Skocz do zawartości

Typ pustaka


przemty

Recommended Posts

Zaskocze cię ale dokładnie na tych samych stronach - i na innych tez- byłem przed napisaniem tematu.
Jednak nie wyjaśnia to dalej moich wątpliwości czy jest to beton komórkowy jak każdy inny czy jest to jakaś specjalna odmiana ?
Pytam bo mało jest projektów, które ściany mają z PSG, przynajmniej w opisie materiał nie występuje pod tą nazwą a jeżeli pojawią się taka nazwa to moim zdaniem sugeruje to jakiś inny "gatunek" materiału...;)
Link do komentarza
Cytat

Zaskocze cię ale dokładnie na tych samych stronach - i na innych tez- byłem przed napisaniem tematu.
Jednak nie wyjaśnia to dalej moich wątpliwości czy jest to beton komórkowy jak każdy inny czy jest to jakaś specjalna odmiana ?
Pytam bo mało jest projektów, które ściany mają z PSG, przynajmniej w opisie materiał nie występuje pod tą nazwą a jeżeli pojawią się taka nazwa to moim zdaniem sugeruje to jakiś inny "gatunek" materiału...;)



PGS PianoGazoSilikat - jak zwał tak zwał - piszą jeszcze pustak z betonu autoklawizowanego blink.gif
Ważniejsze jaką podają wymaganą gęstość , bo jeszcze może Ci z tego slika wyjdzie wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Zaskocze cię ale dokładnie na tych samych stronach - i na innych tez- byłem przed napisaniem tematu.
Jednak nie wyjaśnia to dalej moich wątpliwości czy jest to beton komórkowy jak każdy inny czy jest to jakaś specjalna odmiana ?
Pytam bo mało jest projektów, które ściany mają z PSG, przynajmniej w opisie materiał nie występuje pod tą nazwą a jeżeli pojawią się taka nazwa to moim zdaniem sugeruje to jakiś inny "gatunek" materiału...;)


To ja Cię zaskoczę z innej strony, to że byłeś to jedno a to że nie umiesz czytać to drugie. Pisze jak byk, że to beton komórkowy a różnica taka, że nie posiada pióro=wpustu jak u konkurencji np. Solbet a różnica może polegać na tym iż murowany jest nie na cienką spoinę tzw. klej tylko na zaprawę cementową, ale to by było trzeba jeszcze dobrze sprawdzić.
Żadnej znaczącej różnicy między innymi wytworami z bk innych firm a tym PGS nie ma.
Link do komentarza
Cytat

Czyli w sumie najlepsza opcja będzie adaptacja projektu pod np beton komorkowy... icon_biggrin.gif


Istnieje jeszcze nazwa w obiegu jak gazobeton czy suporex.
Ty masz już pod zrobiony pod beton komórkowy.
Najważniejsze jaka ma gęstość, tak jak napisał R-ka.( tak na marginesie to Grześ nie slika tylko zapewne miało być silka) icon_biggrin.gif
Pustak PGS 24X24x59
Waga:

30 kg

Wymiary produktu:

24 x 24 x 59 cm

Zużycie:

7 szt. / m2

Pustak Ytong 20x24x59

długość: 59,9 cm
gęstość: 600 kg/m3
ilość m2 na palecie: 5,721648
ilość m3 na palecie: 1,37319552
szerokość: 24 cm
ilość sztuk na palecie: 48
wysokość: 19,9 cm
solbet 24x24x59
gęstość 600 kg/m3
Link do komentarza
Bardzo duża gęstość, brak systemu PW, duża masa pustaka... Komu by się chciało z tego murować? Człowiek się tylko urobi po łokcie, a i tak potem trzeba będzie walczyć z dociepleniem, żeby ściana miała względne parametry termiczne. Tak samo nie rozumiem ludzi, którzy chcą murować z MAXów, a nie z Porothermu, który jest jest znacznie wygodniejszy w użyciu...
Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

