Skocz do zawartości

Drenaż


reporter

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy, wskazówek, rysunków itp na temat jak wykonać drenaż z odprowadzeniem ze studnia chłonną ale może też być bez tej studni. Drenaż chce wykonać wokół piwnicy, która jest osobnym "budynkiem". W internecie nie mogę znaleźć konketnych informacji na ten temat a jedynie same ogólniki. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam, potrzebuję pomocy, wskazówek, rysunków itp na temat jak wykonać drenaż z odprowadzeniem ze studnia chłonną ale może też być bez tej studni. Drenaż chce wykonać wokół piwnicy, która jest osobnym "budynkiem". W internecie nie mogę znaleźć konketnych informacji na ten temat a jedynie same ogólniki. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc?
Pozdrawiam.


Bo jak się nie chce troszkę wysilić to najprościej napisać, że nie można nic znaleźć w necie.
Masz tu linka gdzie chyba zaspokoi Twoje oczekiwania co do nurtującego cie tematu.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am...NWPkM0qG5dRi9ZA
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam, potrzebuję pomocy, wskazówek, rysunków itp na temat jak wykonać drenaż z odprowadzeniem ze studnia chłonną ale może też być bez tej studni. Drenaż chce wykonać wokół piwnicy, która jest osobnym "budynkiem". W internecie nie mogę znaleźć konketnych informacji na ten temat a jedynie same ogólniki. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc?
Pozdrawiam.



Musisz zrobić drenaż opaskowy wiec pytanie nr 1 jaką masz ziemię? Czy przypadkiem nie masz dużo gliny? Jeżeli nie to kopiesz na 60-80cm rów ze spadkami do narożnych studienek. Po między studzienkami układasz rurę karbowaną ,która jest otoczona geowłóknina (aby korzenie i pasek nie zapchał ci rurki) i zawalasz wszystko możliwie grubym żwirem a na samej górze przykrywasz 20cm właściwą ziemią.
Ważne - na rogach zrób studzienki - w razie problemów z zapchaniem się rury z tego miejsca będziesz mieć dostęp aby to przepchać.
Spadek powinien być od 3 do 5cm na 1m (o ile dobrze pamiętam).
Z jednej ze studzienki która jest najniżej poprowadź rurę kanalizacyjną doziemną (np pomarańczowa 11cm ) do studni chłonnej lub do rowu melioracyjnego czy kanalizacji burzowej (zgodnie z prawem jest wymagane pozwolenie wodno-prawne) - nie wolno ci odprowadzić wodę do kanalizacji sanitarnej.
Opis jak wykonać studnie chłonną masz w sieci...
A ja bym zachęcił cię do zbierania tej wody z drenażu opaskowego - możesz dodatkowo zbierać wodę z rynien i wykorzystywać później do podlewania - zbiornik 6-8m3 zakopany w ziemi to nie duży koszt ~1200-1500zł.

Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego niska? Zbiornik betonowy bo tylko taki warto wg mnie montować do deszczówki to normalna cena.
http://www.szamba.net/offer.html


Pozdrawiam
Rafał


Ja też betonowe mam na myśli cena min a cena max za plastikowe.
Spróbuj kupić szambo z cennika za taką cenę jaka jest podana w ogłoszeniu, zaraz doliczą transport, płytę, kominek itd życze powodzenia.
To jest tak jak ostanio opisywany w innym temacie o blachach trapezowych za m2 T18 4,9 zł.
Link do komentarza
Cytat

Ja też betonowe mam na myśli cena min a cena max za plastikowe.
Spróbuj kupić szambo z cennika za taką cenę jaka jest podana w ogłoszeniu, zaraz doliczą transport, płytę, kominek itd życze powodzenia.
To jest tak jak ostanio opisywany w innym temacie o blachach trapezowych za m2 T18 4,9 zł.



Kupłem 6m3 z dostawą na miejsce za 1200 lub 1300zł - dokładnie nie pamiętam. Dostawa 60km od miejsca wykonania.
Dodatkowo zapłaciłem za koparkę która 1h wcześniej wykopała dół, jak przyjechał samochód z szambem z HDSem to wstawili to bezpośrednio do dołu w 10min a po 15min wszystko przysypywała koparka... Jaki problem?

Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
Cytat

Kupłem 6m3 z dostawą na miejsce za 1200 lub 1300zł - dokładnie nie pamiętam. Dostawa 60km od miejsca wykonania.
Dodatkowo zapłaciłem za koparkę która 1h wcześniej wykopała dół, jak przyjechał samochód z szambem z HDSem to wstawili to bezpośrednio do dołu w 10min a po 15min wszystko przysypywała koparka... Jaki problem?

Pozdrawiam
Rafał


Ano taki problem, że nie każdy mieszka w pobliżu Radomia icon_biggrin.gif
Ja trzy-cztery lata kupiłem 8 m3 z płyta najazdową i całość imprezy kosztowała mnie 2800 zł, nie liczę wykopu bo tez koparka u mnie kopała. I była to jedna z tańszych ofert, więc wiem co piszę. Z pobliskich firm które sprzedawały szamba (odległość do 100 km) ceny były o wiele wyższe.
Link do komentarza
Cytat

Ano taki problem, że nie każdy mieszka w pobliżu Radomia icon_biggrin.gif
Ja trzy-cztery lata kupiłem 8 m3 z płyta najazdową i całość imprezy kosztowała mnie 2800 zł, nie liczę wykopu bo tez koparka u mnie kopała. I była to jedna z tańszych ofert, więc wiem co piszę. Z pobliskich firm które sprzedawały szamba (odległość do 100 km) ceny były o wiele wyższe.



No mi wieźli ten zbiornik ponad 60km...

A koło Krakowa? ;)
http://archiwum.allegro.pl/oferta/szambo-s...5654420262.html
Koło Kielc?
http://archiwum.allegro.pl/oferta/szambo-s...6375139629.html
a koło Gdańska?
http://archiwum.allegro.pl/oferta/szambo-s...5792481718.html

cena jest ta sama co koło Radomia :P

coś słabo szukałeś...widać... icon_smile.gif

Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
To zadzwoń i zamów, wtedy pogadamy.
Ogłoszeń jest multum i każde niby inne wraz z nr tele który tez jest w każdym ogłoszeniu inny a jak zadzwonisz to okaże się że kilka ogłoszeń jest jednego producenta.
Dla małego sprostowania, Ty piszesz 0 6 m3 zbiorniku a ja o 8 m3.
Czy z Gdańska, cz y z Wrocławia czy z Kielc wszystkie szamba są z Radomia lub okolic a rozwożone są po Polsce w transporcie łączonym aby było taniej co nie zmienia faktu, że ktoś przywiezie za friko.
Link do komentarza
Dokładnie rok temu za 10m3 płaciłem 3 tys z malutkim hakiem (z transportem) - wersja podstawowa 2600 zł plus wzmocniona płyta dodatkowo chyba 100 albo 150 ,dodatkowy kominek nie pamiętam ile i żeliwny właz 150 zł.
Bodajże z Jedlińska lub okolic.
Co ciekawe firma znajdująca się ode mnie 3-4 km ma szamba powyżej 3 tys za wersję podstawową.
Link do komentarza
w ogłoszeniach to zawsze pięknie i tanio

na jesień 2011 roku, szukałem wespół z sąsiadem szamba, setki ofert i telefonów, najtaniej z jedlińska
za 6 m3, zapłaciłem 1900 z transportem (taniej transport bo 2 sztuki wieźli) + kominek z tworzywa 1 m 220 zł, + pokrywa żeliwna 120 zł, czyli razem 2240, z betonowym 0,5m kominem i pokrywą betonową było taniej
Nie wiem, może przez 5 lat tak potaniały (żart)
Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

Ano taki problem, że nie każdy mieszka w pobliżu Radomia icon_biggrin.gif
Ja trzy-cztery lata kupiłem 8 m3 z płyta najazdową i całość imprezy kosztowała mnie 2800 zł, nie liczę wykopu bo tez koparka u mnie kopała. I była to jedna z tańszych ofert, więc wiem co piszę. Z pobliskich firm które sprzedawały szamba (odległość do 100 km) ceny były o wiele wyższe.


