Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady
Czy okno może być zamocowane w ościeżu wraz z listwa transportową? Czy tak, jak producent zaleca z listwą progową? Czy wystarczy okno (147 cm / 200 cm) zamocować w ościeży na samą piankę montażową? Czy kotwy powinny być dodatkowo przykręcone wkrętem w ramę okna po wcześniejszym jej wcięciu w odpowiednie rowki? Czym dodatkowo zabezpiecza się piankę montażową z zewnątrz i wewnątrz?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pewnością montaż na samą piankę nie wystarczy, a generalnie powinien on przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta bo od tego zależy, czy okno nie starci gwarancji. Zalecane jest wykonanie tzw. ciepłego montażu z wykorzystaniem folii paroszczelnej i paroprzepuszczalnej ułożonej wzdłuż pasa zamocowania w ościeżu.

https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/filmy/19133-cieply-montaz-okna-krok-po-kroku
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady
Czy okno może być zamocowane w ościeżu wraz z listwa transportową? Czy tak, jak producent zaleca z listwą progową? Czy wystarczy okno (147 cm / 200 cm) zamocować w ościeży na samą piankę montażową? Czy kotwy powinny być dodatkowo przykręcone wkrętem w ramę okna po wcześniejszym jej wcięciu w odpowiednie rowki? Czym dodatkowo zabezpiecza się piankę montażową z zewnątrz i wewnątrz?Witam serdecznie mam nadzieje że zdjęcia poprawnego montażu okna rozwieją pańskie wątpliwości. Co prawda może on wyglądać inaczej u każdego producenta. Wszystko zależy od systemu techniki montażu dla niego przewidzianej. Oraz od tego kto montuje okna czy jest to profesjonalista czy "kolega"

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...