Skocz do zawartości

Studia iść czy nie


mazi88

Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
8 minut temu, franiamaj napisał:

Każdy chce mieć koniecznie tytuł mgr przed nazwiskiem a brakuje murarzy, tynkarzy, itp

 

3 minuty temu, uroboros napisał:

A ja znam mgr zarządzania,  który pracuje jako tynkarz i glazurnik. Chodzi o specjalistyczną wiedzę i PRAKTYKĘ oraz DOŚWIADCZENIE!

a ja czytałem kiedyś książkę amerykańskiego naukowca, w której naczelną tezą było

"Każdy awansuje do stopnia swej niekompetencji"

ale był też przykład następujący:

Lotnisko miało kłopot z tragarzami - tak nazywali się goście od wózków przewożacych towary, walizki pasażerów. Rezygnowali z pracy, bo się z nich wyśmiewali koledzy, żony i kochanki. 

Naukowiec poradził szefom lotniska, by zmienili nazwę tragarz na , jeśli dobrze pamiętam, "inżyniera od komunikacji".

Niebawem okazało się, że zadowolene z zawodu wzrosło, bez podwyżek finansowych pracownicy poczuli się ważnymi, a otoczenie zaczęło szanować ich jako inż. od komunikacji. 

 

Link do komentarza
Dnia 20.10.2017 o 23:13, uroboros napisał:

A ja znam mgr zarządzania,  który pracuje jako tynkarz i glazurnik. Chodzi o specjalistyczną wiedzę i PRAKTYKĘ oraz DOŚWIADCZENIE!

Nie dopisałem właściwie wszystkiego i mój post "zabrzmiał" nie tak, jak miał...

Nie chodzi tu o specjalistyczną wiedzę, jaką mój kolega wyniósł ze studiów w kierunku zarządzania, chociaż ta wiedza pewnie mu nie zaszkodziła...

Chodziło mi o specjalistyczną wiedzę, wyniesioną z kursów, szkoleń w kierunkach budowlanych, organizowanych przez producentów chemii budowlanej (Atlas, Ceresit, Mapei), wytwórców wyposażenia (np. KOŁO, Cersanit), wytwórców elementów hydrauliki i kanalizacji (Viega)...

A pracy w kierunku zarządzania nawet nie podjął, bo "zaraził się"  budowlanką - i dobrze sobie radzi!

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...