Skocz do zawartości

SIMPLA - najnowszy model dachówki ceramicznej marki CREATON


Recommended Posts

Dachówka SIMPLA Creaton przyjechała do mnie krzywa - około 75% nie nadawała się (ze wstępnych oględzin) krzywa, mikropęknięcia, jedynie plus dla przedstawiciela Creatona, że przyznał, że takiej dachówki nie chciał by mieć na dachu
Link do komentarza
Cytat

Prosimy o więcej informacji. Najlepiej zdjęcia z inwestycji. Postaramy się pomóc.



Proszę wyrywkowe zdjęcia (album):

https://photos.google.com/share/AF1QipPtlcb...1ZMSFViekVWbGhB

+ załączam do postu

Zdecydowanie odradzam wszystkim tę dachówkę (Creaton Simpla), szkoda czasu pieniędzy i nerwów. Creaton nie poczuwa się do pokrycia całych kosztów - oferuje część (1/5 dachu została przygotowana - wszystko do zerwania)
Osobiście nigdy więcej nic w Creatonie nie kupię, nie wyszedł im eksperyment w Polsce z wylansowaniem nowej "Idealnie prostej dachówki"

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Podzielam zdanie poprzednika. Niestety u mnie dachówka również krzywa! Creaton Simpla to jakaś porażka a nie "najwyższa jakość". Zobaczymy jak przebiegnie reklamacja.



Reklamację Ci od razu uwzględnią (bo wiedzą, że wtopili - choć będą Ci wmawiać, że to pierwsza reklamacja ;p),
Będą chcieli zapłacić ekipie za "segregację" - byle byś tylko zdecydowała się założyć tę dachówkę (bo później wiadomo może jakoś się do tego przyzwyczaisz albo nie będzie Ci się chciało nic zmieniać bo to koszty etc - w każdym razie będą dążyli do tego, żebyś ja za wszelką cenę na dachu miała....) Najlepiej bądź na reklamacji. Rób jak najwięcej zdjęć dachówki, dokumentuj wszystko, wszystko żądaj na papierze a nie na słowo.

Powiem tak - im dalej w las tym więcej drzew... dalej idziesz - pakujesz się w większe koszta...
Poczytaj na innych forach - ktoś zdecydował się na "przebieranie" Creaton Simpla i po ułożeniu na dachu 6 metrów dekarze powiedzieli, że dalej nie będą robić bo nie ma sensu (wcale się nie dziwię).

Później będziesz miała pretensje do dekarzy że coś jest nie tak, albo oni do Ciebie, bo robotę będą wykonywali 3x dłużej niż normalnie, a kto im za to zapłaci?

Ja postawiłem jasne warunki, 3 dni na wymianę wszystkiego na towar 1 gatunku. Przedstawiciel na to, że to jest towar 1 gat, to gdzie w takim razie jakaś etykieta na palecie? icon_smile.gif pewnie też jej u siebie nie zauważyłaś .
W każdym razie ja się z tą firmą nie dogadałem - wszystko oddałem.
Oddadzą Ci za "przełatowanie" pod inną dachówkę (uwaga Ty jako inwestor nie jesteś stroną!!!) - ale nie liczą tu zmarnowanego materiału - membrana, łaty, etc - to już Twój problem (w sumie racja, trzeba było się lepiej zastanowić przed wyborem Creatona Simpla)

Zrobisz jak uważasz... Edytowano przez Dominik D (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zdecydownie odradzam. U mnie również cała partia jest krzywa, wygląda jak banan, po ułożeniu na dachu przypomina chińską pagodę! Cala partia produkcji jest z tą wadą. Na chwile obecną nie mają dobrego produktu - poprawiają proces produkcji.
Złożyłam reklamację i czekam na jej rozpatrzenie. Szkoda tylko czasu mojego, ekipy, nerwów!! Mam również zdjęcia - były zamieszczone na FB Creatona - ale już zostały usunięte - są na forum muratora.
Koniecznie trzeba to nagłośnić!!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam, właśnie zamontowano nam na dachu cudowną dachówkę Creaton Simpla czarny mat.
Jak to zobaczyłam to myślałam że padnę.... pofalowana gorzej niż karpatka, nie ma ani jednego prostego kawałka, może 20% z całości. W najbliższych dniach ma pojawić się przedstawiciel, proszę doradźcie co robić?
Czy prosić o zwrot całości czy godzić się na jakąś ugodę, boję się że kolejna dostawa też może być bublem:/ a na dodatek zima za pasem....
Link do komentarza
W sumie to chcieliśmy z mężem zamówić już początkiem października dachówkę ale nie było ich na stanie, poźniej dostalliśmy informacje że będą końcem października, dostarczono ją początkiem listopada z informacją że od listopada dachówka idzie w górę :/ ale ok, nie kwestionowaliśmy tego, zależało nam aby skończyć dom. Fachowcy założyli dachówkę no i masakra jak to zobaczyliśmy (dom w innej miejscowości, mąż w pracy poza Polską ja również w pracy więc dotarliśmy na efekt końcowy, niestety....) Po pierwszych naszych telefonach że z dachówką jest coś ewidentnie nie tak, otrzymaliśmy przeprosiny i informację że właśnie teraz coś im maszyna "szwankuje" i stąd ten bubel - w sumie nie do końca my tylko nasza firma, która się tym zajmuje, my jesteśmy inwestorami i gdy wczesniej kontaktowaliśmy się z nimi (w innych sprawach) twierdzili że niepotrzebnie zawracamy sobie głowę, wszystko zostanie załątwione z firmą budującą a my mamy spokojnie siedziec i podziwiac efekty.

