Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę przybudowie i wykończeniu domu?


Recommended Posts

Gość arturo72
I żeby nie było,że tylko ja uważam,że combo pisał głupoty:

Cytat

U mnie koszt wentylacji mech. (z wypasionym rekuperatorem) był taki sam jak budowa kominów wentylacyjnych do went. grawitacyjnej. O komforcie użytkowania i wydajności wentylacji mech. pisać nie trzeba - jest bezsprzeczna.


No nie żartuj że grzejesz w sierpniu!
Ja mam podłogówkę w całym domu i porównując do grzejników to komfort jest znacznie wyższy. Jej bezwładność dla mnie jest zaletą - niemal stała temperatura w pomieszczeniach.



Cytat

co do podłogówki i dogrzewania w sierpniu - taka potrzeba może świadczyć o małej akumulacyjności lub jakości izolacji (lub kiepskiej szczelności, co wydaje się całkiem prawodpobne) domu.



Cytat

1. Ale po co grzać w sierpniu ? Skoro mam cały czas około 23C w pomieszczeniach ?
Chłodne noce nie są problemem, skoro z wentylacji wieje powietrzem o temperaturze 21C
.



Cytat

Po każdej wymianie filtra w jednostce WM, patrząc na stary filtr uśmiech pojawia się na twarzy. Pierwsza myśl- co by było gdybym zamiast WM wybrał GW? Syf z kominów sąsiadów, kurz, alergeny (dzieci z alergią), muchy, komary...




Dwóch grzejacych gazem jeden prądem i jeden pompą ciepła...

Domyslasz się mhtyl,dlaczego tutaj nikt nie pisze o tym tylko ja ? icon_biggrin.gif
Bo znam to z własnego doświadczenia jak Ci których cytaty zapodalem a nie widzę tutaj narazie kogoś z wybudowanym dobrym domem i dlatego nikt nie pisze,że combo pisał bzdury. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I żeby nie było,że tylko ja uważam,że combo pisał głupoty:
Dwóch grzejacych gazem jeden prądem i jeden pompą ciepła...

Domyslasz się mhtyl,dlaczego tutaj nikt nie pisze o tym tylko ja ? icon_biggrin.gif
Bo znam to z własnego doświadczenia jak Ci których cytaty zapodalem a nie widzę tutaj narazie kogoś z wybudowanym dobrym domem i dlatego nikt nie pisze,że combo pisał bzdury.




Tak MI się wydaje że odpowiedzi na to pytanie udzieliłem już wcześniej

Cytat

dziś jest mi ciepło i starczy mi bezwładność budynku nie palę
ale wczoraj było mi zimno (choć temperatura w pomieszczeniu praktycznie ta sama) przepuściłem trochę ciepłej wody przez kaloryfery i było mi ciepło ciągu kilkunastu minut i zaś zamiast ubierać wełniany sweter popylam w krótkim rękawku .



Ma ktoś ochotę przepalić w sierpniu to przepala jego prawo.
Mógł potrzebować temperatury wyższej niż powszechnie akceptowalna dla własnego komfortu.
Jak widzisz nawet garaż na piętrze jest dla mnie akceptowalny - z takim rozwiązaniem się już zetknąłem , znaczy że co gość miał z założenia chatę popsutą bo garaż powinien być kondygnację czy dwie niżej ??????????
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Tak MI się wydaje że odpowiedzi na to pytanie udzieliłem już wcześniej



Ma ktoś ochotę przepalić w sierpniu to przepala jego prawo.
Mógł potrzebować temperatury wyższej niż powszechnie akceptowalna dla własnego komfortu.
Jak widzisz nawet garaż na piętrze jest dla mnie akceptowalny - z takim rozwiązaniem się już zetknąłem , znaczy że co gość miał z założenia chatę popsutą bo garaż powinien być kondygnację czy dwie niżej ??????????


Jego prawo ale moim i nie tylko moim prawem jest pisać,że to kretynstwo i idiotyzm.
I że ten ktoś nie ma domu tylko szałas zamiast domu.
Skoro sprowadzacie FBD do roli pomocy dla jaskiniowcow jedynie to Wasz problem ale macie u siebie homo sapiensa i trzeba to zaakceptować icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jego prawo ale moim i nie tylko moim prawem jest pisać,że to kretynstwo i idiotyzm.
I że ten ktoś nie ma domu tylko szałas zamiast domu.
Skoro sprowadzacie FBD do roli pomocy dla jaskiniowcow jedynie to Wasz problem ale macie u siebie homo sapiensa i trzeba to zaakceptować icon_biggrin.gif



Dobrze jestem jaskiniowcem jednak postrzeganie mam zdecydowanie szersze niż czubek własnego nosa .
Dopuszczam do wiadomości że nie z wszystkim muszę się zgadzać , jednak muszę to nauczyć się tolerować .
teraz skupię się na tym żeby nauczyć się tolerować Ciebie i twoje jednowymiarowe poglądy , nie licz jednak na to że oznacza to że je bezwarunkowo zaakceptuję
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Dobrze jestem jaskiniowcem jednak postrzeganie mam zdecydowanie szersze niż czubek własnego nosa .


