Skocz do zawartości

Dietrich MCR3 24T


mikic

Recommended Posts

Witam,

Czy posiada ktoś MCR3 24T? Jak się sprawuje?
Mój MCR3 24T został uruchomiony w tym tygodniu. Proszę o pomoc w kilku sprawach:
1. Jak mogę "dostać" się do wszystkich jego ustawień typu krzywa grzania, odczyt różnych kodów usterek lub zmiany parametrów? Czy muszę podpinać się z laptopem do niego czy to wszystko mogę zrobić za pomocą regulatora isense?
2. Czy przycisk "kominiarz" na kotle powinien się świecić cały czas, czy powinien migać czy może w ogóle nie powinien się świecić przy właściwej pracy kotła?

Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Czy posiada ktoś MCR3 24T? Jak się sprawuje?
Mój MCR3 24T został uruchomiony w tym tygodniu. Proszę o pomoc w kilku sprawach:
1. Jak mogę "dostać" się do wszystkich jego ustawień typu krzywa grzania, odczyt różnych kodów usterek lub zmiany parametrów? Czy muszę podpinać się z laptopem do niego czy to wszystko mogę zrobić za pomocą regulatora isense?
2. Czy przycisk "kominiarz" na kotle powinien się świecić cały czas, czy powinien migać czy może w ogóle nie powinien się świecić przy właściwej pracy kotła?

Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź.



Witam -

ad.1 Za pomocą regulatora iSense może Pan przejść do menu ustawień wszelkich parametrów kotła, w tym krzywej grzania, Kod usterki, jeśli takowa wystąpi, zostanie wyświetlony na ekranie iSense i zasygnalizowany zostanie również sekwencją mrugnięć diody kominiarz na konsoli kotła
ad.2 Dioda przycisku kominiarz świeci się na zielono cały czas podczas postoju kotła. Podczas pracy w trybie co mruga pojedynczo co kilka sekund, jeśli kocioł pracuje w trybie cwu można obserwować podwójne mrugnięcia.

Wszelkie opisy związane z funkcjonalnością regulatora iSense oraz konsoli kotła znajdzie Pan w stosownych instrukcjach, które firma De Dietrich dostarcza wraz z produktem.

Pozdrawiam PMDD
Link do komentarza
Witaj - ogrzewanie podłogowe powinno być odpowietrzone na etapie jego napełniania. Robi się to przy pomocy agregatu pompowego identycznego jak do napełniania instalacji solarnych. Napełnia się pojedyncze pętle i wtedy jest 100% pewność, że powietrze zostało usunięte. W przeciwnym razie czeka Cię kilkutygodniowa udręka. Ważne jest aby na belkach dolnej i górnej rozdzielaczy ogrzewania podłogowego były zamontowane dobrej jakości automaty odpowietrzające - zdarza się, że zamontowane są ręczne odpowietrzniki (wtedy musisz je wymienić na automaty). Jeżeli instalacja jest nowa sugeruję również użycie również chemii specjalistycznej F1 firmy Fernox lub X100 firmy Sentinel. Chemia ochroni instalację przed wytrąceniem kamienia kotłowego, ustabilizuje parametr PH oraz nie dopuści do tworzenia się flory i innych świństw w instalacji. Powodzenia - PMDD.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem kotła De Dietrich to opiszę wam w skrócie moją przygodę z tym bublem. Kocioł zakupiłem we wrześniu 2015r za 4150 zł.. Pierwsza awaria krótko po gwarancji w styczniu 2018r. poszła płyta główna ,koszt naprawy prawie 2000 zł. !! W kwietniu 2018 kolejna awaria ! Pęknięcie bloku wodnego : Koszt części 2000 zł !!! plus robocizna !!! Sierpień 2021r. Ponownie pęknięcie bloku wodnego !!! Koszt części 2000 żł plus robocizna !!! Piec montował i uruchamiał autoryzowany serwis De Dietrich . Przeglądy wykonywane corocznie przez autoryzowany serwis włącznie z badaniem jakości wody . W przeciągu 5 lat (pół roku był niesprawny) użytkowania wydałem na naprawy i serwis prawie 8000 zł !!! Każda usterka tego kotła wiąże się z wymianą całych zespołów w cenach połowy jego wartości. Nie liczcie na pomoc ze strony De Dietrich Polska bo jedyne co usłyszycie to to ,że jest to wasza wina. Mam już dosyć tego bubla i straconych pieniędzy i zdrowia i nikomu nie życzę przygody z "cudami techniki grzewczej " DD

Link do komentarza
2 godziny temu, Czarlii napisał:

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem kotła De Dietrich to opiszę wam w skrócie moją przygodę z tym bublem. Kocioł zakupiłem we wrześniu 2015r za 4150 zł.. Pierwsza awaria krótko po gwarancji w styczniu 2018r.

Miałam dokładnie ten sam numer z Junkersem. Co roku coś nawala po gwarancji. 
Tyle tego, że naprawa 800 zł "tylko". I też trzeba wymieniać całe podzespoły. 

Link do komentarza

Zanim zdecydowałem się na ten złom z De Dietrich używałem przez prawie 25 lat Vaillanta bez większych problemów, Wiadomo coś tam trzeba było wymienić ale były to sumy w granicach max. 500zł. De Dietrich jakby był zaprogramowany przychodzi zima i awaria a wtedy masz wybór : Marzniesz lub bulisz parę tysięcy za naprawę. Oczywiście jak będziesz miał szczęście i znajdziesz serwis w promieniu 100km.

Link do komentarza
2 godziny temu, Elfir napisał:

Gdy wybierałam kocioł to bliskość serwisu i magazynu z częściami danej firmy była priorytetem.

Obecnie zamówienie części zamiennych do jakiegokolwiek kotła nie stanowi żadnego problemu  a magazyny to już relikt przeszłości. Ale ceny części to już inna bajka jak w przypadku De Dietrich gdzie każda usterka wiąże się z wydatkiem 2000 zł. Bliskość autoryzowanego serwisu oczywiście ma znaczenie lecz tylko przy naprawach gwarancyjnych.  

7 godzin temu, aru napisał:

no i naksztaniłeś ile wlezie, ulżyło w nieszczęściu?

Przeczytałem kilka twoich "fachowych" porad na tym forum , z których można wywnioskować jaki to z ciebie "super fachowiec i doradca"

Ja opisałem tylko swoje doświadczenia z kotłem De Dietrich a ciebie proszę abyś się już nie nakręcał bo ci coś pęknie tak jak w moim kotle i to dopiero będzie nieszczęście.

Link do komentarza

 

10 godzin temu, Czarlii napisał:

De Dietrich jakby był zaprogramowany przychodzi zima i awaria

 

Jesteś nieszczęśliwy i narażony na koszty ale nie przesadzaj! Może nie wszyscy użytkownicy tak mają

 

17 godzin temu, Czarlii napisał:

w styczniu 2018r.

Tak - zima!

17 godzin temu, Czarlii napisał:

W kwietniu 2018

Zima?

17 godzin temu, Czarlii napisał:

Sierpień 2021r

To to na pewno zima!

Link do komentarza
3 minuty temu, Czarlii napisał:

 

Oczywiście masz rację, że kwiecień to nie zima ale na zewnątrz upałów też nie ma .  Sierpień oczywiście też nie ale kąpiel w zimnej wodzie nie należy myślę do przyjemności. Miałem nadzieje, że jest to forum gdzie można wymieniać własne doświadczenia i porady ale widzę ,że najbardziej aktywni są użytkownicy , którzy nic wartościowego do powiedzenia nie mają . Może podpowiesz co twoim zdaniem jest przyczyną tak częstych awarii tego kotła ?Masz jakieś doświadczenia związane z użytkowaniem kotłów De Dietrich ? Chętnie skorzystam z fachowej porady. 

Link do komentarza
55 minut temu, Czarlii napisał:

Miałem nadzieje, że jest to forum gdzie można wymieniać własne doświadczenia i porady

Nie przyszedłeś tu po poradę, tylko żeby napiętnować markę, wytwórcę Twojego pechowego pieca a to widać z Twojego kasztanienia postami!

Chcesz porady? napisz o co Ci chodzi a nie obrzucaj błotem markę! Są tu eksperci marki znajdziesz ich na stronie głównej tego forum wśród wykazanych doradców:

 

Eksperci De Dietrich - systemy grzewcze, OZE - Forum budowlane - BudujemyDom.pl

 

Zadaj im konkretne pytanie i czekaj na odpowiedź po niedzieli i nie kasztań!

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
18 godzin temu, Czarlii napisał:

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem kotła De Dietrich to opiszę wam w skrócie moją przygodę z tym bublem. Kocioł zakupiłem we wrześniu 2015r za 4150 zł.. Pierwsza awaria krótko po gwarancji w styczniu 2018r. poszła płyta główna ,koszt naprawy prawie 2000 zł. !! W kwietniu 2018 kolejna awaria ! Pęknięcie bloku wodnego : Koszt części 2000 zł !!! plus robocizna !!! Sierpień 2021r. Ponownie pęknięcie bloku wodnego !!! Koszt części 2000 żł plus robocizna !!! Piec montował i uruchamiał autoryzowany serwis De Dietrich . Przeglądy wykonywane corocznie przez autoryzowany serwis włącznie z badaniem jakości wody . W przeciągu 5 lat (pół roku był niesprawny) użytkowania wydałem na naprawy i serwis prawie 8000 zł !!! Każda usterka tego kotła wiąże się z wymianą całych zespołów w cenach połowy jego wartości. Nie liczcie na pomoc ze strony De Dietrich Polska bo jedyne co usłyszycie to to ,że jest to wasza wina. Mam już dosyć tego bubla i straconych pieniędzy i zdrowia i nikomu nie życzę przygody z "cudami techniki grzewczej " DD

Dlaczego zdecydowałeś się na ten kocioł? Ze względu na Nazwę ? Marlena Ditrich była owszem sexbombą ale wojenną i nie wiem czy z kotłem miała cokolwiek wspólnego. 

