Skocz do zawartości

Ogrodzenie z gotowych paneli dla ludzi o skromnym budżecie


Recommended Posts

Podczas ogradzania działki główne znaczenie miał koszt, bo po budowie domu został mi skromny budżet na ten cel. Wybrałem gotowe panele z drutu i systemową podmurówkę, ponieważ ich łączna cena to 93 zł/m... - mówi Arek, Czytelnik Budujemy Dom, który ogrodzenie użytkuje od 2015 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrodzenia/a/22438-ogrodzenie-z-gotowych-paneli-dla-ludzi-o-skromnym-budzecie

Link do komentarza
Gość Zdziwiony
Mam ogrodzoną działkę siatką ocynk 3mm i stoi już ponad 20 lat i postoi jeszcze drugie tyle. W tym czasie nie była malowana, więc panel z drutu 5 mm, ocynkowany i pomalowany musi wytrzymać dwa razy tyle a nie 10-15 lat.
Link do komentarza
Teoretycznie tak powinno być a jak będzie okaże się w przyszłości.
Wszystko zależy jakim rodzajem ocynku pokryte są drut, ponadto druty są zgrzewane a siatka pleciona, więc jakość zgrzewów wyjdzie z czasem.
Przy siatce montowanej 20 lat temu podmurówka jest lana z betonu a obecie stosuje się prefabrykowane elementy wsuwane pomiędzy słupki, co powoli staje się normą.
Kolejna sprawa to grubość słupków stosowanych w tamtych czasach a tych obecnie.
Myślę że 20 letnie ogrodzenie przeżyje niejedno dopiero co montowane nowe super trwałe.
Edytowano przez prezeskr (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
1 godzinę temu, Gość Radek napisał:

Witam, Mozecie poleciec jakis producentow, ktorzy ciesza sie dobra renoma?

Ale czego szukasz? Co chcesz grodzić, ile i na jak długo? Panele to nie jest mercedes, można je wykonywać nawet w zapadłej wsi, ważne aby maszyny nie były zbyt rozklekotane. Dlatego Twoje pytanie jest mocno niekompletne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...