Bardzo duża gęstość, brak systemu PW, duża masa pustaka... Komu by się chciało z tego murować? Człowiek się tylko urobi po łokcie, a i tak potem trzeba będzie walczyć z dociepleniem, żeby ściana miała względne parametry termiczne. Tak samo nie rozumiem ludzi, którzy chcą murować z MAXów, a nie z Porothermu, który jest jest znacznie wygodniejszy w użyciu...


icon_biggrin.gif
Bardzo duża gęstość to bardzo wielka zaleta dla inwestora,duża masa pustaka,bardzo wielka zaleta dla inwestora.
Dla wykonawcy masz rację,że mu nie wsmak dźwigać ale to forum jest dla inwestorów a nie dla wykonawców.
To wykonawca ma spełnić zachcianki inwestora a nie odwrotnie,jak mu nie pasuje to do widzenia icon_biggrin.gif

System PW dla inwestora może nie istnieć.
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif
Bardzo duża gęstość to bardzo wielka zaleta dla inwestora,duża masa pustaka,bardzo wielka zaleta dla inwestora.
Dla wykonawcy masz rację,że mu nie wsmak dźwigać ale to forum jest dla inwestorów a nie dla wykonawców.
To wykonawca ma spełnić zachcianki inwestora a nie odwrotnie,jak mu nie pasuje to do widzenia icon_biggrin.gif

System PW dla inwestora może nie istnieć.



No chyba, że murujesz systemem gospodarczym - wtedy zaczynasz doceniać fakt, że poszczególne elementy konstrukcyjne ważą mniej niż 30 kg/szt icon_biggrin.gif

Nie zgodzę się też, że system PW może nie istnieć - widziałem porównania z kamer termowizyjnych dla ścian z maxa i porothermu - różnica jest zdecydowanie na korzyść systemu PW!
Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

No chyba, że murujesz systemem gospodarczym - wtedy zaczynasz doceniać fakt, że poszczególne elementy konstrukcyjne ważą mniej niż 30 kg/szt icon_biggrin.gif

Nie zgodzę się też, że system PW może nie istnieć - widziałem porównania z kamer termowizyjnych dla ścian z maxa i porothermu - różnica jest zdecydowanie na korzyść systemu PW!


czerwony łeb budował systemem gospodarczym ale w murarza się nie bawił bo najzwyczajniej nie było go na to stać icon_biggrin.gif
Ceramika poryzowana to jeden z najgorszych materiałów konstrukcyjnych do budowy domu i niezaleznie czy to będzie max czy porotherm icon_smile.gif
O spoinie pionowej masz pojęcie ?
Gdyby czerwony łeb budował jeszcze raz budowałby z pełnego bloczka silikatowego bez PW za to ze spoiną pionową.
A teraz ma z silikatu drążonego z PW,spoina pionowa wypełniona pianką PE.

DSC01446.jpg

Edytowano przez czerwony łeb (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

czerwony łeb budował systemem gospodarczym ale w murarza się nie bawił bo najzwyczajniej nie było go na to stać icon_biggrin.gif
Ceramika poryzowana to jeden z najgorszych materiałów konstrukcyjnych do budowy domu i niezaleznie czy to będzie max czy porotherm icon_smile.gif
O spoinie pionowej masz pojęcie ?
Gdyby czerwony łeb budował jeszcze raz budowałby z pełnego bloczka silikatowego bez PW za to ze spoiną pionową.
A teraz ma z silikatu drążonego z PW,spoina pionowa wypełniona pianką PE.