mhtylu,ja do Radomia mam ok.300km i 4 lata temu szambo 6m3 kupiłem własnie z zagłebia szambowskiego radomskiego za 1800zł z włazem żeliwnym,montażem i dwa kregi były powyzej czyli za całośc.
Sfrajerowałeś się jednym słowem icon_biggrin.gif
Oczywiście transport był nie tylko do mnie bo była solówka z przyczepą i drugim szambem gdzieś tam.
Dzisiaj szambo robi jako zbiornik deszczówki icon_smile.gif Edytowano przez czerwony łeb (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie, no czerwony możesz podać sobie rękę z Rafałem P, bo kupujecie po taniości a inni to frajerzy, tylko że tych "frajerów" jest większość bo podawają ceny realne za jakie kupili szamba. Nie rozumiem po co się się podniecać i podawać nie prawdziwe ceny, kogo chcesz oszukać? mnie? ja się nie wkurzam że zapłaciłem tyle ile zapłaciłem.
Link do komentarza
Cytat

mhtylu,ja do Radomia mam ok.300km i 4 lata temu szambo 6m3 kupiłem własnie z zagłebia szambowskiego radomskiego za 1800zł z włazem żeliwnym,montażem i dwa kregi były powyzej czyli za całośc.
Sfrajerowałeś się jednym słowem icon_biggrin.gif



wiemy nie od dziś, ty wszystko masz najlepiej, najtaniej i w ogóle. A wszyscy inni mają zj....e,przepłacone, ciemnogród i mniej więcej w ten deseń. Aha, jeszcze nie było, że głosowali na PIS icon_razz.gif
Kolega Rafał widzę że ma podobnie...z niecierpliwością czekam na następne podobieństwa...
Link do komentarza
Cytat

wiemy nie od dziś, ty wszystko masz najlepiej, najtaniej i w ogóle. A wszyscy inni mają zj....e,przepłacone, ciemnogród i mniej więcej w ten deseń. Aha, jeszcze nie było, że głosowali na PIS icon_razz.gif
Kolega Rafał widzę że ma podobnie...z niecierpliwością czekam na następne podobieństwa...



icon_biggrin.gif a ja ciemnogród i "cfaniak" swoje po taniości - wymurowałem!
Fundamencik niedrogi (zbrojenia zawsze zostaje przy budowie, zalane z tej samej gruchy która fundamenty domu i garażu zalewała))
Wymurowałem z betonowych bloczków. Dwie dogromne komory, przelew między nimi. Zarapowane ściany i wytynkowane. Izolacja czarna porządna od środka. Na górze zadeskowane, zazbrojone i zalane. Rama pospawanana z solidnego kątownika i na wymiar betonowy właz. Służy elegancko, bezproblemowo, po taniości tańszej jak u prawdziwego "cfaniaka".

icon_smile.gif Bo zawsze musicie pamiętać że:


Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

wiemy nie od dziś, ty wszystko masz najlepiej, najtaniej i w ogóle. A wszyscy inni mają zj....e,przepłacone, ciemnogród i mniej więcej w ten deseń. Aha, jeszcze nie było, że głosowali na PIS icon_razz.gif


czerwony łeb już kilka lat temu o tym pisał :
Cytat

Za szambo 6m3 zapłaciłem 1800zł,takie małe bo było tymczasowe i mam już kanalizę.
Jeśli nie miałbym perspektyw na kanalizę to robiłbym oczyszczalnię.


icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

To zadzwoń i zamów, wtedy pogadamy.
Ogłoszeń jest multum i każde niby inne wraz z nr tele który tez jest w każdym ogłoszeniu inny a jak zadzwonisz to okaże się że kilka ogłoszeń jest jednego producenta.
Dla małego sprostowania, Ty piszesz 0 6 m3 zbiorniku a ja o 8 m3.
Czy z Gdańska, cz y z Wrocławia czy z Kielc wszystkie szamba są z Radomia lub okolic a rozwożone są po Polsce w transporcie łączonym aby było taniej co nie zmienia faktu, że ktoś przywiezie za friko.




Kupiłem, zamówiłem, mam wkopane w ziemie. Czego chcesz więcej? Pokazać ci zdjęcia i rachunek? Nie ma problemu.

