Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mikic

Dietrich MCR3 24T

Recommended Posts

Witam,

Czy posiada ktoś MCR3 24T? Jak się sprawuje?
Mój MCR3 24T został uruchomiony w tym tygodniu. Proszę o pomoc w kilku sprawach:
1. Jak mogę "dostać" się do wszystkich jego ustawień typu krzywa grzania, odczyt różnych kodów usterek lub zmiany parametrów? Czy muszę podpinać się z laptopem do niego czy to wszystko mogę zrobić za pomocą regulatora isense?
2. Czy przycisk "kominiarz" na kotle powinien się świecić cały czas, czy powinien migać czy może w ogóle nie powinien się świecić przy właściwej pracy kotła?

Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Cytat

Witam,

Czy posiada ktoś MCR3 24T? Jak się sprawuje?
Mój MCR3 24T został uruchomiony w tym tygodniu. Proszę o pomoc w kilku sprawach:
1. Jak mogę "dostać" się do wszystkich jego ustawień typu krzywa grzania, odczyt różnych kodów usterek lub zmiany parametrów? Czy muszę podpinać się z laptopem do niego czy to wszystko mogę zrobić za pomocą regulatora isense?
2. Czy przycisk "kominiarz" na kotle powinien się świecić cały czas, czy powinien migać czy może w ogóle nie powinien się świecić przy właściwej pracy kotła?

Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Witam -

ad.1 Za pomocą regulatora iSense może Pan przejść do menu ustawień wszelkich parametrów kotła, w tym krzywej grzania, Kod usterki, jeśli takowa wystąpi, zostanie wyświetlony na ekranie iSense i zasygnalizowany zostanie również sekwencją mrugnięć diody kominiarz na konsoli kotła
ad.2 Dioda przycisku kominiarz świeci się na zielono cały czas podczas postoju kotła. Podczas pracy w trybie co mruga pojedynczo co kilka sekund, jeśli kocioł pracuje w trybie cwu można obserwować podwójne mrugnięcia.

Wszelkie opisy związane z funkcjonalnością regulatora iSense oraz konsoli kotła znajdzie Pan w stosownych instrukcjach, które firma De Dietrich dostarcza wraz z produktem.

Pozdrawiam PMDD

Dzięki serdeczne za wskazówki.

Czy możesz jeszcze napisać jak najlepiej odpowietrzyć podłogówkę. W całym domu mam tylko ogrzewanie podłogowe.

Witaj - ogrzewanie podłogowe powinno być odpowietrzone na etapie jego napełniania. Robi się to przy pomocy agregatu pompowego identycznego jak do napełniania instalacji solarnych. Napełnia się pojedyncze pętle i wtedy jest 100% pewność, że powietrze zostało usunięte. W przeciwnym razie czeka Cię kilkutygodniowa udręka. Ważne jest aby na belkach dolnej i górnej rozdzielaczy ogrzewania podłogowego były zamontowane dobrej jakości automaty odpowietrzające - zdarza się, że zamontowane są ręczne odpowietrzniki (wtedy musisz je wymienić na automaty). Jeżeli instalacja jest nowa sugeruję również użycie również chemii specjalistycznej F1 firmy Fernox lub X100 firmy Sentinel. Chemia ochroni instalację przed wytrąceniem kamienia kotłowego, ustabilizuje parametr PH oraz nie dopuści do tworzenia się flory i innych świństw w instalacji. Powodzenia - PMDD.

Wydaje mi się że na belkach mam odpowietrzacze automatyczne. Rozumiem że one same odpowietrzają cały układ podłogówki?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować