Rozumiem, że chodzi o to, by klej wysechł w naturalny sposób, ale gdyby było lato to podłoga miała by ponad 20 stopni. Chyba, że chodzi jeszcze o coś innego.
Wylewka to anhydryt, ma kilka lat i jest sucha jak wiór.

Pozdrawiam! :icon_smile:

Link do komentarza
Budowlaniec ze mnie żaden ale - ja miałem w salonie kładzione płytki jak nie mieszkałem ale w grudniu 2013. A właściwie w końcówce grudnia. Grzanie było włączane bo z zimna nie dało się robić ale wyłączałem pętle które grzały dany układany fragment. Po (powiedzmy dobie) już włączałem. A dlatego powiedzmy bo nie mieszkałem i nie potrafię teraz powiedzieć czy było to po dobie czy po dwóch. Klej elastyczny bodaj mapei p9 i do tej pory nic się nie dzieje.
Link do komentarza
Cytat

Budowlaniec ze mnie żaden ale - ja miałem w salonie kładzione płytki jak nie mieszkałem ale w grudniu 2013. A właściwie w końcówce grudnia. Grzanie było włączane bo z zimna nie dało się robić ale wyłączałem pętle które grzały dany układany fragment. Po (powiedzmy dobie) już włączałem. A dlatego powiedzmy bo nie mieszkałem i nie potrafię teraz powiedzieć czy było to po dobie czy po dwóch. Klej elastyczny bodaj mapei p9 i do tej pory nic się nie dzieje.


Mocno grzałeś? Ile stopni szło w podłogę?

Ja mam klej Mapei Keraflex Maxi S1 a anhydryt ze względu na swoją małą przyczepność jest zagruntowany Mapei Eco Prim Grip.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...