Skocz do zawartości

Blogi budowlane


Recommended Posts

Redaktor wyciął kiedyś z mojego dziennika dyskusję, która mnie się podobała, choć była offtopem. Od tego czasu, zdaje się obowiązuje zasada, że za kształt dziennika odpowiada jego autor i jeśli ma chęć zrobić czystkę, to zgłąsza to adminowi guzikiem "zgłoś".

Możliwość moderacji własnego bloga popieram bardzo.
Link do komentarza
Cytat

Redaktor wyciął kiedyś z mojego dziennika dyskusję, która mnie się podobała, choć była offtopem.



Dlatego pisałem o przenoszeniu, a nie usuwaniu przez Redakcję.

Usunąć lub przenieść (np. do osobnego tematu) mógłby autor bloga, gdyby miał we własnym blogu, uprawienia moderatora.


Zaznaczam jednak, że to co napisałem o moderacji dotyczy tylko: BLOGI - dzienniki/kroniki budów .
Link do komentarza
Tak się zastanawiam...

Twój, bajbago, pomysł różni się tym od mojego, kilkanaście razy w różnych okolicznościach forumowych przedstawianego, że blogowicz przenosi śmieci do "śmietnika" (na dobrą sprawę każdy blog powinien mieć SWÓJ "śmietnik", żeby nie było wielkieeeeego ŚMIETNIKA), a nie odgradza się od śmiecących... po prostu ich wyrzucając poza granicę swojej "posiadłości"/blogu...


Tak się zastanawiam...

Kto tu TERAZ jest pierwszym, wrzucającym pierwszą taczkę śmieci do tematu... Piszę TERAZ, bo w historii forum bywało kilku śmiecących...


Tak się zastanawiam...

Jak leśniczy złapie takiego wwożącego śmieci do lasu, to sprawa idzie do sądu, a co najmniej wwożący dostaje mandat... Przy recydywie leśniczy podejmuje drastyczniejsze kroki...


Tak się zastanawiam, że jednak prawo porządkowania swojego miejsca powinien mieć KAŻDY zakładający i prowadzący swój temat w każdym dziale, nie tylko w blogach! I nie nazywałbym tej możliwości porządkowania moderacją, tylko po prostu - sprzątaniem!
Link do komentarza
Gość arturo72
To wszystko zależy od inwestora czym ma być jego blog i czemu lub komu służyć,nie mniej jest przecież opcja zgłoszenia konkretnego posta do moderacji.

Na FM i zreszta na FBD tez mój DB ma służyć nie tylko mi ale też innym inwestorom gdzie wymienia się poglądy na temat różnych rozwiązań dotyczących budowy bo nie tylko ja np.z tego akurat skorzystam ale i inni inwestorzy a nie tylko jaki kolor tynku wybrać czy kroj kafli.
A że mam mnóstwo nie codziennych i nie standardowych rozwiązań to tym bardziej. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

na FBD tez mój DB ma służyć nie tylko mi ale też innym inwestorom gdzie wymienia się poglądy na temat różnych rozwiązań dotyczących budowy


icon_mrgreen.gif Twój DB na FBD to zaledwie 46 postów, faktycznie znajdzie tam człowiek ogrom informacji :hahaha2:
A na sąsiednim forum gdzie tak go zachwalasz i wychwalasz gdzie cie banują non stop twój DB liczy ponad 100 stron.
Na FBD strona liczy 50 postów na FM stronka liczy 20 postów.
I morał z tego taki, że FBD olałeś z prowadzenia DB, a i ostatnie twoje wybryki nie spowodowały że dostałeś banana nawet na własną prośbę, więc szanuj to co masz bo takiego łaskawego Admina jaki jest na FBD ze świecą szukać.
Link do komentarza
Cytat

A że mam mnóstwo nie codziennych i nie standardowych rozwiązań to tym bardziej.


Zasadniczo jestem przeciwny moderowaniu wpisów przez prowadzącego DB, bo może z tego wyniknąć niezły kocioł.
Ale cytowany wpis jednak nadaje się do moderacji. icon_lol.gif
Ale jeśli już trzeba to widzę to tak.
Prowadzący prosi uprzejmie o zaprzestanie dyskusji nie na temat lub prosi uprzejmie delikwenta by nie pisał w jego dzienniku.
Tak zrobił PeZet z arturo72 i widzę że za wyjątkiem kilku wyskoków to działa. icon_eek.gif
Ja uważam że zawsze można się dogadać, a jak do kogo nie trafia to wtedy przychodzi czas na inne działania represyjne.
Niech chęć dążenia do idealnego DB nie przesłania nam prawa do swobody wypowiedzi.
A co jak sam prowadzący pisze o sprawach niemających nic wspólnego z jego budową ?, to wtedy może być i jest cacy ?.
Precz z cenzurą !.


Link do komentarza
Cytat

Tak zrobił PeZet z arturo72 i widzę że za wyjątkiem kilku wyskoków to działa. icon_eek.gif
Ja uważam że zawsze można się dogadać, a jak do kogo nie trafia to wtedy przychodzi czas na inne działania represyjne.
Niech chęć dążenia do idealnego DB nie przesłania nam prawa do swobody wypowiedzi.
A co jak sam prowadzący pisze o sprawach niemających nic wspólnego z jego budową ?, to wtedy może być i jest cacy ?.
Precz z cenzurą !.


Przekonuje mnie twoje widzenie. Racja. Wycofuję się, uważam, że nie ma potrzeby, by autor DB miał uprawnienia moderatora.
W kwestii kolegi A72 i mojego dziennika - to działa zawsze, Redakcja jest konsekwentna. Zostały tylko te wypowiedzi, których nie zgłosiłem, a nie zgłosiłem, bo uznałem, że mogą zostać - z powodów różnistych, może czytelnych, może nie. ;)
Link do komentarza
Cytat

Zasadniczo jestem przeciwny moderowaniu wpisów przez prowadzącego DB, bo może z tego wyniknąć niezły kocioł.
Ale cytowany wpis jednak nadaje się do moderacji. icon_lol.gif
Ale jeśli już trzeba to widzę to tak.
Prowadzący prosi uprzejmie o zaprzestanie dyskusji nie na temat lub prosi uprzejmie delikwenta by nie pisał w jego dzienniku.
Tak zrobił PeZet z arturo72 i widzę że za wyjątkiem kilku wyskoków to działa. icon_eek.gif
Ja uważam że zawsze można się dogadać, a jak do kogo nie trafia to wtedy przychodzi czas na inne działania represyjne.
Niech chęć dążenia do idealnego DB nie przesłania nam prawa do swobody wypowiedzi.
A co jak sam prowadzący pisze o sprawach niemających nic wspólnego z jego budową ?, to wtedy może być i jest cacy ?.
Precz z cenzurą !.


duży plus
Link do komentarza
Nauczyłem się na przykładzie bloga PeZeta, że przenosić, usuwać posty z Bloga mogę na wyraźne życzenie osoby, która założyła Dziennik. Jeśli ktoś chce, abym wyodrębnił posty - nie widzę problemu. Każdy Dziennik jest inny, więc może istnieć tylko z wpisami założyciela tematu, albo może być razem z komentarzami.

Co do własnej moderacji, to nie ma takiej możliwości w tej wersji Forum. Mogę dać możliwość ingerencji w posty w całej kategorii, a nie w tematcie. Być może nowy skrypt Forum, który przygotowujemy pozwoli na możliwość moderacji Użytkownika tylko w wybranym temacie i wówczas możemy wrócić do rozmowy.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...