Skocz do zawartości

JAKIE OGRZEWANIE WYBRAć


Recommended Posts

Witam!
Mam bardzo trudny orzech do zgryzienia,
Jesteśmy z żoną na etapie wznoszenia ścian parteru,i już zastanawiamy się nad wyborem CO i CWU.

Dom o bryle zwartej z gararzem w bryle domu,dach dwuspadowy poktryty dachówką ceramiczna,w technologji murowanej z betonu komurkowego 240/300/500 klasa 600 plus stropian 12cm jako docieplenie,okna M&S superthermo(szyba 0,6W/m2K, rama 1,2W/m2K) ,dach welna mineralna 30cm.

Na początku było prosto,miałbyć kocioł na eco groszek do CO plus bojler elektryczny z wężownicą do CWU.

ALE!!!

Odzwiedziliśmy ostatnio z żoną ludzi którzy mają identyczny dom jak my,w tej samej technologji z takim samym ociepleniem i doznałem szoku kiedy dowiedziałem sie ile płacą za ogrzewanie tego domu gazem ziemnym,mieszkaja juz 4lata wiec maja przeglad róznych zim.
Roczne zużycie gazu oscyluje w granicach 1600m3(rocznie),na CO i CWU cały rok,łącznie z bierzącym gotowaniem przez cały rok, brak kominka(u nas bedzie ze wzgledów estetycznych i romantycznych)

Tylko!
W mojej okolicy nie ma gazu ziemnego,zastanawiam się nad zbiornikiem na propan wkopanym w ziemie,bo pewnie kiedys ten gaz i do nas zawita biorac pod uwage to ile nowych domow sie tam buduje,a przerobka pieca z propanu na ziemny to nie sa jakies kosmiczne kwoty.
Za takim rozwiazaniem przemawia mi czystosc,wygoda obsługi i oszczednosc miejsca w kotłowni którą mógł bym przeznaczyc na spirzarnie dla żony, ale jak zwykle na przeszkodzie stoja koszty ogrzewania propanem.
W tym wypadku Eco Groszek wypada na plus!

Może ktoś doradzi jakie rozwiązanie było by najlepsze pod wzgledem ekonomicznym i urzytkowym.

Za wszelkie opinie i porady bede wdzięczny!!! icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
witam serdecznie

Na EKO-Groszku niewiele sie oszczedzi biorac pod uwage to ze CWU bedzie zaopatrywana przez bojler elektryczny.
Ze swojej strony proponuje Gazowy kociol PULSACYJNY (jest to rewolucyjne urzadzenie kondensacyjne, ktore jest obecnie najoszczedniejszym kotlem na gaz)
Ten kociol nie potrzebuje przezbrojenia zwiazanego ze zmana gazu wiec w razie podlaczenie w pozneijszym czasie GN nie bedzie zadnych kosztow. Kociol ten bedzie jeszcze lepiej kondensowal na Propanie niz GN.

Zachecam d ozapoznania sie z tym kotlem na www.cieplotech.pl

Odpowiem na wszelkei pytania pod nr tel 506 199 690 lub biuro@cieplotech.pl

pozdrawiam

CIEPŁO-TECH
ul.Rychtalska 10A
50-304 Wrocław
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
A ja radze kominek z plaszczem wodnym
A jako rownorzedne zrodlo ciepla kolektory sloneczne.

Gwizdasz wtedy na ceny gazu (plynny drozszy od ziemnego), oleju, wegla czy innych paliw.

Drewno naturalne i slonce takze.

Jestem na etapie budowy-instalacji takich systemow ogrzewania w 4 domach.
Jeden juz prawie na wykonczeniu - efekty sa nawet dla mnie zadziwiajace - nie podejzewalem ze slonce moze az tak bardzo grzac.


Jeden dom juz stoi od 4 lat pod bydgoscza. Inwestor ma tylko kominek i kolektory sloneczne.
"Ma gdzies" ceny gazu i innych paliw.
Bo ogrzewanie kosztuje go okolo 1000zl rocznie.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A ja radze kominek z plaszczem wodnym
A jako rownorzedne zrodlo ciepla kolektory sloneczne.