Koniec dyskusji...szkoda mi czasu na jałową pyskówkę...

Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
Witam, podłączę się do tej dyskusji, bo mam wyzwanie z gliną. Niby po ulewie jakoś wsiąka, ale glina pylasta :( Działka nachylona ok. 3%. Jak zrobić odprowadzenie wody z rynien?
1. Zbiornik betonowy 10m3 -czy nie będzie problemu z przelewem, ew. jak to zrobić?
2. A jak zrobić bez zbiornika, tzn. odprowadzenie od scian domu i rozprowadzenie po działce?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam, podłączę się do tej dyskusji, bo mam wyzwanie z gliną. Niby po ulewie jakoś wsiąka, ale glina pylasta :( Działka nachylona ok. 3%. Jak zrobić odprowadzenie wody z rynien?
1. Zbiornik betonowy 10m3 -czy nie będzie problemu z przelewem, ew. jak to zrobić?
2. A jak zrobić bez zbiornika, tzn. odprowadzenie od scian domu i rozprowadzenie po działce?



Policz sobie jaką masz powierzchnię dachu - powierzchnie zbierania czyli rzut poziomy dachu. Średnio w Polsce spada rocznie około 600l deszczu na 1m2. Jeżeli masz dach o powierzchni 200m2 to rocznie z dachu o takiej powierzchni zbierzesz 120m3 wody... Jak widzisz 10m3 zbiornik jest deko za mały aby cała woda się tam zmieściła... ;) Musisz wiec pomyśleć o miejscu gdzie będzie ona odpływać. Najlepiej znaleźć jakąś kanalizację deszczową, rów melioracyjny lub inny naturalny odpływ. Jeżeli takiej możliwości nie masz to pozostają ci studnie chłonne, lub wylewanie, rozsączanie tej wody na działce.
Zbiornik moim zdaniem to lepszy pomysł niż bezpośrednie odprowadzanie po działce ponieważ:
- masz możliwość wykorzystania tą wodę do podlewania ogrodu, ewentualnie do spłukiwania toalet, pralki, zmywarki itp (bardziej skomplikowana instalacja ale da się)
- pomieści wodę z nawałnicy (o ile będzie pusty) gdzie podczas 1-2h może spaść i 40l na 1m2 a wiec przy 200m2 dachu da to 8m3 wody, gdzie bez zbiornika taka ilość nie pomieści żadna studnia chłonna albo podtopisz sobie działkę...

Ja użytkuje deszczówkę na podlewanie ogrodu i np w tym roku tylko dwa razy podlewałem trawnik wodą z wodociągu. Latem trawnik trzeba podlewać raz w tygodniu albo częściej i do jednego podlewania potrzebuje około 4m3 wody...czyli w moim przypadku to 12zł za jedno podlewanie...albo 1.5h czasu pracy pompy czyli jakieś 90gr. Im większy zbiornik tym bardziej zbieranie deszczówki ma sens...i nie potrzebna jest budowa studni.

Samo odprowadzenie wody z rynien zrób ze zwykłej rury PCV 110mm2 (lepiej z pomarańczowej doziemnej a nie szarej), potrzebne są ci tylko osadniki łączące rynny z rura pod ziemią. Do rynien dostają się liście i inne zanieczyszczenia i te osadniki raz na jakiś czas trzeba przejżeć. Spadek wystarczy niewielki ale jak masz 3% spadek na działce to go wykorzystaj i w najniższym miejscu niedaleko od domu zakop zbiornik. Ze zbiornika musisz zrobić odpływ dalej, inaczej będzie się z niego przelewać woda podczas kolejnych opadów...