Więcej takich na FBD icon_smile.gif
Siebie ukazales po całości w temacie "frankowiczow"",że jesteś prostym człowiekiem bez inteligencji czyli totalnym jaskiniowcem.
Homo sapiensy brały kredyty w PLN a ograniczeni w CHF i teraz Ci ograniczeni umysłowo próbują za swoją głupotę coś ugrać wśród podobnych sobie psycholi z PIS.
Wyobraźnia nie mówiła Ci,że franek za 2 lata może być i po 7zl czy pusto w głowie było tak samo jak wybierales PIS ?
I chyba koniec tematu żeby dalej się nie blaznic.

Jeśli myślisz,że będę przyklaskiwal bezmozgom w jakiejlolwiek sprawie to się mylisz.
Zawsze prosto z mostu.

Na szacunek zasługuje osoba która mówi "dalem d..." bo nie myślałem,bo nie wiedziałem,bo nie liczyłem itp
Tutaj narazie widzę,że każdy z premedytacją nie był homo sapiensem icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Więcej takich na FBD icon_smile.gif
Siebie ukazales po całości w temacie "frankowiczow"",że jesteś prostym człowiekiem bez inteligencji czyli totalnym jaskiniowcem.
Homo sapiensy brały kredyty w PLN a ograniczeni w CHF i teraz Ci ograniczeni umysłowo próbują za swoją głupotę coś ugrać wśród podobnych sobie psycholi z PIS.
Wyobraźnia nie mówiła Ci,że franek za 2 lata może być i po 7zl czy pusto w głowie było tak samo jak wybierales PIS ?
I chyba koniec tematu żeby dalej się nie blaznic.

Jeśli myślisz,że będę przyklaskiwal bezmozgom w jakiejlolwiek sprawie to się mylisz.
Zawsze prosto z mostu.

Na szacunek zasługuje osoba która mówi "dalem d..." bo nie myślałem,bo nie wiedziałem,bo nie liczyłem itp
Tutaj narazie widzę,że każdy z premedytacją nie był homo sapiensem icon_biggrin.gif


w temacie franków zabrałem głos w związku z wpisami "jak im pomogą to ja chcę żeby mi też a mam w PLN."
i wskazałem materiał świadczący o tym że tym w złotówkach już w historii się zdarzyło pomóc.
Mnie pomogą jak się od tematu odpimpają , od początku piszę mój kredyt mój problem - który jak dotąd problemem nie jest , bynajmniej nie dla mnie.
rozbite jajo niesie w sobie więcej treści niż twoja paplanina.
wszędzie i o wszystkim.
nie uda Ci się sprowadzić mnie do swojego poziomu (czytaj zdecydowanie w dół - w sam muł , żeby nie wyszło że masz mnie za uszy ciągnąć).
co prawda FBD nie często sięga po bany - jednak jeżeli nie zmienisz narracji i nadal będziesz obrażał innych forumowiczów - możesz spodziewać się zgłoszenia i rozpoczęcia procedury AREXIT i zamiast sapiens będziesz sapiesz.
innymi słowy wyjdź , przemyśl , wróć i przeproś
Link do komentarza
Cytat

Jego prawo ale moim i nie tylko moim prawem jest pisać,że to kretynstwo i idiotyzm.
I że ten ktoś nie ma domu tylko szałas zamiast domu.
Skoro sprowadzacie FBD do roli pomocy dla jaskiniowcow jedynie to Wasz problem ale macie u siebie homo sapiensa i trzeba to zaakceptować icon_biggrin.gif


Po tych wszystkich wypowiedziach twoich widać ewidentnie, że w drodze ewolucji ty za szybko zszedłeś z drzewa.
Nawet pisać dobrze i poprawnie nie umiesz palancie a innych będziesz pouczał i ubliżał im.

A co do pisania i cytowania, kogo ty tu cytujesz? jakiś narwańców ze swojego forum?
Pisałem ci n ie raz , ale jak twój móżdżek tego nie ogarnia to powtórzę, po pierwsze jesteśmy na FBD, po drugie jeżeli masz na tamtym forum takich wieszczy to pisz tam z nimi.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Po tych wszystkich wypowiedziach twoich widać ewidentnie, że w drodze ewolucji ty za szybko zszedłeś z drzewa.
Nawet pisać dobrze i poprawnie nie umiesz palancie a innych będziesz pouczał i ubliżał im.

A co do pisania i cytowania, kogo ty tu cytujesz? jakiś narwańców ze swojego forum?
Pisałem ci n ie raz , ale jak twój móżdżek tego nie ogarnia to powtórzę, po pierwsze jesteśmy na FBD, po drugie jeżeli masz na tamtym forum takich wieszczy to pisz tam z nimi.


Nie sądzę,że to są narwańcy,są to użytkownicy dobrych domów i pokazują też na swoim przykładzie,że niektórzy ludzie są w błędzie uważając tak czy tak.
Cytaty,żebyś nie uważał,że tylko ja jako jedyny tutaj mam odmienne zdanie,również z własnego doświadczenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...