Gwizdasz wtedy na ceny gazu (plynny drozszy od ziemnego), oleju, wegla czy innych paliw.

Drewno naturalne i slonce takze.

Jestem na etapie budowy-instalacji takich systemow ogrzewania w 4 domach.
Jeden juz prawie na wykonczeniu - efekty sa nawet dla mnie zadziwiajace - nie podejzewalem ze slonce moze az tak bardzo grzac.
Jeden dom juz stoi od 4 lat pod bydgoscza. Inwestor ma tylko kominek i kolektory sloneczne.
"Ma gdzies" ceny gazu i innych paliw.
Bo ogrzewanie kosztuje go okolo 1000zl rocznie.
Pozdrawiam


witam.mam kilka pytań właśnie będę rozpoczynał budowę mojego domku i głowa mi pęka od myślenia nad ogrzewanie jakie zastosuje.(100metrowy w konstrukcji szkieletowej)
czy kominek z płaszczem wodnym nie zrobi mi z salonu kotłowni(naznosić drzewa i usunąć popiół.)???
czy kolektory słoneczne dadzą rade nagrzać nie tylko wodę ???
polecano mi ogrzewanie elektryczne bo domek mały i ciepły - POMOCY?!?!?!!!!!! icon_confused.gif:
Link do komentarza
Czy kolektory dadza rade?

Wszystko zalezy od ilosci kolektorow oraz od sposobu ogrzewania.
W przypadku ogrzewania niskotemperaturowego (podloga, podloga-sciana), temperatura czynnika to okolo 32-34 *C. Taka temperatura jest zawsze mozliwa do uzyskania z kolektorow slonecznych.

Jednak jako alternatywe, albo dodatkowe zrodlo polecam kominek, na wypadek gdyby zima byla taka jak w tym roku - pochmurna, bez slonca.

Istnieje mozliwosc zainstalowania akumulatora ciepla (pod budynkiem) o pojemnosci cieplnej bedacej w stanie zgromadzic wystarczajaca ilosc ciepla ze slonca (lato) na okres zimowy.

Takie rozwiazanie, powiazane z ogrzewaniem powierzchniowym, w zaleznosci od zapotrzebowania energetycznego domu, moze zapewnic od 80-95% rocznego zapotrzebowania na cieplo.

Woda, w przypadku braku slonca, moze byc podgrzewana kominkiem lub grzalka elektryczna.
Jednoczesnie kominkiem uzupelniamy braki w temperaturze do ogrzewania.


Pozdrawiam.

Ps. Przyklad takiego domu pokazany jest na stronie www.sonergo.com.pl w zakladce "instalacje solarne -> solektory wolnostojace" Pierwszy przyklad od gory
Link do komentarza
Cytat

Czy kolektory dadza rade?

Wszystko zalezy od ilosci kolektorow oraz od sposobu ogrzewania.
W przypadku ogrzewania niskotemperaturowego (podloga, podloga-sciana), temperatura czynnika to okolo 32-34 *C. Taka temperatura jest zawsze mozliwa do uzyskania z kolektorow slonecznych.

Jednak jako alternatywe, albo dodatkowe zrodlo polecam kominek, na wypadek gdyby zima byla taka jak w tym roku - pochmurna, bez slonca.

Istnieje mozliwosc zainstalowania akumulatora ciepla (pod budynkiem) o pojemnosci cieplnej bedacej w stanie zgromadzic wystarczajaca ilosc ciepla ze slonca (lato) na okres zimowy.

Takie rozwiazanie, powiazane z ogrzewaniem powierzchniowym, w zaleznosci od zapotrzebowania energetycznego domu, moze zapewnic od 80-95% rocznego zapotrzebowania na cieplo.

Woda, w przypadku braku slonca, moze byc podgrzewana kominkiem lub grzalka elektryczna.
Jednoczesnie kominkiem uzupelniamy braki w temperaturze do ogrzewania.
Pozdrawiam.