i czym czerwony łeb się chwali? tym że murarze mu kichę odwalili? przecież przy pustakach na pióro-wpust nie powinno być szczelin. Nie dziwę się że masz inne (złe) podejście do pióro-wpustu jak szczeliny których nie powinno być uszczelniałeś pianką.
Wybudowałeś dom z silki, ok, twoja decyzja, twój wybór, ale nie chrzań po raz kolejny że beton komórkowy i cerami to są najgorszymi materiałami konstrukcyjnymi bo tak pisze tylko bura zadumany w swoje ego.
Nie dziwię się sąsiadom, że im kopara opadła bo mi też by opadła jakbym zobaczył szczeliny wypełnione pianką.
Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

i czym czerwony łeb się chwali? tym że murarze mu kichę odwalili? przecież przy pustakach na pióro-wpust nie powinno być szczelin. Nie dziwę się że masz inne (złe) podejście do pióro-wpustu jak szczeliny których nie powinno być uszczelniałeś pianką.
Wybudowałeś dom z silki, ok, twoja decyzja, twój wybór, ale nie chrzań po raz kolejny że beton komórkowy i cerami to są najgorszymi materiałami konstrukcyjnymi bo tak pisze tylko bura zadumany w swoje ego.
Nie dziwię się sąsiadom, że im kopara opadła bo mi też by opadła jakbym zobaczył szczeliny wypełnione pianką.


Dla mnie 1-2mm to już była "szczelina" do zlikwidowania icon_smile.gif
PW nie dolegaja ściśle do siebie żeby nie było 1-2mm "szczeliny".
Może dla sasiady takie coś jest dopuszczalne ale nie dla czerwonego łba bo kWh do kWh i uzbiera się miarka icon_biggrin.gif


Tam gdzie nie ma pianki przyjrzyj się na tą "kiche" i "szczeliny" jakie były ;)

A przy okazji jak pięknie okna sa wysunięte poza ścianę o 2-3cm bo kWh do kWh i miarka się uzbiera icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

No jasne, nie byłbyś sobą gdyby racja nie była bo twojej stronie.

1-2 mm to tolerancja wymiaru oświecony inwestorze.


Dlatego piankowana spoina pionowa bo na poziomej jest klej.
I dlatego następny byłby dom z pełnego bloczka bez PW.
Link do komentarza
Cytat

Ceramika poryzowana to jeden z najgorszych materiałów konstrukcyjnych do budowy domu i niezaleznie czy to będzie max czy porotherm icon_smile.gif



Co Ty tak uparcie te pierdoły powielasz wciąż! Arturo! Weź się ogarnij!
Moje ściany z Porothermu 44 PW plus zaprawa ciepłochronna, oszczędziły mi później na ocieplaniu styropianem, siatkach, klejach...
Tynk se walnąłem cementowo-wapienny na to (kolejne oszczędzone pieniąchy)
Mieszkam.
Mam fajnie zimą, latem fantastycznie, zadowolony jestem.
Czegoś się uczepił?

Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

Co Ty tak uparcie te pierdoły powielasz wciąż! Arturo! Weź się ogarnij!
Moje ściany z Porothermu 44 PW plus zaprawa ciepłochronna, oszczędziły mi później na ocieplaniu styropianem, siatkach, klejach...
Tynk se walnąłem cementowo-wapienny na to (kolejne oszczędzone pieniąchy)
Mieszkam.
Mam fajnie zimą, latem fantastycznie, zadowolony jestem.
Czegoś się uczepił?


Na pewno tak tanio wyszło ? Jest to właśnie mit którego trzeba prostować.
Masz ścianę z U=0,30 w cenie 125zl/m2,silikat 18cm+10cm styro czyli też ściana z U=0,30 to 50zl/m2 i niech robocizna kosztuje 40zl/m2 wychodzi 90zl/m2 ściany bez mostków termicznych na spoiny.
czerwony łeb ma ścianę z U=0,13 czyli 18+20 w cenie 70zl/m2 bo robił sam a z robocizna byłoby.110zl/m2 i gdzie tu taniosc ściany 1W z porothetmu ??? icon_biggrin.gif

1m2 silikatu 18cm to 36 zl. Edytowano przez czerwony łeb (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...