Skocz do zawartości

Przepisanie pozwolenia na budowę


Recommended Posts

Witajcie,

Mam problem z przepisaniem pozwolenia na budowe. Mam dwa pytania:

Pierwsze
Czy jest ono wymagane w przypadku współwłasności. Czyli jeżeli pozwolenie na budowie było wydane na 4 osoby a po kilku latach 2 z 4 osób oddało swoje części pozostałej 2 osób. To czy istnieje wymóg przepisania pozwolenia na budowę? Bo w Art. 40 jest wyraźnie napisane stary inwestor i nowy . A tutaj nie ma nowych inwestorów i trochę dziwne przepisywać pozwolenie na budowę na osoby które na nim widniały? Niestety nie znalazłam żadnego artykułu na ten problem.

Drugie pytanie czy można robić wpisy w dzienniku budowy jeżeli nie zostało przepisane pozwolenie na budowy.

Przykład działka z domem od 2010 zmieniła właścicieli było 4 a pozostało dwóch /pozostali zrzekli się swojej cześći na rzecz dwóch. Czy od 2010 roku mogą być wpisy w dzienniku budowy jak np. nie posiada sie przepisanego pozwolenia na budowę.?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Cytat

"Stosunki" właścicielskie nie mają nic do ważności decyzji o pozwoleniu na budowę.
Można budować - byleby zgodnie z PnB.

Nie mniej jednak z innych niż PB powodów, należy sytuację unormować, poprzez cesję PnB na "fizycznego" właściciela działki, przez poprzedników.

Ps. Art.40 mówi tylko o obowiązku "organu".



Czyli nie można tego ominąć wysyłając do Starostwa Wniosek o wykreślenie inwestorów z PNB. Dzwoniłam np do nadzoru i mówili , że w takiej sytuacji nie przepisuje się. Każdy mówi co innego i bądź tu mądry.

Przepisanie PNB przez poprzednich właścicieli jest niemożliwe.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...