Ps. Przyklad takiego domu pokazany jest na stronie www.sonergo.com.pl w zakladce "instalacje solarne -> solektory wolnostojace" Pierwszy przyklad od gory


Dzięki za pomoc ale najważniejsza rzecz ile będzie kosztowała mnie instalacja solarna wraz z montażem do ogrzania mojego domu
Link do komentarza
To juz zalezy od wielkosci inwestycji - wiadomo.
Jesli dom jest cieply z zapotrzebowaniem okolo 30kWh/m2 w ciagu roku, to instalacja solarna skladac sie bedzie z 6-8 solektorow, zasbnika 1000/220 lub 1500/250 oraz w zaleznosci od opcji akumulatora gruntowego.

6 Solektorow, zasobnik 1000/220 + akumulator gruntowy to koszt okolo 32.000 zl.
8 solektorow, zasobnik 1500/220 + akumulator gruntowy to koszt okolo 42.000 zl.


Koszt akumulatora to okolo 5000zl.


Pozdrawiam
Link do komentarza
To lepiej dać 30-40cm wełny odśrodka w scianie 30-40 cm styropianu w podłodze , 50cm w dachu, za 4000 zł grzeiniki elektryczne, termy tam gdzie karany (ZLIKWIDOWAĆ DRODĄ CYRKULACJĘ CIEPŁA) i karny bezdotykowe. Oczywiście rekuperator. Taki dom zużywa na wszystko (nie tylko ogrzewanie ) 40kWh/m2 rocznie. Wniosek dom będzie tańszy w budowie, ale za to tańszy w eleploatacji, zdrowszy, o wyszym komforcie , brak przeglądów i konserwacji i większa niezawodność.
Link do komentarza
witam korespondencyjnie Pana Tomasza icon_wink.gif
czytam i się pytam, a pompa ciepła, przy tak podanych kosztach onwestycji b- to jest porównywalne z pompą ciepła, a nie ma na c.o czy c.w.u wpływu brak słońca w zimie
może się nie znam...... ale za rok będę miał taką pompę to się praktycznie udzieleę w pomocy
pozdrawiam
Link do komentarza
Dofinansowan nie ma ze strony panstwa.
Jeszcze nie.
Jest natomiast mozliwosc uzyskania kredytu preferencyjnego o oprocentowaniu 1% w skali roku, w BOS.
Srodki na kredyt to srodki z Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej.
Daltego te kredyty sa tak tanie.

W niemczech istnieje cos takiego, ze do kazdego m2 kolektora, ktorego roczny uzysk wynosi 525kWh, panstwo doplaca, albo zwraca w formie umozenia czesci podatku.

W polsce tez to wejdzie, mam nadzieje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

To lepiej dać 30-40cm wełny odśrodka w scianie 30-40 cm styropianu w podłodze , 50cm w dachu, za 4000 zł grzeiniki elektryczne, termy tam gdzie karany (ZLIKWIDOWAĆ DRODĄ CYRKULACJĘ CIEPŁA) i karny bezdotykowe. Oczywiście rekuperator. Taki dom zużywa na wszystko (nie tylko ogrzewanie ) 40kWh/m2 rocznie. Wniosek dom będzie tańszy w budowie, ale za to tańszy w eleploatacji, zdrowszy, o wyszym komforcie , brak przeglądów i konserwacji i większa niezawodność.



Szanowny Panie Brzęczkowski, pisze Pan o domach, które zużywają rocznie 40 kWh/m2. Są to teoretycznie domy dobrze zaizolowane, wyposażone w mechaniczną wentylację z odzyskiem ciepła. Tylko, czy ktoś już taki dom posiada? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny o namiary na szczęśliwych użytkowników. Wiem, że takie domy istnieją, tylko nie wiem gdzie i zanim zdecyduję się na własną inwestycję chciałbym maksymalnie zgłębić temat i zasięgnąć wiedzy u źródła.

