Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jaką roletę zewnętrzną wybrać? Sterowanie, montaż, konserwacja

Recommended Posts

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet. Obecnie, gdy za oknami mocno świeci słońce, najbardziej docenimy to, że zapewniają we wnętrzach przyjemny chłód. Z kolei zimą pozwalają ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Ponadto stanowią ochronę przed hałasem i utrudniają włamywaczom wtargnięcie do domu. Jeżeli o ich zainstalowaniu nie pomyśleliśmy na etapie budowy – nic straconego. Takie osłony można montować również w istniejących budynkach.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/22459-jaka-rolete-zewnetrzna-wybrac-sterowanie-montaz-konserwacja

długo szukałem odpowiednich rolet do okien w salonie swojego mieszkania i w końcu zostałem namówiony przez znajomego na montaż markiz zewnętrznych do okien, które w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych umożliwiają napływ naturalnego światła
  • 9 miesiące temu...
Gość Dopler
Markizy zewnętrzne zapewniają większą ilość światła, jednak w stosunku do rolet zewnętrznych stopień bezpieczeństwa jaki oferują jest niski. Ulubionym miejscem włamywaczy przez które dostają się do naszego domu, mieszkania są okna. Z tego powodu rolety sterowane elektrycznie to nie tylko komfort, ale przed wszystkim bezpieczeństwo.
  • 3 lata temu...

Bez względu na wybór producenta, odczujesz efekt na własnej skórze - bezpieczeństwo i zabezpieczenie przed włamaniem, ale w upał opuszczasz i masz kilka stopni mniej w pomieszczeniu. Warto pomyśleć nad markizami. Jest ogromy wybór na rynku i dlatego lepiej podejść do przedstawiciela takiej firmy w mieście i pooglądać., popytać. Np. Firma KRISPOL ma salony KRISHOME. Warto sprawdzić, czy w pobliżu nie ma przypadkiem punktu doradztwa i ekspozycji.

Serdecznie polecamy zarówno żaluzje fasadowe - które są obecnie bardzo modne, jak i rolety zewnętrzne. Serdecznie polecamy wszystkim obserwowanie kanałów w social mediach KRISPOL, już wkrótce LIVE, w którym będziemy odpowiadać na najczęściej zadawane pytania z tego zakresu.

Dla niecierpliwych polecam nasz artykuł: https://krispol.pl/rolety-zewnetrzne-czy-zaluzje-fasadowe-ktore-rozwiazanie-wybrac/

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• "Viessmann dla Ciebie” to cykl filmów instruktażowych dedykowany dla każdego użytkownika. Powstał po to, by każdy z nas z łatwością mógł nauczyć się obsługi i zmiany ustawień w urządzeniach grzewczych firmy Viessmann. Poznaj historię Hani i Tomka, zobacz też jak zmienić temperaturę w twoim obiegu grzewczym. Wszystko to na naszym Facebooku! Poznaj cykl "Viessmann dla Ciebie" i dowiedz się więcej o naszych produktach!
    • Pewnie tak. Jeśli jeszcze dobrze zabezpieczysz całość, aby Ci nie zgniło z czasem, to ma duże szanse przetrwać. Ale mam drugie "ale". Spójrz na pierwszą z fotografii, które zamieściłeś. Niedawno toczyłem spór z @Elfir w jakimś temacie, o daszek nad tarasem. Że ogranicza światło w pomieszczeniu. I u Ciebie będzie to samo. Pomieszczenia od strony tarasu będziesz miał mocno zacienione. A w dni pochmurne wręcz ciemne. Ludzie robią dachy nad tarasami z poliwęglanu, żeby nie ograniczać światła, bo jego większość wpada do okien jednak z góry. Czy wziąłeś to pod uwagę?
    • Słyszeliście już o programie Moje Ciepło, który ma zostać uruchomiony w pierwszej połowie 2022 roku? Od czasu zamknięcia dotacji w nowych domach w Czystym Powietrzu na koniec 2019 roku, to będzie pierwszy program, który umożliwi dofinansowanie pompy ciepła. W planach jest 30% dofinansowania, maks. 21 tys. zł w zależności od wybranej pompy ciepła.
    • Wiedziałem, że warto dać sygnał, co zamierzam zrobić. Dobrze, że mi otwieracie oczy na pewne sprawy. A teraz garść szczegółów technicznych dotyczących konstrukcji, które może lekko rozjaśnią, czemu nie obawiam się różnych spraw pogodowych.   Otóż: Osiem słupów wysokości 260 cm o przekroju 14x14cm stoi w rozstawie co 220cm wzdłuż i w odstępie 260cm w poprzek. Słupy posadowione są na stopach fundamentowych 40cmx40cm z betonu sięgających na głębokość 80cm (to te bliżej domu), i 115cm (to te dalej od domu). Słupy zbrojone są prętami 4 x fi10 mm ze strzemionami w rozstawie co 15cm.   Na słupach leżą belki poprzeczne o przekroju 14 cm x 14cm, czyli jak kto nie wie: są to belki grube, takie na murłaty. Całość spięta jest poprzecznymi belkami o przekroju 14 cm x 14cm (poziome belki - murłaty) za pomocą łączeń ciesielskich i dodatkowo skręcona wkrętami ciesielskimi. Wkrętów jest ... od groma, bo każde ciesielskie łączenie jest ustabilizowane co najmniej trzema wkrętami. Wkręty od fi 6 x 120 do fi 6 x 240.   Krokwie o przekroju 7x14cm mają rozpiętość 260 cm od słupa do słupa. Łączenie krokwi do "murłat" zrobiłem za pomocą wkrętów i zaciosów (czy jak zwał). Krokwie są rozłożone co 37 cm w osi, co daje rozstaw 30 cm w świetle. Tak gęsto i w takim przekroju drewna to nawet chyba stropów się nie buduje, bo tam co prawda szerokość belek jest większa, za to nie mają one grubości 7cm  i ich długość od podpory do podpory jest daleko większa niż te moje 260 cm.   No więc słuchajcie, sądzę, że ta konstrukcja postawiona jest z dużym zapasem, jeśli chodzi i o przekroje, i o rozstaw słupów, i o rozmieszczenie krokwi. Konsultowałem ten ustrój z konstruktorem i nie ma tu ściemy żadnej. Ta moje konstrukcja ma, sądzę, większą nośność niż niejedna konstrukcja połaci dachu krytej dachówką, bo tam rozstaw krokwi wynosi coś koło 90 cm, podczas gdy u mnie ten rozstaw wynosi 37 cm. No a znowu krokwie są w konstrukcjach więźby podpierane co jakieś 300 cm, a u mnie to jest 260 cm. Słupy konstrukcji więźby stawia się co 400 cm albo i co 450 cm, a u mnie rozstaw słupów wynosi 220 cm.    Krótko mówiąc, mam las grubych słupów, na którym zamontowane są murłaty łączone zdublowanymi łączeniami ciesielskimi (tradycyjne i wkręty), a na nich leżą normalne krokwie podparte z 30% zapasem, jeśli chodzi o ugięcie. A do tego jeszcze są miecze.
    • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...