Skocz do zawartości

Wylewka pod garaże blaszane


Recommended Posts

witam serdecznie,

Na mojej działce planuje postawienie garaży blaszanych w zabudowanie szeregowej.
Pod garaże chce przygotować wylewkę.
W miejscu gdzie ma stanąć rząd garaży znajdują się betonowe płyty drogowe (takie jak czasem stosuje się do budowy tymczasowych dróg na budowach).

Zastanawiam się czy istnieje możliwość wykonania wylewki bezpośrednio na te płyty czy jednak musiałbym je wywieźć (chciałbym tego uniknąć) ?
Jeśli da się zrobić taką wylewkę to jakie powinny być jej parametry (z czego, jaka grubość, zbrojenie)? Jak przygotować podłoże (płyty) ?
Link do komentarza
Jak najbardziej te płyty się nadadzą. Wylewka musi być grubości 7-10 cm aby się nie "odparzyła" od płyt.
beton to B10 a B15 to już na wyrost.
Zbrojenie może a nie musi być. Lecz koszt zbrojenia to nie jest wielki koszt więc jak dasz nie zaszkodzi. Kup siatkę stalową o oczkach kwadratowych, specjalna do zbrojenia posadzek (bez problemu ja kupisz w sklepie budowlanym czy hurtowni)
Podłoże, czy te płyty musisz przygotować w ten sposób aby je dobrze oczyścić z wszelakiego brudu, a przed wylewaniem betonu zlać te płyty wodą po to aby po pierwsze je oczyścić a po drugi aby nie piły zbyt szybko wody z wylewki cementowej.
I tak poza konkursem dobrze by było gdybyś na rogach wypuścić z podłoża płaskowniki lub coś w tym rodzaju do zakotwienia garaży.

I jeszcze jedna mała porada, pomiędzy spód garażu a posadzkę daj jakąś przekładkę/izolacje np gumową.
Link do komentarza
Tylko czy to faktycznie będzie garaż czy tylko pomieszczenie gospodarcze.
Bo jak dobrze się domyśliłem to nazwa garaż blaszany wzięła się z tego, że autor zapewne chce kupić gotowe, a w sprzedaży są one pod opisem przeważnie właśnie jako garaż blaszany, a jakie będzie ich przeznaczenie to musimy poczekać na wyjaśnienie autora.
Link do komentarza
Ok, jeżeli będzie chodzić konkretnie o garaż.
Ale załóżmy, że te blaszaki "garaże blaszane" będą jako pomieszczenia gospodarcze i będzie ich tyle (mam na myśli ich łączna powierzchnię) na ile pozwala ustawa i wtedy chyba tylko jako zgłoszenie to można potraktować, prawda?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...