Pozdrawiam, Marcin.
Link do komentarza
Nic innego od 17 lat nie robię. Co do adresów... nie mam tykich uprawnień ani pozwolenia. Projejty zresztą nie są moje. Do mnie trafiają ludzie, którzy przywiązują wagę do izolacji, a nie "energooszczędnego" ogrzewania.
Co do kominków ... w domu izolowanym służą wyłącznie urokowi.
Co do izolacji... Czyta Pan zapewne Muratory itp Z Pana tekstów przebija zupełne niezrozumienie co to jest IZOLACJA TERMICZNA. Znakomita większość tych co czytają Muratory czy korzysta z porad np BDB, lub kupuje "projekty gotowe" itp uważa że izolacja domu to ściana ! A wentylacja to kratka. Otóż izolacja termiczna to termos. Dlatego w fizyce nie są skuteczne : "częściowa izolacja" "ocieplanie ściany od zewnątrz" "średnia grubość izolacji'
Co do wentylacji... Dr Jerzy Sowa (PW)na sympozjum "Problemy Jakości Powietrza Wewnetrznego w Polsce"
powiedział - Nie ma obecnie problemu wentylacji grawitacyjnej, bo taka wentylacja nie istnieje.
O d siebie dodam: Najawżniejsza w domu jest wentylacja (zdrowie komfort wypoczynek) dwa izolacja (zdrowie opłaty)
Są to dwa elementy na kóre nie zwracamy uwagi i którch nie ma w wiekszości projeków. Podobnie jak danych "ile dom pali"
Link do komentarza
To i ja coś podpowiem, jest na śląsku pewien producent świetnych piecy na miał węglowy, są to piece z podajnikiem tłokowym. Ja u siebie planowałem kominek z płaszczem wodnym współpracujacy z kotłem gazowym. Ale wybrałem miałówkę , jest luxio icon_smile.gif kotłownia w glazurce i białe ścany . Wiem że trudno uwieżyć ale nikogo nie zmuszam. I teraz najciekawsze dom 290m2 piec pracuje cały rok , grzeje wodę i spala 5 ton miału rocznie 5x300zł=1500zł.

Można podejżeć na www.spyra.pl
Link do komentarza
Zależałoby mi na uzyskaniu informacji o możliwie jak najlepszych systemach ogrzewania - temat widze że dotyczy głównie ogrzewania gazowego nie wiem więc czy dobrze piszę.
Interesowałyby mnie systemy kotłowni -węglowych i olejowych.
Jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań ?
Link do komentarza
Mikha icon_biggrin.gif Jesteś ze śląska więc w czym dylemat? Olej opałowy troszkę wygodniejszy, ale koszmarnie drogi . Niewiem jaki metraż masz do ogrzania ale olejem to pójdzie w tysiące złotych. A węgla u was pod dostatkiem icon_mrgreen.gif A nowoczesna kotłownia z piecem miałowym czystością nie ustępuje gazowi czy olejowi. A cyfra w skali roku za ogrzewanie i wodę ciepłą to 10% tego co wydasz na olej. Ale jeśli masz kasiorę to wybór każdy dobry icon_wink.gif
Link do komentarza
witam
Dom który pan buduje powinien mieć, z przedstawionego opisu, wspolczynnik przenikania cieplnego "k" na poziomie 0,3, a to nie jest rewelacyjny wynik. Wszyscy producenci styropianów i wełny mineralnej mają tabele przeliczeniowe dla jakiej przegrody jaka grubość ocieplenia pozwoli uzyskać odpowiednie "k" tj 0,23. Albo audyt energetyczny a to kosztuje. OGRZEWANIE proponuję elektryczne z 2 taryfą, z rekuperatorem i nawiewami. Mniej pracochłonne i mniej awaryjne. Ocieplenie ścian zdecydowanie z 15 wełny mineralnej, w systemie lekkim mokrym. Wełna lepiej współpracuje z bloczkami, przenikalność dyfuzyjna pary wodnej przy rekuperatorze jest znacznie mniejsza a ściany oddychają, w odróżnieniu od styropianu. C.W.U. BOJLER elektryczny dobrany wielkością do potrzeb zużycia przy każdej łazience bez cyrkulacji, zasilany tylko z 2 taryfy. rury w ścianach izolowane pianką. pozdr.piotrekk
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

