Skocz do zawartości

Co zrobić z szambem?


Recommended Posts

Temat bez ciśnienia czasowego ale jednak. Geodeci robią mapy pod projekt instalacji wod-kan. Obecnie mam szambo na terenie który chciałem do końca roku uporządkować (nawieźć ziemi, posiać trawę etc). Ale skoro robią mapy to mają rok na projekt a potem już pewnie jakiś rok i będą robić. I tu moje pytanie co można zrobić z takim zbiornikiem. Oczywiście wiem, że mogę zasypać gruzem i zapomnieć. Ale może dacie jakąś mądrzejszą radę. Piwniczka raczej nie wchodzi w rachubę bo z szamba już ponad dwa lata korzystam i co najmniej rok jeszcze będę więc rozumie się samo przez sie.... Stąd moje pytanie bo jeżeli już robią mapy to może wstrzymać się z porządkowaniem terenu?
Link do komentarza
witam
Ja tak zrobiłem jak radzi Mhtyl
od listopada mam kanalizację, w tym roku, w maju robiłem podwórko, kostka itp
przed ułożeniem kostki zostały ułożone rury od rynien do zbiornika,
dla mnie priorytetem nie było chęć korzystania z deszczówki do podlewania, a zebranie wody w jedno miejsce, by woda nie płynęła po podwórku (zacieki na kostce, mchy itp)
ponieważ nie mam grawitacyjnego przelewu ze zbiornika (brak takiej możliwości) doprowadziłem do zbiornika napięcie U, w zbiorniku wisi pompa pływakowa, jak poziom wody jest max, to automatycznie się przepompowuje w odległe regiony działki, tam wsiąka, dodatkowo mogę podłączyć na końcu wąż i wylać wodę pod drzewka owocowe (w okresie niedoboru deszczu)
działa to od wiosny, wszystkie rury i kable pochowane

pozdrawiam
Link do komentarza
Odnośnie czyszczenia szamba, wróć, teraz już zbiornika na deszczówkę.
Jak w listopadzie podłączyłem kanalizę (tu muszę się pochwalić - pierwszy we wsi icon_smile.gif ) to "miodu" było tak z pół zbiornika, kupiłem bakterie do oczyszczalni i pożywkę (nie pamiętam nazwy) i tak to było do wiosny, w kwietniu przyjechał wóz asenizacyjny (potocznie zwany szambiarką) i zassał "miód" tak z połowę, potem zwrócił zawartość z powrotem (by zamieszać) i potem znów zassał, już do dna, i już
i teraz nawet nic nie czuć jak się dekiel otworzy i zajrzy (nosem)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...