Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dietrich MCR3 24T

Recommended Posts

Witam,

Czy posiada ktoś MCR3 24T? Jak się sprawuje?
Mój MCR3 24T został uruchomiony w tym tygodniu. Proszę o pomoc w kilku sprawach:
1. Jak mogę "dostać" się do wszystkich jego ustawień typu krzywa grzania, odczyt różnych kodów usterek lub zmiany parametrów? Czy muszę podpinać się z laptopem do niego czy to wszystko mogę zrobić za pomocą regulatora isense?
2. Czy przycisk "kominiarz" na kotle powinien się świecić cały czas, czy powinien migać czy może w ogóle nie powinien się świecić przy właściwej pracy kotła?

Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Cytat

Witam,

Czy posiada ktoś MCR3 24T? Jak się sprawuje?
Mój MCR3 24T został uruchomiony w tym tygodniu. Proszę o pomoc w kilku sprawach:
1. Jak mogę "dostać" się do wszystkich jego ustawień typu krzywa grzania, odczyt różnych kodów usterek lub zmiany parametrów? Czy muszę podpinać się z laptopem do niego czy to wszystko mogę zrobić za pomocą regulatora isense?
2. Czy przycisk "kominiarz" na kotle powinien się świecić cały czas, czy powinien migać czy może w ogóle nie powinien się świecić przy właściwej pracy kotła?

Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Witam -

ad.1 Za pomocą regulatora iSense może Pan przejść do menu ustawień wszelkich parametrów kotła, w tym krzywej grzania, Kod usterki, jeśli takowa wystąpi, zostanie wyświetlony na ekranie iSense i zasygnalizowany zostanie również sekwencją mrugnięć diody kominiarz na konsoli kotła
ad.2 Dioda przycisku kominiarz świeci się na zielono cały czas podczas postoju kotła. Podczas pracy w trybie co mruga pojedynczo co kilka sekund, jeśli kocioł pracuje w trybie cwu można obserwować podwójne mrugnięcia.

Wszelkie opisy związane z funkcjonalnością regulatora iSense oraz konsoli kotła znajdzie Pan w stosownych instrukcjach, które firma De Dietrich dostarcza wraz z produktem.

Pozdrawiam PMDD
Witaj - ogrzewanie podłogowe powinno być odpowietrzone na etapie jego napełniania. Robi się to przy pomocy agregatu pompowego identycznego jak do napełniania instalacji solarnych. Napełnia się pojedyncze pętle i wtedy jest 100% pewność, że powietrze zostało usunięte. W przeciwnym razie czeka Cię kilkutygodniowa udręka. Ważne jest aby na belkach dolnej i górnej rozdzielaczy ogrzewania podłogowego były zamontowane dobrej jakości automaty odpowietrzające - zdarza się, że zamontowane są ręczne odpowietrzniki (wtedy musisz je wymienić na automaty). Jeżeli instalacja jest nowa sugeruję również użycie również chemii specjalistycznej F1 firmy Fernox lub X100 firmy Sentinel. Chemia ochroni instalację przed wytrąceniem kamienia kotłowego, ustabilizuje parametr PH oraz nie dopuści do tworzenia się flory i innych świństw w instalacji. Powodzenia - PMDD.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• dziękuje bardzo  a tu lista :  1 TYNKI GIPSOWE, TYNKI TRADYCYJNE CEM-WAP, GRUNTOWANIE, - Zakres obejmuje: - zabezpieczenie-oklejenie okien i drzwi przed wykonaniem prac - gruntowanie ścian pod tynki - osadzenie narożników podtynkowych - obróbka szpalet okiennych - wykonanie tynków cementowo- wapiennych w pomieszczeniach "mokrych" i garażu - wykonanie tynków gipsowych - wszelkie potrzebne narzędzia, maszyny, rusztowania - materiały potrzebne do wykonania prac    2 WYLEWKI CEMENTOWE, IZOLACJE POZIOME - Zakres obejmuje: - wykonanie izolacji poziomych - rozłożenie styropianu podłogowego - przygotowanie pod instalacje - wykonanie wylewek cementowych - posadzka parteru i piętra - wykonanie wylewek cementowych w pomieszczeniach "mokrych" i garażu - wszelkie potrzebne narzędzia, maszyny, rusztowania - materiały potrzebne do wykonania prac    3 OCIEPLENIE DACHU i ZABUDOWA PODDASZA, SUFITY PODWIESZANE - Zakres obejmuje: - wykonanie docieplenia poddasza - izolacja wełną mineralną lub pianką poliuretanową - wykonanie paroizolacji poddasza - wykonanie zabudowy poddasza- skosów płytami GK - wykonanie sufitów podwieszanych na parterze i piętrze - wykonanie dodatkowych elementów do sufitów podwieszanych - zabudowy - szpachlowanie płyt GK - szlifowanie maszynowe - materiały potrzebne do wykonania prac - wszelkie potrzebne narzędzia, maszyny, rusztowania    5 WYKONANIE INSTALACJI WOD.KAN, C.O. i ELEKTRYCZNEJ - Zakres obejmuje: - instalacja wod.kan - instalacja C.O. - ogrzewanie podłogowe parter i grzejniki piętro wraz z kotłem - instalacja elektryczna - materiały potrzebne do wykonania prac CE
    • Czesc chlopaki, mam taki pokoj w bloku na drugim pietrze z taka podloga z desek , oczywiscie nie wiem co znajduje sie pod tymi deskami, chcialabym polozyc w tym pomieszczeniu plytki ale nie wiem co mam zrobic z ta podloga , czy trzeba wylac wylewke? Kto mi poradzi co zrobic? Z gory dziekuje za wasze porady
    • Wpadnie tu @joks - on jest działającym fachowcem i najlepiej oceni tę wycenę...
    • Moge wklejic co jest w  tej cenie , czyli koniec konców nie jest tak dużo ?   To stan developerski , pewnie pod klucz to kolejne 150?
    • To faktycznie dużo tych pieniędzy - tak na kupce - ale to TYLKO 1200 PLN za metr domu... plus 1,5 do 2 tysięcy za niezłe materiały na metr domu i wyjdzie tak, jak wychodzi koszt wykończenia...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...