witam
Dom który pan buduje powinien mieć, z przedstawionego opisu, wspolczynnik przenikania cieplnego "k" na poziomie 0,3, a to nie jest rewelacyjny wynik. Wszyscy producenci styropianów i wełny mineralnej mają tabele przeliczeniowe dla jakiej przegrody jaka grubość ocieplenia pozwoli uzyskać odpowiednie "k" tj 0,23. Albo audyt energetyczny a to kosztuje. OGRZEWANIE proponuję elektryczne z 2 taryfą, z rekuperatorem i nawiewami. Mniej pracochłonne i mniej awaryjne. Ocieplenie ścian zdecydowanie z 15 wełny mineralnej, w systemie lekkim mokrym. Wełna lepiej współpracuje z bloczkami, przenikalność dyfuzyjna pary wodnej przy rekuperatorze jest znacznie mniejsza a ściany oddychają, w odróżnieniu od styropianu. C.W.U. BOJLER elektryczny dobrany wielkością do potrzeb zużycia przy każdej łazience bez cyrkulacji, zasilany tylko z 2 taryfy. rury w ścianach izolowane pianką. pozdr.piotrekk



I nalezy dodac, ze ogrzewanie elektrycznie takiego domu bedzie kosztowalo okolo 2000zl na sezon.
troche duzo.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mikha icon_biggrin.gif Jesteś ze śląska więc w czym dylemat? Olej opałowy troszkę wygodniejszy, ale koszmarnie drogi . Niewiem jaki metraż masz do ogrzania ale olejem to pójdzie w tysiące złotych. A węgla u was pod dostatkiem icon_mrgreen.gif A nowoczesna kotłownia z piecem miałowym czystością nie ustępuje gazowi czy olejowi. A cyfra w skali roku za ogrzewanie i wodę ciepłą to 10% tego co wydasz na olej. Ale jeśli masz kasiorę to wybór każdy dobry icon_wink.gif


Jestem nowy ale od jakiegoś czasu ( rok albo więcej ) czytam wasze posty na temat ogrzewania domów. Pan T. Brzęczkowski zaleca izolację bo ją zakłada ze swoją firmą i tym samym ją promuje co dla mnie jest trochę nie do przyjęcia a nawet podpiera się artykułami z czasopism które są jego autorstwa tylko powinien napisać z jaką data były one drukowane i czy było ich więcej czy tylko jeden. Inni proponują piecyki gazowe olejowe bo też je zakładają, natomiast tacy zwykli ludzie poszukują rozwiązań odpowiednich do swojej kieszeni. Przeglądałem wasze forum poszukując też rozwiązania dla siebie a wybrałem coś całkiem innego niż tu proponowane. Wybrałem to :http://www.yox-pol.wroclaw.pl/ w połączeniu z solarami (rury próżniowe 24szt i chyba jeszcze dodam parę) + bufor 1000 litrowy z wewnętrznym 150 litrowym + kominek z płaszczem. Mam stary poniemiecki dom z lat 30 230m z czego jest 120 ogrzewania podłogowego. Mieszkam już 3 miesiące i cały czas patrzę na licznik. Wcześniej miałem mieszkanie 80m i ogrzewanie piecem gazowym dwu funkcyjnym i do tego cała elektryczność to teraz rachunki mam mniejsze niż rok temu w tym samym czasie, a tu cały dom. Mam zamiar jeszcze w planie rekuperator ale to może w następnym roku.
Trochę długi wywód ale tylko po to aby się nie wdawać w dyskusję że to czy tamto jest lepsze czy gorsze, po prostu ja wybrałem to i jestem zadowolony a wywody ze 30 czy 40kWh/m2 to są tylko liczby a życie robi swoje.
Link do komentarza
Cytat

