Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

W jaki sposób można zmniejszyć straty ciepła przez okna?


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 28.08.2016 o 16:54, Gość Szymon napisał:

 

 

Dnia 28.08.2016 o 16:54, Pomocnik napisał:

Temat chyba nieadekwatny do artykułu - tam jest tylko o roletach - w dodatku pisze o 20% oszczędności - z tego co wiem, liczy się raczej od 3 - 10%. Które to rolety chronią 20%????

Rolety mają duże zalety - bezpieczeństwo, zabezpieczenie przed  wiatrem, uszkodzeniem stolarki, przed śniegiem, ulewami, nawet słońcem - ale przed zimnem- to chyba jakieś superspecjaliistyczne - zwykle te lamelowe mają grubość 05 - 1 cm - to nie chroni przed zimnem. Prędzej okiennice - i to szczelne!

 A do tego co napisał Szymon i Redakcja? - dodałbym ocieplenie parapetów, węgarków i nadproży -solidne, na ile sie da! Oczywiście to nie stricte okno, tylko  otoczenie okna - więc może trochę poza tematem! 

 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link to postu
  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Wszystko się zgadza, ale najpierw trzeba ograniczyć do minimum traty przez okna a gdy "niżej juz nie zejdziemy", zastosować dodatkowe przesłony. I to najlepiej na zewnątrz.

Zgoda. A jesli się nie da od zewnątrz - to wewnętrzne rolety (wyleciało mi słowo adekwatne) z ciężkiej tkaniny antypyłowej, najlepiej w licu ściany do parapetu - z lekką wentylacją przestrzeni między tkaniną a oknem - niezły efekt - ale  przy dobrze izolowanych oknach , bo inaczej wgo może pojawić sie w oscieżach.

Można zasłaniać na noc w większy mróz, to samo zwykłe ciężkie zasłony...

 

 

Link to postu

To jedna z opcji. Tyle, ze i tak nagrzejemy powietrze po stronie pomieszczenia a tkanina jedynie nam rozproszy i opóźni cyrkulację. Tak czy siak - skoro się nie da na zewnątrz - trzeba od środka. Mniej skutecznie ale zawsze to jakaś ulga chwilowa w upalne dni.

Firmy, które mają w ofercie również akcesoria, robią badania termowizyjne żeby poprzeć "marketing" faktami. 

Link to postu
17 minut temu, bajbaga napisał:

 

Ciekawe,dlaczego w starym i bardzo starym budownictwie (zamki, dworki, itp.), stosowano ciężkie zasłony :scratching: 

 

Nie było szyb zcalonych i okien paswnych, ale i tak to mało... :14_relaxed:  Na ściany wewnętrzne narzucano futra i ciężkie kilimy, mimo że mury miały i 120 cm i więcej

Niemniej - w to, że zewnętrzna zwykła alu roleta daje 20% oszczedności ciepła - nie wierzę. W "optymalnych" warunkach - silny zimny wiatr - może.

Chyba że superszczelna i specjalistyczna (grube ocieplone lamelki?) - prędzej okiennica.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło, jeszcze zanim przedostanie się ono do środka pomieszczenia. Montując rolety ograniczymy tą drogą zużycie energii, którą wykorzystalibyśmy do ochłodzenia pomieszczeń za pomocą wiatraków lub klimatyzacji.

Najlepsze efekty dadzą rolety zewnętrzne z aluminiowych profili, które podczas najbardziej nieznośnych upałów mogą znacznie obniżyć temperaturę wnętrza nawet o kilka stopni.

Doskonałym potwierdzeniem funkcji ochronnej rolet przez nadmiernym nasłonecznieniem jest chociażby ich zastosowanie w Europie południowej, gdzie cieszą się ogromną popularnością. Rolety zewnętrzne doskonale zacienią pomieszczenia i sprawią, że we wnętrzu odczuwalny jest przyjemny chłód, co jest szczególnie ważne latem w sypialniach czy pokojach telewizyjnych. Natomiast lekko rozsunięte rolety zapewniają półmrok, co nie tylko daje możliwość odpoczynku od słońca, ale także wpływa na nasz większy komfort poruszania się po mieszkaniu. I wreszcie rolety eliminują też działanie emitowanego przez słońce promieniowania UV, które jest szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale i dla wyposażenia mieszkań, jako że powoduje płowienie obić i lakierów meblowych, blaknięcie kolorów farb czy tapet na ścianach.

Funkcje rolet są więc nie do przecenienia również w upalne dni. Ważny jest jednak prawidłowy wybór rolet. Warto zdecydować się na okna z roletą lub same rolety od sprawdzonego producenta, bo doświadczenie często idzie w parze z innowacyjnością i jakością produktów.

W ofercie DRUTEX S.A., producenta okien z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku, dostępne są systemy rolet zewnętrznych z PVC jak również aluminium, które można zainstalować zarówno w budynkach nowych, jak i tych istniejących.

System nakładanych rolet z PVC  to system rolet zintegrowanych z oknem, możliwy do zastosowania w trakcie budowy domu lub podczas wymiany okien. Bogata kolorystyka skrzynek i prowadnic wykonanych z PVC oraz aluminiowych pancerzy, jak również różnorodność napędów rolety i jej zabezpieczeń, spełniają wszelkie wymagania Klientów i umożliwiają dowolność aranżacji.  Istnieje możliwość dostosowania koloru rolet do elewacji budynku tak, by idealnie współgrały z całością i nie zakłócały stylistyki. Nowoczesny system rolet zewnętrznych oferuje wysoki stopień izolacyjności termicznej i akustycznej. Dodatkowym atutem jest możliwość zamówienia rolet z wbudowana moskitierą.

System aluminiowych rolet zewnętrznych przeznaczony jest natomiast do stosowania w budynkach już istniejących lub w trakcie budowy, po zamieszczeniu specjalnie ocieplonej skrzynki w nadprożu otworu okiennego. Roleta w całości wykonana jest z aluminium, dostępna w wybranych odcieniach barw palety RAL. Pancerz, zbudowany z aluminiowych profili, wypełnionych pianką poliuretanową, zwijany jest do skrzynki umieszczonej na ścianie lub w ościeży okna. Skrzynka stanowi wówczas element dekoracyjny i jest dopasowana do wyglądu budynku.

 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...