Skocz do zawartości

Brak izolacji poziomej miedzy ława a ścianą fundamentową


Mati11

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich.

Bardzo proszę o radę. Kilka dni temu ruszyłem z budową i ekipa budowlana szybko zabrała sie za wykonanie fundamentów. Tak szybko ze zapomniała wykonać izolacji poziomej miedzy ława a ściana fundamentową. Oczywiscie twierdza, że w tych warunkach nie jest konieczna bo wód gruntowych nie ma a działka to pustynia.
Ich wersje co prawda potwierdził kierownik budowy jak i 2 inne ekipy budowlane zapytane o to w jaki sposob wykonują fundamenty.
Ja natomiast po przeczytaniu juz chyba wszystkich istniejacych forum zbaraniałem na tyle że prace budowlane wstrzymałem. Żona skutecznie mnie zamecza ze jeszcze dobrze nie zaczęliśmy a juz cos jest spiepszone.
Dom bez piwnicy, wod gruntowych nie ma, działka piaszczysta ( 5 klasa ), na całej glebokosci fundamentów piach.
Bardzo prosze o opinie co z tym dalej robic bo szczerze mowiac to jestem o krok od rozedrania sciany fundamentowej i wykonania na nowo z izolacja poziomą
Z gory dziekuje i pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich.

Bardzo proszę o radę. Kilka dni temu ruszyłem z budową i ekipa budowlana szybko zabrała sie za wykonanie fundamentów. Tak szybko ze zapomniała wykonać izolacji poziomej miedzy ława a ściana fundamentową. Oczywiscie twierdza, że w tych warunkach nie jest konieczna bo wód gruntowych nie ma a działka to pustynia.
Ich wersje co prawda potwierdził kierownik budowy jak i 2 inne ekipy budowlane zapytane o to w jaki sposob wykonują fundamenty.
Ja natomiast po przeczytaniu juz chyba wszystkich istniejacych forum zbaraniałem na tyle że prace budowlane wstrzymałem. Żona skutecznie mnie zamecza ze jeszcze dobrze nie zaczęliśmy a juz cos jest spiepszone.
Dom bez piwnicy, wod gruntowych nie ma, działka piaszczysta ( 5 klasa ), na całej glebokosci fundamentów piach.
Bardzo prosze o opinie co z tym dalej robic bo szczerze mowiac to jestem o krok od rozedrania sciany fundamentowej i wykonania na nowo z izolacja poziomą
Z gory dziekuje i pozdrawiam



Nie rozbieraj,buduj dalej
Link do komentarza
Cytat

Nie bedzie w przyszłosci problemu z wilgocią?
Ponoc jak sciana fundamentowa naciagnie wody to bedzie duza strata ciepła przez sciany do gruntu.
Teraz mam jeszcze wszystko na wierzchu i mozna cos z tym zrobić pozniej jak bedzie posadzka to juz moze byc wiekszy problem.



A między ścianą fundamentową a ścianą parteru zrobili????
Dom bez piwnicy, dobra izolacja pozioma posadzki i powinno być wszystko OK.
Ja zawsze powtarzam - potem podnosi się larum wielkie - fundamenty mostu stoją w wodzie.
Link do komentarza
Cytat

A między ścianą fundamentową a ścianą parteru zrobili????
Dom bez piwnicy, dobra izolacja pozioma posadzki i powinno być wszystko OK.
Ja zawsze powtarzam - potem podnosi się larum wielkie - fundamenty mostu stoją w wodzie.



Jeszcze nie bo domek jest na etapie fundamentow. Miedzy sciana fundamentowa a parterowa napewno bedzie porzadna izolacja.
Sprawa mnie meczy poniewarz domek bedzie w 100 % ogrzewany powietrzna pompo ciepła która z kolei ma byc napedzana fotowoltaika. Każda strata ciepła w tym przypadku jest niewskazana. Pytanie czy strata ciepła w tym przypadku bedzie az tak odczuwalna.
Link do komentarza
Ja bym murował dalej ale to Twoja decyzja.
Dla uspokojenia Twoich obaw o dużą ucieczkę ciepła ewentualnie dołożyłbym np 5 cm styropianu pod wylewkę docelową.I bilans wyjdzie na zero,coś za coś a efekt taki jaki chciałeś osiągnąć icon_smile.gif
Pilnuj tych swoich wykonawców bo jak się rozpędzą to chudziak będzie za wysoko albo za mało styropianu zmieścisz pod podłogą. Musisz wszystko dobrze wyliczyć,ile chcesz ocieplenia pod,jakie gruba ta podłoga,jaki poziom okien itp itd bo potem wychodzą różne kwiatki.Pilnuj tego.
Link do komentarza
Cytat

Ok. Dzieki za pomoc.
Podpowiedzcie jeszcze proszę z jakiego materiału wykonac izolacje pionową?
Z gory dziekuję.



Wszystko zależy od warunków gruntowo wodnych. Prawdopodobnie w Twoim przypadku to będzie izolacja lekka (powinno to być określone w projekcie) - prawdopodobnie izolacja bezspoinowa w 2 warstwach czyli produkt płynny dedykowany do izolacji fundamentów i ścian fundamentowych w kontakcie z gruntem.

Obecnie strefę przyziemia czesto obkładają STYRODUREM (lub przyklejają na dedykowaną masę bezrozpuszczalnikową) by ograniczyć ucieczkę ciepła w linii izolacja pozioma wewnętrzna -> izolacja pionowa zewnętrzna przyziemia-cokołu.

Wszystko masz ujęte w projekcie.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 3.10.2016 o 18:42, Mati11 napisał:

Jeszcze nie bo domek jest na etapie fundamentow. Miedzy sciana fundamentowa a parterowa napewno bedzie porzadna izolacja.
Sprawa mnie meczy poniewarz domek bedzie w 100 % ogrzewany powietrzna pompo ciepła która z kolei ma byc napedzana fotowoltaika. Każda strata ciepła w tym przypadku jest niewskazana. Pytanie czy strata ciepła w tym przypadku bedzie az tak odczuwalna.

między fundamentem a parterem będziesz miał izolację przeciwwilgociową. I na niej przydalyby się (w dolnej częsći ściany partery jakieś bloczki supertermiczne - czytałem gdzies o takich. Jeśli kontynuacją wewnątrz budynku - w poziomie tych bloczków - będzie izolacja termiczna podlogi - no to masz co chccesz (małe straty ciepła). Z zewnątrz kontynuacją bloczkow będzie ocieplenie pionowe fundamentow i ściany zewnętrznej.

Jest tylko kwestia znalezienia odpowiednio "ciepłych " tych bloczków ściennych. Pewnie ktoś poradzi IPS w podstawie muru parteru- i może to jest pomysł? Pod płytą daje się w domach pasywnych - nie wiem czy pod mur - to o wiele większy ciężar na cm2. Musisz sprawdzić.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...