Skocz do zawartości

Ochrona przeciwpożarowa domku


latafker_12

Recommended Posts

Chciałbym rozeznać się w co powinienem zaopatrzyć nowowybudowany dom, żeby spełnić normy przeciwpożarowe. Chodzi mi nie tylko o przepisy prawne ale też o to żeby móc ugasić jakiś niewielki pożar czy mu zapobiec. Odpada jakiś system zraszania bo dom jest na wykończeniu poza tym ile takie coś kosztuje. Chodzi mi o podstawową ochronę po prostu. Kojarzą mi się gaśnice, czujniki. Tylko jakie i ile? Coś jeszcze oprócz tego?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

I jak odróżnić tego znającego się na rzeczy, od tego udającego lub sprawiającego złudzenie, że się zna na rzeczy icon_confused.gif



Sprzedawca sprzedawcy nierówny, na samym allegro jest handlowców multum, a poza tym są jeszcze sklepy internetowe. Do wyboru do koloru. Poza tym system komentarzy z allegro wcale nie jest zły i pozwala przeprowadzić wstępną weryfikację
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Sprzedawca sprzedawcy nierówny, na samym allegro jest handlowców multum, a poza tym są jeszcze sklepy internetowe. Do wyboru do koloru. Poza tym system komentarzy z allegro wcale nie jest zły i pozwala przeprowadzić wstępną weryfikację



no w sumie tak chociaż nadal wolę w sklepie u producenta (wiem że ogniochron ma taki) albo w stacjonarnym sklepie bhp. Wtedy jestem bardziej pewny że dostanę to, czego chcę. W ogóle nie ufam za bardzo zakupom w internecie chociaż niby już się powinienem przyzwyczaić.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Są rzeczy, które o wiele lepiej kupować w zwykłym sklepie, zwłaszcza jak się na czymś nie znamy.. Ale gaśnicę, jak już mamy wybraną spokojnie możemy kupować w necie. Co do ryzyka, że coś się uszkodzi w transporcie, to jest tak ze wszystkim. Poza tym jak masz sklep ppoż czy BHP w pobliżu, to nie ma co się zastanawiać, ale jak trzeba specjalnie podjeżdżać po to, to nie ma sensu. 

Link do komentarza
Dnia 25.11.2016 o 14:48, labron-james napisał:

 


no w sumie tak chociaż nadal wolę w sklepie u producenta (wiem że ogniochron ma taki) albo w stacjonarnym sklepie bhp. Wtedy jestem bardziej pewny że dostanę to, czego chcę. W ogóle nie ufam za bardzo zakupom w internecie chociaż niby już się powinienem przyzwyczaić.

 

Gaśnice ogniochron widziałem w paru miejscach ale nie wiedziałem że mają swój sklep. Jest tam coś taniej niż gdzie indziej czy tak samo?

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Gasnice proszkowe to jest jedyny sensowny wybór. Cała reszta jest tak droga, że musiałaby chyba świecić laserami i śpiewać, żeby się opłacało. Rozumiem, że niektóre jak pianowe nadają sie do trochę innych rodzajów pożarów, ale jak widzę co tam nie którzy polecają to ręce opadają. Najzwyklejsze gaśnice gasza tak samo, a ze później zostawiają bałagan to cóż. lepszy bałagan niż zgliszcza

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 26.10.2016 o 14:48, JasłoBUD napisał:

Jest też sklep strażacki w necie, sprawdź jak z cenami, bo porównania nie robiłem. Poza tym powiedz mi, czego się NIE DA zamówić w necie?

Tak mi się przeciągnęła budowa (końcówka, taa) że dopiero teraz mogłem wrócić do tematu. Ale widzę że parę ciekawych porad się w międzyczasie pojawiło. Ja też nie będę wychdoził przed szereg. Wydatków miałem dość, więc biorę proszkową gaśnicę.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 19.04.2017 o 12:04, trzyb napisał:

Zgadzam się w całej rozciągłości. Do domku jednorodzinnego 2-3 gasnice po 2kg ze zwykłym proszkiem w zupełności wystarczy. Będzie niedrogo i bezpiecznie, pod warunkiem że domownicy będą wiedzieli jak tego uzyć. Co wcale nie jest oczywiste.

I to jest o wiele lepsze rozwiązanie niż wydanie jakichś dużych pieniędzy na supergaśnice albo nie daj boże trzymanie jednej choćby i sześciokilogramowej gaśnicy w domu. Potem coś się stanie na piętrze albo w garażu i stracisz masę czasu na dotarcie do gasnicy. O ile w ogóle będzie sens próbować.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Ja parę lat temu zacisnąłem zęby i kupiłem dwie gaśnice (najtańsze proszkowe), żeby pokazać żonie i synowyi, jak się tego używa. Wydalem na  to jakieś 80 zł ale przynajmniej wiedzą, jak obsłużyć gaśnicę. Jeśli któreś z nich dzięki temu zareaguje prawidłowo, to oszczędzimy znacznie więcej niż te wydane pieniadze.

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...