Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,
Jestem na etapie budowy altany. Wymiary 5x5m. Słupy 12x12cm, płatwie o takich samych wymiarach, krokwie 10x5cm. Dach jest kopertowy, 4 krokwie narożne, które schodzą się do słupa środkowego (oczywiście podpórka metalowa, widoczna na zdjęciach, tego słupa będzie zdemontowana). Dach będzie deskowany a na nim gont. Moje pytanie czy muszę taki dach wzmocnić jakimiś jętkami, które będą przechodzić od krokwi narożnych przez słupa środkowego (tak jak to narysowałem na zdjęciach) czy jednak dach będzie wystarczająco solidny bez tych dodatkowych jętek?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dodatkowe usztywnienie jest zupełnie zbędne, bo stabilizację zapewni poszycie z desek. Przy takich konstrukcjach szczególną uwagę należy zwrócić na wytrzymałe zamocowanie do podłoża konstrukcji nośnej - otwarty dach pracuje jak skrzydło i przy silnym wietrze może pofrunąć, bądź złożyć podparcie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nie ma sprawy zamieszczę dodatkowe zdjęcia, ale całość niestety będzie gotowa chyba dopiero w przyszłym roku. Sam działam przy niej tylko po pracy, więc wszystko zależy od pogody i ile będę miał czasu. W tym roku raczej już i tak nie będę z niej korzystał, więc aż tak bardzo mi się nie spieszy.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam Wszystkich majsterkowiczów nie chce zakładać nowego tematu odnośnie dachu ale mam takie oto pytanko buduje sobie pomieszczenie gospodarcze o wymiarach 3,75m na 5m i wysokie na 2,5m.
i od tej wysokości 2,5m muszę skonstruować dach który będzie pokryty gontem tylko nie wiem jaką powinien mieć wysokość ten dach żeby to jakoś wyglądało (będzie dwuspadowy)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...