Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Batman

Batmanistyczny domek szkieletowy

Recommended Posts

6 minut temu, Batman napisał:

Już na samym początku dowiedziałem się od kolegi, że przy podłogówce nie mam jakiś kabli do możliwości sterowania ową podłogówką - każdą pętlą niezależnie.

Dnia 16.04.2017 o 23:40, Batman napisał:

DSCF7691_zpsdxx8xoy9.jpg

Ze ściany wystaje jakiś kabel. Jeszcze nie wiem czy prądowy (czy jest prąd, ponieważ instalator pompę podłączył do zewnętrznego gniazdka.

Sorki, nie dojrzałem wcześniejszego posta, z fotkami. Ale to o czym teraz piszesz i to co jest na fotce (podłogówka) to powiem Ci że kolega źle Ci mówi, bo te rotametry są do ustawienia ręcznego przepływu w każdej pętli. Do sterowania elektrycznego wyglądają całkiem inaczej, Ty ich na pewno nie masz. I błąd jaki widzę to brak odpowietrzników automatycznych na rozdzielaczu w miejscu gdzie są zamontowane ręczne. Najprawdopodobniej masz zapowietrzona podłogówkę. Te rurki do podłogówki to co za cudo, bo na alupexy mi one nie wyglądają, a po drugie gdzie peszle w miejscu gdzie wychodzą z pod podłogi, peszle zapobiegają uszkodzeniom rurek gdyż w tym miejscu one najbardziej pracują i są narażone na przetarcie czy pęknięcie.

Rurki to chyba  - rura wielowarstwowa do ogrzewania podłogowego PERT/AL/PERT. Kombinuję po marce z tego zdjęcia (moja instalacja):

2017-02-23 12.37.02.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...