Skocz do zawartości

Obieg grawitacyjny przegrzewa mi mieszkanie


Pomocnik

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Obieg grawitacyjny przegrzewa mi mieszkanie. Kocioł z podajnikiem, zawór czterodrogowy. Woda w kotle ustawiona na 56 stopni, grzejniki ustawione na 38, grawitacja sprawia, że osiągają 48. Potrzebuję coś co rozwiąże mój problem, hydraulik rozkłada ręce.

Proponuje mi założyć głowice na grzejnikach, dla mnie taka opcja nie jest najlepsza, mam zamiar używać funkcji nastawień tygodniowych w sterowniku (nastawa inna w ciągu dnia , inna w nocy) a głowice nie rozwiążą problemu.

Czy istnieje jakieś urządzenie (zawór) który zablokuje przepływ grawitacyjny wody a jednocześnie będzie bezpieczne w sytuacji zagotowania wody w obiegu. Myślę, że to powinno być skonstruowane na zasadzie działania termostatu gdyż urządzenie elektryczne mogło by nie zadziałać w sytuacji zagotowania wody i braku prądu. Fotkę z kotłowni załączam.
Link do komentarza
Niestety z opisu niewiele można wywnioskować, zwłaszcza pod kątem regulacji temperatury. Układ jest z zasilaniem bezpośrednim, co znacząco ogranicza możliwości sterowania praca instalacji. W układzie należałoby zamontować wymiennik ciepła z pompą pozwalający na zmiany temperatury grzejników w szerokim zakresie niezależnie od obiegu w kotle.
Link do komentarza
Instalacja na pewno nie jest grawitacyjna.
A przegrzewa pomieszczenia z powodu przewymiarowanych grzejników.

Cytat

Proponuje mi założyć głowice na grzejnikach, dla mnie taka opcja nie jest najlepsza, mam zamiar używać funkcji nastawień tygodniowych w sterowniku (nastawa inna w ciągu dnia , inna w nocy) a głowice nie rozwiążą problemu.


Nie widze zaworu różnicowego.
A co do nastawień tygodniowych to po co? Załóż głowice termo na grzejnikach i sprawa będzie załatwiona, nawet gdy ustawisz inną temp w dzień a inną w nocy nic nie będzie to przeszkadzało.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...