Poniżej nasz dach jako dowód:/ płakać się chce..... ale co nam zostało, czekamy na przedstawiciela:/

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

W sumie to chcieliśmy z mężem zamówić już początkiem października dachówkę ale nie było ich na stanie, poźniej dostalliśmy informacje że będą końcem października, dostarczono ją początkiem listopada z informacją że od listopada dachówka idzie w górę :/ ale ok, nie kwestionowaliśmy tego, zależało nam aby skończyć dom. Fachowcy założyli dachówkę no i masakra jak to zobaczyliśmy (dom w innej miejscowości, mąż w pracy poza Polską ja również w pracy więc dotarliśmy na efekt końcowy, niestety....) Po pierwszych naszych telefonach że z dachówką jest coś ewidentnie nie tak, otrzymaliśmy przeprosiny i informację że właśnie teraz coś im maszyna "szwankuje" i stąd ten bubel - w sumie nie do końca my tylko nasza firma, która się tym zajmuje, my jesteśmy inwestorami i gdy wczesniej kontaktowaliśmy się z nimi (w innych sprawach) twierdzili że niepotrzebnie zawracamy sobie głowę, wszystko zostanie załątwione z firmą budującą a my mamy spokojnie siedziec i podziwiac efekty.

Poniżej nasz dach jako dowód:/ płakać się chce..... ale co nam zostało, czekamy na przedstawiciela:/



Dachówka płaska zawsze będzie mniej lub bardziej krzywa. No ale ta to dramat. Wynika to z procesu produkcyjnego - dachówki wypalane są na stojąco i podczas wypału się krzywią. W zależności od masy ceramicznej jedne mniej drugie bardziej.

Tak szczerze to nie rozumiem tego owczego pędu na dachówkę płaską. Wszyscy teraz kupują dachówki płaskie w kolorze szarym jak kiedyś robena kasztanową - tak z połowa chyba budujących. Ludzie mają nadzieję, że to jest coś luksusowego, innego, że ich dach będzie wyjątkowy. Że to recepta na pokazanie się. A tak naprawdę za 3 lata to będzie tak powszechne i opatrzone jak jeansy dekatyzowane za komuny, każdy Nowak i Kowalski będą to mieli na dachu ...

Mi osobiście podobają się zupełnie inne klimaty. Mnich-mniszka, dachówki włoskie i francuskie. W kolorach antycznych lub np. w kolorze szarym. Ta klasyczna fala na dachu wygląda naprawdę stylowo, niby nic a jednak w całości zupełnie inny efekt. To są naprawdę wyjątkowe dachy. Fakt, że takie dachy wybierają bogaci i piękni .. adwokaci i lekarze głównie ale jak się orientowaneł dachówka nie jest kosmicznie droga. Widziałem kilka takich dachów na żywo - bajeczne. Z wrażenia dech zapiera. Wyguglujcie sobie cottopossagno albo imerys - zupełnie inna bajka. Imerys jest nieco przydrogi ...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 lata temu...

Creaton Simpla to dobra dachówka. Sam jako dekarz układam ją często na dachach. Zdarzają się czasem pojedyncze bardziej krzywe dachówki, natomiast problem przeważnie tkwi niestety w wykonawcy i niestarannym ułożeniu. I niesłusznie negatywna fama idzie w świat, bo jak ktoś niezadowolony to napisze komentarz na conajmniej 5-u forach A jak zadowolony to się cieszy i tyle. Nie pomaga fakt, że Simpla miala problemy, które już dawno temu zostały zażegnane. Polecam, jak ktoś nie wierzy to podsyłam przykładowe zdjęcia simpli, które inaczej sprawę stawiają. Trzeba wiedzieć że ułożenie płaskiej dachówki wymaga większej uwagi i doświadczenia. A jak się bierze do ułożenia murarzy, bo taniej , to się nie ma co dziwić że klawiszuje.

IMG_20190617_133029.thumb.jpg.3793661b4c50f8fa140ccfaa396e321d.jpg

IMG_20190723_091806.jpg

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...