Skocz do zawartości

Stan surowy otwarty a montaż okien?


Recommended Posts

Witam.
Chciałam sie dowiedzieć ile czasu po postawieniu domu w stanie surowym otwartym trzeba montowac okna i drzwi?
Wiem, ze dom powinien się "przewietrzyć" ale ile powinno to wietrzenie trwać icon_confused.gif
Zajakies 3 tygodnie będziemy mieli juz postawiony dach.
Ja o wstawieniu okien myslałam na poczatku lipca, nie za wczesnie??
Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam, Bajla
Link do komentarza
Cytat

Okna wstawia się po przykryciu domu dachem. Ewentualne wietrzenie wnętrz zapewnia ich częste otwieranie lub pozostawienie w pozycji uchylonej.



Ale jezeli sie tam nie przebywa cały czas, to przecież nie zostawie domu z otwartymi czy uchylonymi oknami na kilka dni z wiadomych powodów icon_smile.gif
To, zeby dobrze dom się przewietrzył okna ,ozna zamontować po jakimś czasie, więc własnie po jakim?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przeciez to nie chodzi o to zeby okna mialy sucho,tylko zeby sciany oddychaly i schly. Wiec nie ma wiekszego znaczenia czy okna drewniane czy plastiki. Kilka dni/tygodni musisz odczekac a jest to tez zalezne od pory roku,warunkow na zewnatrz (czy nie leje caly czas akurat deszc).
Jezeli masz czas to poczekaj z miesiac, wydaje mi sie, ze to bedzie dobry czas na wyschniecie/przewietrzenie scian,stropow etc.

Pzdr.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

JEżeli okna plastikowe , to nie ma to znaczenia. Przy drewnianych proponuje odczekac przynjamniej jak tej wilgoci nie bedzie widac na scianach.

Pozdrawiam



No ma znaczenie i to duże. Tu chodzi by dom w srodku wysechł a jak wstawie okna i drzwi to nie będzie się szybko wietrzył. Dlatego pytam po jakim okresie od postawienia stanu surowego otwartego montuje sie okna i drzwi.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam.
Chciałam sie dowiedzieć ile czasu po postawieniu domu w stanie surowym otwartym trzeba montowac okna i drzwi?
Wiem, ze dom powinien się "przewietrzyć" ale ile powinno to wietrzenie trwać icon_confused.gif
Zajakies 3 tygodnie będziemy mieli juz postawiony dach.
Ja o wstawieniu okien myslałam na poczatku lipca, nie za wczesnie??
Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam, Bajla



JA WSTAWIALEM OKNA PO 4 MIESIACACH BO TAK MI DORADZALI ALE TO KICHA JAK NIEBEDZIESZ TYNKOWAL OD RAZU TO NIEMASZ SIE OCO MARTWIC BYWALO ZE W JEDEN ROK SIE WPROWADZALI TO JEST ZA WCZESCIE BO DOM SIADA I POTEM WYCHODZA PROBLEBY PEKNIECIA ITP NIBY NA SCIANACH ZWALAJA NA TYNKI ALE DOMEK MUSI OSIASC Pozdrawiam i zycze POWODZENIA
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

JA WSTAWIALEM OKNA PO 4 MIESIACACH BO TAK MI DORADZALI ALE TO KICHA JAK NIEBEDZIESZ TYNKOWAL OD RAZU TO NIEMASZ SIE OCO MARTWIC BYWALO ZE W JEDEN ROK SIE WPROWADZALI TO JEST ZA WCZESCIE BO DOM SIADA I POTEM WYCHODZA PROBLEBY PEKNIECIA ITP NIBY NA SCIANACH ZWALAJA NA TYNKI ALE DOMEK MUSI OSIASC Pozdrawiam i zycze POWODZENIA


ale dom cale lata osiada to normalne
Link do komentarza
Witam,mysle ze to osiadanie bardziej dotyczy gazobetonow niz ceramiki.
Ukladanie glazury jest faktycznie ryzykowne,ale nie dlatego ze dom osiada bo to jest normalne jak wspomnial przedmowca, ale samego materialu ktory musi sie ulozyc" albo "ugniesc" i na to potrzeba czasu. Ceramika ma wieksza scisliwosc a dom pracuje caly czas,nie tylko po budowie. Zalezy to od rodzaju gruntu,zim etc.
Pewnie najlepiej jest wykanczac na wiosne ;po pelym sezonie zimowym i wiosennych roztopach,wtedy na pewno dom osiadl tyle ile trzeba (naruszon grunt podczas prac)
Moze sie myle,ale mysle ze nie rozminalem sie zbytnio z prawda icon_confused.gif

Pzdr.
Link do komentarza
Witam
A ja zakonczylem s.surowy jakos w czerwcu( zaczalem w lutym) teraz klada mi dachowke i to wszystko bedzie stalo do przyszlej wiosny - tj jak muraz mowi " jak budujesz dla siebie a nie na sprzedaz, to musi odstac przez zime, przemarznac, przewiac, a na wiosne/lato wysuszyc..." - wiec tak robie icon_smile.gif
pozdr.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam.
Chciałam sie dowiedzieć ile czasu po postawieniu domu w stanie surowym otwartym trzeba montowac okna i drzwi?
Wiem, ze dom powinien się "przewietrzyć" ale ile powinno to wietrzenie trwać icon_confused.gif
Zajakies 3 tygodnie będziemy mieli juz postawiony dach.
Ja o wstawieniu okien myslałam na poczatku lipca, nie za wczesnie??
Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam, Bajla


Mąż mówi że jak wstawisz okna to musisz się wprowadzić bo ukradnąicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...