Jestem nowy ale od jakiegoś czasu ( rok albo więcej ) czytam wasze posty na temat ogrzewania domów. Pan T. Brzęczkowski zaleca izolację bo ją zakłada ze swoją firmą i tym samym ją promuje co dla mnie jest trochę nie do przyjęcia a nawet podpiera się artykułami z czasopism które są jego autorstwa tylko powinien napisać z jaką data były one drukowane i czy było ich więcej czy tylko jeden. Inni proponują piecyki gazowe olejowe bo też je zakładają, natomiast tacy zwykli ludzie poszukują rozwiązań odpowiednich do swojej kieszeni. Przeglądałem wasze forum poszukując też rozwiązania dla siebie a wybrałem coś całkiem innego niż tu proponowane. Wybrałem to :http://www.yox-pol.wroclaw.pl/ w połączeniu z solarami (rury próżniowe 24szt i chyba jeszcze dodam parę) + bufor 1000 litrowy z wewnętrznym 150 litrowym + kominek z płaszczem. Mam stary poniemiecki dom z lat 30 230m z czego jest 120 ogrzewania podłogowego. Mieszkam już 3 miesiące i cały czas patrzę na licznik. Wcześniej miałem mieszkanie 80m i ogrzewanie piecem gazowym dwu funkcyjnym i do tego cała elektryczność to teraz rachunki mam mniejsze niż rok temu w tym samym czasie, a tu cały dom. Mam zamiar jeszcze w planie rekuperator ale to może w następnym roku.
Trochę długi wywód ale tylko po to aby się nie wdawać w dyskusję że to czy tamto jest lepsze czy gorsze, po prostu ja wybrałem to i jestem zadowolony a wywody ze 30 czy 40kWh/m2 to są tylko liczby a życie robi swoje.


Dlaczego Pan kłamie? Nie sprzedaję i nie zakładam izolacji! Zawsze pisałem, że w domach zużywających powyżej 200kWh /m2 rocznie najtaniej jest się ogrzewać węglem, 100-200 kWh/m2 gazem a w domach energooszczędnych prądem. Czyli nic dziwnego , że jest Pan zadowolony (choć przyznaję, że nie często spotykam ludzi, którzy nie chcieliby mniej płacić za ogrzewanie!) . Kolejna kwestia to "kieszeń" Przeniesienie kosztów budowy domu z ogrzewania na izolację pozwala zaoszczędzić! A nie inwestować!
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego Pan kłamie? Nie sprzedaję i nie zakładam izolacji! Zawsze pisałem, że w domach zużywających powyżej 200kWh /m2 rocznie najtaniej jest się ogrzewać węglem, 100-200 kWh/m2 gazem a w domach energooszczędnych prądem. Czyli nic dziwnego , że jest Pan zadowolony (choć przyznaję, że nie często spotykam ludzi, którzy nie chcieliby mniej płacić za ogrzewanie!) . Kolejna kwestia to "kieszeń" Przeniesienie kosztów budowy domu z ogrzewania na izolację pozwala zaoszczędzić! A nie inwestować!


T. Brzęczkowski :Izoluję domy zawsze od środka i nie stosuję izolacji gorszej jak 0.1W/m2xK więc i taka cegła jest już dość przestarzała.(Napisane: Jun 18 2007, 11:39) To pan napisał i czy ja się pomyliłem czy pan? i tak jak wcześniej pisałem "Trochę długi wywód ale tylko po to aby się nie wdawać w dyskusję że to czy tamto jest lepsze czy gorsze, po prostu ja wybrałem to i jestem zadowolony a wywody ze 30 czy 40kWh/m2 to są tylko liczby a życie robi swoje" a to że ktoś kłamie to w pana ustach dość częste nie tylko tutaj i nawet się nie spodziewam przeprosin. Był to mój drugi post tutaj i ostatni ponieważ nie chcę tutaj polemizować z panem (czytałem bardzo wiele pańskich wypowiedzi )
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jesli dom jest cieply z zapotrzebowaniem okolo 30kWh/m2 w ciagu roku, to instalacja solarna skladac sie bedzie z 6-8 solektorow, zasbnika 1000/220 lub 1500/250 oraz w zaleznosci od opcji akumulatora gruntowego.

6 Solektorow, zasobnik 1000/220 + akumulator gruntowy to koszt okolo 32.000 zl.
8 solektorow, zasobnik 1500/220 + akumulator gruntowy to koszt okolo 42.000 zl.


Koszt akumulatora to okolo 5000zl.

Jesli w domu zainstalowane jest w wiekszosci ogrzewanie podlogowe, systemy solarne spelniaja swoja funkcje w 60-80%.
Jesli dodatkowo zainstalowany jest akumulator - 100% na ogrzewanie.

Wode w okresach zimowych trzeba juz dogrzac pradem.


Koszty zwracaja sie do 10lat, w zaleznosci od tego czym sie ogrzewalo do tej pory.