A jeszcze co do gliny na działce... Musisz wiedzieć do jakiej głębokości masz tą glinę. Podczas budowania studni chłonnej musisz dokopać się do warstwy przepuszczalnej inaczej woda nie będzie tam wsiąkać i jedyne co możesz zrobic to chyba wykopać sobie staw ;)

--
Pozdrawiam
Rafał Edytowano przez Rafał_P (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Policz sobie jaką masz powierzchnię dachu...
Pozdrawiam
Rafał

Dzięki, pow. dachu to ok. 220m2. Problem w tym że glina sięga 6 m, więc studnia chłonna odpada i czytałem, że w takiej sytuacji poleca się nasypy drenażowe -trochę drogo, ale myślę o tym, tym bardziej, że najprawdopodobniej skorzystam z dodtacji do Oczyszczalni biologicznej, która będzie wymagać tego rozprowadzenia, i tutaj pomysł, żeby ten przykładowy ZBIORNIK ok. 10m3 był jako wspólny bufor dla deszczówki i oczyszczalni -da radę? Wtedy woda do podlewania jest również gdy nie ma deszczu, myślę że z BOŚ byłoby ok. 0.5 m3/d.
Co kolega/koledzy na to?
Link do komentarza
Cytat

Dzięki, pow. dachu to ok. 220m2. Problem w tym że glina sięga 6 m, więc studnia chłonna odpada i czytałem, że w takiej sytuacji poleca się nasypy drenażowe -trochę drogo, ale myślę o tym, tym bardziej, że najprawdopodobniej skorzystam z dodtacji do Oczyszczalni biologicznej, która będzie wymagać tego rozprowadzenia, i tutaj pomysł, żeby ten przykładowy ZBIORNIK ok. 10m3 był jako wspólny bufor dla deszczówki i oczyszczalni -da radę? Wtedy woda do podlewania jest również gdy nie ma deszczu, myślę że z BOŚ byłoby ok. 0.5 m3/d.
Co kolega/koledzy na to?



Zbiornik buforowy do oczyszczalni z tego co ja wiem...jest przed oczyszczaniem ścieków. Tak wiec ścieki z domu wpadają ci do zbiornika i do tego samego zbiornika wpada ci także deszczówka... No i teraz wyobraź sobie że to wszystko ci się przeleje przy okazji jakiegoś oberwania chmury... Nie zapraszaj wtedy gości ;)
Po za tym jak chcesz wykorzystać później taką śmierdzącą wodę do podlewania?
Zbiorniki do oczyszczalni są zwykle kilku komorowe gdzie odbywa się stopniowe oczyszczanie one nie nadają się na nagły przybór wody w postaci nawałnicy i 8m3 na godzinę, twoja cała oczyszczalnia zostanie wypłukana...

Słowem to bardzo słaby pomysł.

Jeżeli masz istotnie 6m gliny to nie masz wyboru (albo zleć studniarzowi wykopanie tak głebokiej studni rozsączającej dla deszczówki bo dla ścieków to możesz skazić warstwę wodonośną z której sąsiedzi pobierają wodę!) niż zastosowanie nasypów bo zarówno z oczyszczalni jak i ze zbiornika na deszczówkę musisz mieć miejsce na odsączenie wody. Możesz zrobić nieco większy nasyp tak aby zarówno deszczówka jak i oczyszczalnia miała miejsce do odsączania... Ewentualnie pozostaje ci staw icon_smile.gif

Pytanie czy naprawdę nie masz gdzieś w okolicy żadnego rowu melioracyjnego czy innego zbieracza aby tam odprowadzić nadmiar wody? Obecnie jest tak że urządzenia melioracyjne są własnością właściciela terenu ale jeżeli chcesz wprowadzić w nich jakiś zmiany to potrzebny jest operat wodno-prawny.
Groźnie brzmi ale jest proste do zrobienia - nie trzeba żadnych uprawnień aby takowy zrobić i przedstawić do regionalnego zakładu melioracji - zwykle przy powiecie.

--
Pozdrawiam
Rafał



Link do komentarza
Nie ma w okolicy żadnych rowów :(
Ale pisząc "bufor" miałem na myśli ZBIORNIK wody oczyszczonej z POŚ i za POŚ, do którego spływałaby też deszczówka i dopiero przelew z tego zbiornika (bufora wody użytkowej) szedł by na drenaż nasypowy -chyba skomplkowałem to sobie, ale skoro dotacja do POŚ, to może dałbym radę to domknąć finansowo, ale co z logiką i technologią? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie ma w okolicy żadnych rowów :(
Ale pisząc "bufor" miałem na myśli ZBIORNIK wody oczyszczonej z POŚ i za POŚ, do którego spływałaby też deszczówka i dopiero przelew z tego zbiornika (bufora wody użytkowej) szedł by na drenaż nasypowy -chyba skomplkowałem to sobie, ale skoro dotacja do POŚ, to może dałbym radę to domknąć finansowo, ale co z logiką i technologią? icon_smile.gif