Link do komentarza
21 minut temu, Appleowner napisał:

Nie przyszedłeś tu po poradę, tylko żeby napiętnować markę, wytwórcę Twojego pechowego pieca a to widać z Twojego kasztanienia postami!

Chcesz porady? napisz o co Ci chodzi a nie obrzucaj błotem markę! Są tu eksperci marki znajdziesz ich na stronie głównej tego forum wśród wykazanych doradców:

 

Eksperci De Dietrich - systemy grzewcze, OZE - Forum budowlane - BudujemyDom.pl

 

Zadaj im konkretne pytanie i czekaj na odpowiedź po niedzieli i nie kasztań!

 

 

 

Tak właśnie jest! :icon_mrgreen:

 

Widać ," że prawda w oczy kole" Napisałem tylko prawdę i proszę o radę jak można takich awarii i wysokich kosztów uniknąć na przyszłość ? Chcę powiedzieć , że kocioł montowała i corocznie serwisowała autoryzowana przez De Dietrich firma . Wykonywane były wszelkie czynności serwisowe przewidziane przez producenta wraz z badaniem jakości wody w obiegu.

Link do komentarza
15 minut temu, gawel napisał:

Dlaczego zdecydowałeś się na ten kocioł? Ze względu na Nazwę ? Marlena Ditrich była owszem sexbombą ale wojenną i nie wiem czy z kotłem miała cokolwiek wspólnego. 

Też zadaje sobie to pytanie co mnie pokusiło na zakup tego kotła i pluje sobie w brodę ! Płaczę i płacę haracz za własną głupotę dla De Dietrich. 

Link do komentarza
4 godziny temu, Appleowner napisał:

Ja tak nie myślę tylko trzeba umieć czytać co aru pisze

Przepraszam że pytam, ale to mnie zaciekawiło, bo czy tu chodzi o jakieś specjalne umiejętności czytania tekstów aru, dostępne tylko wtajemniczonym, czy o zwykłe czytanie ze zrozumieniem.:icon_mrgreen:

 

15 godzin temu, Czarlii napisał:

Zanim zdecydowałem się na ten złom z De Dietrich używałem przez prawie 25 lat Vaillanta bez większych problemów

Cza było się trzymać sprawdzonej marki niemieckiej a nie wchodzić w jakieś francuskie wynalazki.

Pewnie był tańszy, no i się skusiłeś.;)

Ja mam Wolfa made in Germany, drogi był ale i bezawaryjny.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
7 godzin temu, Czarlii napisał:

 

Widać ," że prawda w oczy kole" Napisałem tylko prawdę i proszę o radę jak można takich awarii i wysokich kosztów uniknąć na przyszłość ? Chcę powiedzieć , że kocioł montowała i corocznie serwisowała autoryzowana przez De Dietrich firma . Wykonywane były wszelkie czynności serwisowe przewidziane przez producenta wraz z badaniem jakości wody w obiegu.

i musiałeś nakasztanić w każdym możliwym temacie, Ty nie chcesz rady, Ty nakasztaniłeś i tyle

 

i nie mam gównianego DeD, mam Siemensa :), nie kocioł, a ogrzewacz, do tego przepływowy i już z 25 lat, bez bólu jak dotąd, co oznacza, że w temacie kotła DeD nie udzielę "porady", dokładnie tak samo jak @joks i @demo, niemniej mam prawo do komentarza, co niniejszym uczyniłem :D

Link do komentarza
Dnia 16.08.2021 o 01:01, aru napisał:

i musiałeś nakasztanić w każdym możliwym temacie, Ty nie chcesz rady, Ty nakasztaniłeś i tyle

 

i nie mam gównianego DeD, mam Siemensa :), nie kocioł, a ogrzewacz, do tego przepływowy i już z 25 lat, bez bólu jak dotąd, co oznacza, że w temacie kotła DeD nie udzielę "porady", dokładnie tak samo jak @joks i @demo, niemniej mam prawo do komentarza, co niniejszym uczyniłem :D

Nooo, tylko ci pozazdrościć takiego sprzętu ! Klasa sama w sobie :91_thumbsup: Jak nadal będziesz go nadal tak rzadko używał jak do tej  pory to ci  kolejne 25lat wytrzyma ! Gdybym się kąpał raz w tygodniu to i De Dietrich by tyle wytrzymał. Dzięki za radę ale nie skorzystam.

 

Dnia 5.10.2016 o 08:05, mikic napisał:

Witam,

Czy posiada ktoś MCR3 24T? Jak się sprawuje?
Mój MCR3 24T został uruchomiony w tym tygodniu. Proszę o pomoc w kilku sprawach:
1. Jak mogę "dostać" się do wszystkich jego ustawień typu krzywa grzania, odczyt różnych kodów usterek lub zmiany parametrów? Czy muszę podpinać się z laptopem do niego czy to wszystko mogę zrobić za pomocą regulatora isense?
2. Czy przycisk "kominiarz" na kotle powinien się świecić cały czas, czy powinien migać czy może w ogóle nie powinien się świecić przy właściwej pracy kotła?

Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Witam, możesz napisać jakie są twoje doświadczenia z tym kotłem po kilku latach użytkowania? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...