Olej wiadomo jest najdrozszy - zwroci sie po okolo 3 latach (przy obecnych cenach)
Prad najtanszy - zwroci sie po okolo 8-9 lat.

A stare opony lub smieci darmowe - wiec instalacja nie zwroci sie wcale.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Gdzie można poczytać na temat takiego akumulatora?


Jeżeli dom jest tak zaizolowany, że zużycie roczne wynosi 30kWh/m2 to skrajną głupotą jest montowanie solarów itp
Dla przykładu na 170 m2 dom ogrzewanie super nowoczesne niecentrane to 5000-6000 zł Materiał + robocizna! WU 12 000 zł
Teraz roczne rachunki
170 m2 x 30 kWh x 0.4 zł = 2040 zł za rok - Jeżeli nasze rachunki roczne za energię elektryczną ( a w domu mamy tylko prąd bez kominka) wynoszą 2000 zł to jakie solary i akumulatory jest sens montwać przy takiej izolacji???
Link do komentarza
Cytat

Akumulator nie jest nigdzie opisany.
Zadna inna firma nie montuje takich rzeczy, gdyz nie wierza i nie wiedza ze mozna ogrzewac dom sloncem.

Na stronie www.sonergo.com.pl jest opisana instalacja z akumulatorem.


Ale jeżeli płacę rocznie z prąd (wszystko na prąd) 2000 zł a instalacja jest 35000 droższa, to przy kredycie na dom (6%)
Całą energię ma za darmo !!! A gdyby kredyt podnieśli do 8% to nawet zarabiam.
Link do komentarza
Cytat

Ale jeżeli płacę rocznie z prąd (wszystko na prąd) 2000 zł a instalacja jest 35000 droższa, to przy kredycie na dom (6%)
Całą energię ma za darmo !!! A gdyby kredyt podnieśli do 8% to nawet zarabiam.


Panie Brzęczkowski nie chciałem od pana odpowiedzi po tym jak nazwał mnie pan kłamcą s sam pan kłamie pisząc raz : Izoluję domy zawsze od środka i nie stosuję izolacji gorszej jak 0.1W/m2xK więc i taka cegła jest już dość przestarzała.(Napisane: Jun 18 2007, 11:39) a potem do mnie tymi słowami : Dlaczego Pan kłamie? Nie sprzedaję i nie zakładam izolacji![size="7"][/size] .
Ale po co ja to piszę przecież ludzie mają oczy i umieją czytać i szukając czegoś dla siebie zawsze trafiają na "T. Brzęczkowski" . Ludzie pytają o ogrzewanie a ten o izolacjach, ludzie o dachach a ten znowu swoje itp itd.
Ale wychodzi na to że ten pan ma na wszystkie tematy tylko izolację a inne tematy do tego pana nie dochodzą przez tą izolację. Ale tak to jest jak za wszelką cenę chce sie złapać zlecenie na wykonanie pisz pan tej izolacji. Tylko dlaczego tak się wystawiać na pośmiewisko. Raz już napisałem że "nie chcę tutaj polemizować z panem" i miała to być moja ostatnia tutaj wypowiedź lecz jak mnie zainteresowała dalsza wypowiedź i zadałem następne pytanie to pan znowu tu jest i jakby nigdy nic odpowiada człowiekowi którego nazwał pan kłamcą. Bez przeprosin bez wyjaśnień że to pan jest kłamcą a może tylko pan się pomylił pisząc tamte wcześniejsze wypowiedzi? Dlatego tak na zakończenie niech pan przyjmie do wiadomości że jak będę poszukiwał izolacji to być może (???) zadam kiedyś panu pytanie ale na inne moje pytania proszę nie odpowiadać. I tym akcentem chcę to zakończyć.
Link do komentarza
Cytat

Panie Brzęczkowski nie chciałem od pana odpowiedzi po tym jak nazwał mnie pan kłamcą s sam pan kłamie pisząc raz : Izoluję domy zawsze od środka i nie stosuję izolacji gorszej jak 0.1W/m2xK więc i taka cegła jest już dość przestarzała.(Napisane: Jun 18 2007, 11:39) a potem do mnie tymi słowami : Dlaczego Pan kłamie? Nie sprzedaję i nie zakładam izolacji![size="7"][/size] .
Ale po co ja to piszę przecież ludzie mają oczy i umieją czytać i szukając czegoś dla siebie zawsze trafiają na "T. Brzęczkowski" . Ludzie pytają o ogrzewanie a ten o izolacjach, ludzie o dachach a ten znowu swoje itp itd.
Ale wychodzi na to że ten pan ma na wszystkie tematy tylko izolację a inne tematy do tego pana nie dochodzą przez tą izolację. Ale tak to jest jak za wszelką cenę chce sie złapać zlecenie na wykonanie pisz pan tej izolacji. Tylko dlaczego tak się wystawiać na pośmiewisko. Raz już napisałem że "nie chcę tutaj polemizować z panem" i miała to być moja ostatnia tutaj wypowiedź lecz jak mnie zainteresowała dalsza wypowiedź i zadałem następne pytanie to pan znowu tu jest i jakby nigdy nic odpowiada człowiekowi którego nazwał pan kłamcą. Bez przeprosin bez wyjaśnień że to pan jest kłamcą a może tylko pan się pomylił pisząc tamte wcześniejsze wypowiedzi? Dlatego tak na zakończenie niech pan przyjmie do wiadomości że jak będę poszukiwał izolacji to być może (???) zadam kiedyś panu pytanie ale na inne moje pytania proszę nie odpowiadać. I tym akcentem chcę to zakończyć.


Może dlatego nie odpowiedziałem Panu. A zadałem pytanie Panu IK o sensowność proponowanych przez IK rozwiązań przy domu izolowanym tak, że zużywa 30kWh/m2 rocznie? Czy to takie trudne w zrozumieniu. Po co kłamać?
Link do komentarza
Cytat

Mogę też Pana zapewnić, że nie da się odzielić tematu izolacji od ogrzewania. Piszę o tym np w Budujemy Dom z 1999 roku (nie zachowało się w necie), ale jest w MI 11/99

www.instalator.pl/archi/mi11(15)/46.html
www.instalator.pl/archi/mi11(15)/47.html


Gdzieś widziałem ten artykuł ale niech pan mnie poprawi jeżeli się mylę : to jest pana artykuł
Poszukałem i znalazłem teraz jestem pewny że ta pana artykuł, ładnie to tak powoływać się na to co spłodziło się osiem lat temu? Ale z okazji jubileuszu wydania pańskiego dzieła "WSZYSTKIEGO NAJ......"
Link do komentarza
Panowie! Zamiast szukać prawdy absolutnej poraddźcie zagubionemu. Kolektory są dla mnie za drogie, nie chcę przepłacać za prąd,fachowiec mi mówi, że wełny to on nie poleca tylko styropian do ocieplania i że to zmniejszy koszty. to chyba muszę sobie od kominka poprowadzić rury i ogrzewać w ten sposób?
Link do komentarza
A ja mam pytanie do pana T Brzęczkowskiego.
Nie wnikam w to czym Pan się zajmuję a jedynie chciałbym pana opinii może nawet stronniczej. Chcę wiele z nich zebrać do tak zwanej kupy i podjąć decyzję. Na wiosnę ruszam z budową domu w technologii THERMOMURU. Pomimo niepochlebnych opinii, ja byłem w takim domu i dokładnie go obejrzałem i .... decyzja nieodwołalna. System TH 400 0,125 W/(m2K) dla ściany o grubości 40 cm. Bez mostków i przy dobrych oknach dom będzie bardzo oszczędny. Ponieważ muszę zastosować (zalecane przy tej grubości ścian) rekuperator, pozbywam się z projektu kominów wentylacyjnych, amortyzuje mi to wydatki na system wentylacji wymuszonej (w moim przypadku około 8000 - 10 000 zł) Pomyślałem że skoro już takowy będę miał, to może dobrze by było dokupić piec nadmuchowy i tym samym nie wieszać " kalafiorów " na ścianach.
Co myśli pan o takim rozwiązaniu? Czy będzie to dla mnie optymalne rozwiązanie, czy może proponuje pan coś innego?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...