Skocz do zawartości

suchy jastrych na stropie monolitycznym


Recommended Posts

Witam.
Remontuje dom z 75 roku.Zamierzam zagospodarować strych jako kondygnacje mieszkalna. Mam problem ze stropem. Po sciagnieciu strej wylewki cementowej o grubosci 4-5 cm okazalo sie ze strop w mijscach oparcia na scianach parteru jest popekany.Przewidiywałem wykonanie wylewki cementowej 5 cm, niestety moze sie nakrecilem ale niepokoja mnie te pekniecia. Wobec tego planuje zastosowania płyt włoknowo gipsowych fermacell. Strop jest ugiety w roznych miejscach. Na stropie rozlozone sa przewody instalacyjne(elektyka i centralne ogrzewanie) . Doradzono mi aby na strop bezposrednio rozsypac podsypke wyrownujaca minimalnie, tak aby rozlozyc na niej styropian 4 cm eps 100.W dalszym ciagu styropian bedzie lezal na ugietym stropie. Na styropian zaproponowana zastosowac kolejna warstwe podsypki, tak azyeby wyrownac powierzchnie pod płyty gipsowo włoknowe podwojne o grubosci 25 mm. Styropian musialbym podocinac w miejscu wystepowania przewodow instalacyjnych , a nastepnie zasypac je podsypka wyrównujaca.
Czy takie roziwazanie sprawdzi sie w praktyce?

Link do komentarza
Najpierw zaproś kogoś uczonego w konstruktorskim fachu, najlepiej z uprawnieniami i praktyką aby obejrzał ten strop i zadecydował jak dalej zadziałać.

Kto doradził Ci tę podsypkę - sąsiad czy jakiś wujek...
Link do komentarza
Cytat

Kierownik regionu fermacell.



Ale jest on fachowcem znającym się na budownictwie, czy na dystrybucji wyrobów fermacella...

Ugięty strop powinien Ciebie zaniepokoić, wszak dołożysz tam paręset kilo towarów, potem meble, potem członków Twojej rodziny ...
Link do komentarza
Cytat

Ale jest on fachowcem znającym się na budownictwie, czy na dystrybucji wyrobów fermacella...

Ugięty strop powinien Ciebie zaniepokoić, wszak dołożysz tam paręset kilo towarów, potem meble, potem członków Twojej rodziny ...



Kierownik regionu
Uzgodnienia Techniczne/Projektowe i Handlowe


Na stropie jak pisałem był juz styropian i wylewka 5 cm.Poza tym jak to na strychu na wsi ,na czesci rozsypane bylo zboze w dosc znacznej ilosci, poskladanych 50 m2 parkietu bukowego ,kope kg starych zeszystow i ksiacek itd.itd.Jednym słowem cały strych był konkretnie zaj....y
Link do komentarza
Ugięcie stropu nie może przekraczać 1/300 jego rozpiętości oczywiście, jeśli nie ma innych objawów przeciążenia. Rozwiązanie z podsypką jest jak najbardziej prawidłowe, ale przy większych nierównościach dość drogie. W takich sytuacjach korzystniejsze będzie wykonanie podkładu z keramzytu stabilizowanego cementem, który utworzy lekkie i w miarę sztywne podłoże pod płyty g-w z ewentualną warstwą styropianu.
Link do komentarza
Cytat

Ugięcie stropu nie może przekraczać 1/300 jego rozpiętości oczywiście, jeśli nie ma innych objawów przeciążenia. Rozwiązanie z podsypką jest jak najbardziej prawidłowe, ale przy większych nierównościach dość drogie. W takich sytuacjach korzystniejsze będzie wykonanie podkładu z keramzytu stabilizowanego cementem, który utworzy lekkie i w miarę sztywne podłoże pod płyty g-w z ewentualną warstwą styropianu.



A może istnieją jeszcze jakieś inne rodzaje lekkich wylewek, podkładów podłogowych ktore mozna byloby zastosowac na moim stropie?
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...