Skocz do zawartości

łazienka - kolor ściany do pomarańczowej mozaiki


Recommended Posts

Witam,

Po dużej pomocy jaką uzyskałem w kwestii zmiany koloru na gabinet, chciałbym zapytać jeszcze o łazienkę.

Jedynym elementem jaki mogą na razie ruszyć jest ściana która będzie odświeżana, w kolorze obecnie wydaje mi się brzoskwini.
Czy macie jakieś sugestie na temat tego jaki mógłby być inny kolor ?
Sufit jest obecnie biały - też do ew. zmiany

DSC01446.jpg

Edytowano przez norman87 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Z tak intensywnym pomarańczem świetnie będą wyglądały ciemnoszare ściany. Sufit wtedy trzeba pozostawić biały, warto też wprowadzić białe elemanty na ścianach, np. szafki w tym kolorze, albo jakis fragment ściany. Efektowną aranzację w takich kolorach wypatrzyliśmy u naszej konkurencji icon_smile.gif

Tu nastomiast propozycja naszej architektki - połączenie pomarańczu z bielą i czernią: http://czasnawnetrze.pl/porady-projektanta...czesna-lazienke
Link do komentarza
żeby jeszcze nieco doprecyzować.
W łazience jest sufit podwieszany, który też jest w brzoskwini, dopiero fragment nad nim biały.
Czy zmienia to Wasze propozycje które wydają mi się bardzo fajne) ?
Wtedy każdy obszar na brzoskiwniowo zmienić np. na ciemno szary, i fragment nad podwieszanym sufitem zostawić na biało, czy może np sufit podwieszany dać na pomarańczowo, pozostałe fragmenty ścian na ciemno szary, i sufit nad tą częścią podwieszaną zostawić biały ?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez norman87 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Definitywnie zrezygnowalibyśmy z tej brzoskwini icon_smile.gif Przy tak kontrastowym kolorze mozaiki, byłoby dobrze uspokoić nieco wnętrze - zatem sufit na biało, reszta ścian też. Ewentualnie wprowadzić jeszcze szarość/czerń na jednej ze ścian (np. w miejscu gdzie znajduje się kabina) - te kolory całkiem dobrze się komponują z pomarańczem i dają nieco bardziej odważne efekty. W każdej opcji jednak - sufit biały.

Edytowano przez moya_design (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...

Jasne kolory do łazienki są obowiązkowe, no chyba, że ktoś ma sporą np. 10 m łazienkę. Chciałbym zwrócić uwagę też na specyfikę farby do łazienek - szczególnie te kolorowe warto stosować te typu Kuchnia Łazienka, odporniejsze na wilgoć niż zwykłe lateksowe. Na kolorowych pleśń kłuje szczególnie mocno. ;)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
    • Dzień dobry,  W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje.  Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ? Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...