Skocz do zawartości

Czym kleić styropian do styropianu na suficie?


Recommended Posts

Tematów styropianowych tu i w całym internecie jest sporo, ale jakoś nie znalazłem rozwiązania mojej "zagwozdki". Otóż: mam ogrzewaną sień na poziomie parteru i nieogrzewaną sień pod nią, stanowiącą wraz ze schodami z ogrodu do piwnicy (jeden bieg) jedno pomieszczenie. Chcę nakleić styropian na suficie dolnej sieni, żeby docieplić sień górną (izolacja pod stropem - izolacji na stropie nie zastosowano i nie ma na nią miejsca icon_cry.gif ).

Na tym etapie rozważań wszystko wydaje się być proste - zaprawa klejowa do styropianu i zatapiania siatki powinna utrzymać płyty jeszcze przed związaniem, zwłaszcza nałożona grzebieniem.

Ale ja chcę pod sufitem poprowadzić "zygzakiem" trzy rury PP i kabel (mocowane do sufitu). Średnio mi się uśmiecha drążenie skomplikowanych zagłębień w styropianie, więc dałbym stosownie docięty styropian 3cm bezpośrednio na sufit, aby schować ww rury i kabel a na to dopiero właściwy, gruby styropian.

Zastanawiam się, czy użycie tej samej zaprawy do sklejenia styropianów jest dobrym pomysłem - w końcu jej standardowym zadaniem jest wiązanie styropianu z porowatą przecież ścianą a warstwa z siatką może spokojnie schnąć na powietrzu, tymczasem u mnie byłaby ściśnięta pomiędzy dwoma nieprzepuszczalnymi płytami styropianu.

Do sklejenia styropianów na pewno świetnie byłoby użyć pianki - to zaleca się na ścianach, ale wydaje mi się, że na suficie będzie oznaczało opracowanie systemu podpór, aby płyty styropianowe pozostały na swoim miejscu do chwili związania takiego kleju. A może się mylę?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

przecież na kleju też ci się ruszy,  jak nie podtrzymasz. Proponuję na piance, ale podlożyć dodatkowe podładki między styropianem a stropem (wypoziomować wcześniej) i docisnąć np "3 ręką" - pianka złapie w 2 godziny .

Albo wełna mineralna na ruszcie (najprościej listwy drewniane na kołkach) i płytka gipsowa od spodu (juz nie musisz tynkować) - i w tym media...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...