Teoretycznie woda po oczyszczeniu z przydomowej oczyszczalni nadaje się do podlewania, jednak nadal zawiera dużo azotu który świetnie sprawdza się podczas nawożenia. Jednak nie spodziewaj się że woda deszczowa i woda po oczyszczeniu to to samo. Przede wszystkim podczas eksploatacji oczyszczalni zdarza się że raz ta woda jest czystsza a raz po prostu śmierdzi. Nie wyobrażam sobie aby taką wodę podłączyć do zraszaczy trawnika po którym biegają dzieciaki...o smrodzie już nie wspomnę. Dlatego nie łączyłbym tych dwóch zbiorników. W zasadzie to nie jest ci potrzebny żaden zbiornik za POŚ, możesz od razu rozsączać wodę. Natomiast nadal możesz wykorzystać teren do rozsączania dla deszczówki i wody z oczyszczalni.

--
Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
Cytat

OK, myślałem, że połączenie będzie bardziej efektywne. Czyli nawet z Biologicznej śmierdzi?? icon_eek.gif
A może jakieś dod. środki antyzapachowe do zbiornika ?



Do oczyszczalni/kanalizacji dodajesz co jakiś czas aktywatory bakterii które rozkładają to co tam wlewasz. icon_smile.gif Ich stan nie jest STAŁY ale zmienny w czasie. Czyli raz oczyszczalnia działa lepiej a raz gorzej icon_smile.gif Innymi słowy raz z niej śmierdzi mniej a raz bardziej... Czasem zastosowujesz taki środek, detergent, chemię gosp domowego że wybijesz je w pień...i nagle okaże się że będziesz musiał coś dodać co odnowi tą kulturę bakteryjną...
Rozumiesz wiec że nie warto tej wody łączyć z wodą do podlewania? ;)

--
Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
OK, rozumiem, ale widzę, że ludziskom bujnie wszystko rośnie tam, gdzie rozsączają wodę z ocz. biologicznej.
Myślałem że biologiczna to wyższy poziom i że woda jest już lepszej jakości bez odoru -w końcu po to jest tam recyrkulacja, pompy i generalnie dużo wyższe koszty :( Wynika z tego, że gdy jest drenaż nasypowy to nie warto instalować drogiej ocz. biologicznej, bo ze zwykłej będzie to samo, jedynie dopowietrzy się w drenażu, a biologiczna tego nie wymaga.

Czyli drenaż w nasypie dla BOŚ oraz zbiornik dla deszczówki z przelewem do drenażu nasypie...
Link do komentarza
Cytat

OK, rozumiem, ale widzę, że ludziskom bujnie wszystko rośnie tam, gdzie rozsączają wodę z ocz. biologicznej.
Myślałem że biologiczna to wyższy poziom i że woda jest już lepszej jakości bez odoru -w końcu po to jest tam recyrkulacja, pompy i generalnie dużo wyższe koszty :( Wynika z tego, że gdy jest drenaż nasypowy to nie warto instalować drogiej ocz. biologicznej, bo ze zwykłej będzie to samo, jedynie dopowietrzy się w drenażu, a biologiczna tego nie wymaga.

Czyli drenaż w nasypie dla BOŚ oraz zbiornik dla deszczówki z przelewem do drenażu nasypie...



Nie będzie to samo, źle mnie zrozumiałeś. Mówie cały czas o oczyszczalni biologicznej z reaktorem i raczej myśl o takiej. Jeżeli wszystko jest dobrze zrobione to odoru w zasadzie nie ma na zewnątrz. Natomiast co podkreślam , w cyklu eksploatacji oczyszczalni mogą wydarzyć się różne sytuacje gdzie ta woda będzie jednak śmierdzieć...o czym napisałem wcześniej. Dlatego nie łączyłbym wody z deszczówki z wodą z oczyszczalni - tyle.

--
Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...