Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Prawidłowa izolacja termiczna ściany w myśl nowych przepisów od stycznia 2017 roku


Recommended Posts

Aby poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian, należy wziąć pod uwagę planowaną izolacyjność cieplną przegrody oraz wymagania obowiązujących przepisów budowlanych, zawartych w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Ostatnie zmiany w powyższym rozporządzeniu, obowiązujące od 1 stycznia 2014 r., są konsekwencją wdrożenia w Polsce dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.
Nowoprojektowane budynki muszą spełniać jednocześnie wymagania co do maksymalnego rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (wskaźnik EP) oraz co do minimalnej izolacyjności termicznej przegród (współczynnik UC). Obie wartości (EP oraz UC) są coraz bardziej rygorystyczne, a zmiany przewidziane są do 2021 r.
Od stycznia 2017 r. wartość współczynnika UC(max) dla ścian będzie wynosić 0,23 [W/m2K]. Wiąże się to z koniecznością stosowania płyt styropianowych o większej grubości lub o niższym deklarowanym współczynniku przewodzenia ciepła (?D). Możliwe jest również łączenie obu wariantów, zwłaszcza w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych.
Przy stosowaniu podstawowych odmian płyt styropianowych, produkowanych przez Fabrykę Styropianu ARBET, w celu spełnienia wymagań w zakresie współczynnika UC(max), powinien nastąpić wzrost grubości płyt, o 1 cm dla odmiany fasada EXPERT i fasada GRAFIT oraz o 2 cm dla odmiany fasada CLASSIC. Edytowano przez Eksperci Arbet (zobacz historię edycji)
Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

Szanowni Państwo,
Wybór materiału izolacyjnego powinien być dokonany przez fachowca na postawie projektu budowlanego oraz specyfiki budynku. Dobrze dobrany i położony materiał ociepleniowy zagwarantują ciągłość izolacji oraz estetyczny wygląd fasady. Zachęcam do zapoznania się z systemami ociepleń Foveo-Tech opartymi na wełnie i styropianie. Systemy są proste w aplikacji oraz obróbce, sprawiają, że fasada budynku jest odporna na promieniowanie UV, niekorzystne warunki atmosferyczne, rozwój pleśni i grzybów, a także przywieranie zabrudzeń.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik Foveo Tech

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...